piłka nożna / III liga -
Świt zagra z Gryfem
W najbliższy wtorek 23 lipca o godzinie 18,00, Świt Szczecin rozegra swój kolejny mecz sparingowy, tym razem z grającym w IV lidze pomorskiej Gryfem Słupsk.

Po dwóch wyjazdowych sparingach Świtu (2:0 z Błękitnymi w Stargardzie i 2:1 z Falubazem w Zielonej Górze), będzie to pierwszy mecz tego lata na własnym stadionie. Goście również rozegrali do tej pory dwa spotkania towarzyskie (0:3 w Koszalinie z Bałtykiem i 1:1 w Bruskowie ze Spartą Sycewice) i teraz wybierają się do Szczecina.
Mimo iż będzie to jedynie gra towarzyska, to po dotychczasowych wynikach i postawie obu drużyn, oraz różnicy poziomów ligowych, murowanym faworytem wydają się piłkarze Świtu. Dodatkowym faktem, przemawiającym na korzyść szczecinian, jest to, że w letniej przerwie klub ze Słupska opuściło grono zawodników stanowiących o jego sile (między innymi napastnik Łukasz Stasiak, czy obrońca Michał Szałek). Dla tego też obecnie trener zespołu Grzegorz Bednarczyk, buduje go niejako od nowa.

Kontakty sportowe Świtu z Gryfem nie należą do zbyt częstych, chociaż rozpoczęły się bardzo dawno temu i datują się na rok 1959, gdzie toczyła się wówczas walka o III-ligowe punkty:

10.05.1959, niedziela, godz. 17,oo
Gryf - Świt Szczecin 3:1 (2:0)
23.08.1959, niedziela, godz. 17,oo
Świt Szczecin - Gryf 3:1 (2:0)

Później nastąpiła we wzajemnej rywalizacji aż 56-letnia przerwa, która trwała do sezonu 2015/2016, gdzie obie drużyny ponownie spotkały się w III lidze:

18.10.2015, niedziela, godz. 13,oo
Świt Szczecin - Gryf 6:3 (2:1)
Bramki: 1:0 5’ Krystek Marcin, 2:0 35’ Jóźwiak Jarosław, 2:1 37’ Terefenko Radosław, 3:1 52’ Krystek Marcin, 4:1 64’ Kozłowski Daniel, 4:2 72’ Slusarz Tomasz, 5:2 84’ Prawucki Konrad, 5:3 88’ Ciok Mateusz, 6:3 90’ Kotus Hubert
03.05.2016, wtorek, godz. 16,oo
Gryf - Świt Szczecin 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 14’ (głową) Walków Kamil, 1:1 53’ Solczak Adrian, 1:2 69’ Krystek Marcin

Jak pokazuje historia, oba kluby rywalizował pomiędzy sobą jedynie w tych czterech oficjalnych meczach w rozgrywkach ligowych. Najbliższy mecz, będzie więc pierwszą towarzyską konfrontacją obu jedenastek.