piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa paulinus - 12.04.2021 09:58
Powiedzieli po meczu
autor: Pogoń Szczecin W. UflandKosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin
Przystępowaliśmy do tego starcia po meczu z Legią, który nas bardzo, bardzo bolał. Nie mówię tylko o wyniku spotkania, ale także okolicznościach. Tym bardziej doceniam to, co dali dziś z siebie zawodnicy, także pod względem fizycznym. Byliśmy bardzo efektywni, mieliśmy też trochę szczęścia i zasłużenie wygraliśmy. Był to wyrównany, trudny mecz, ale wiedzieliśmy, że tak właśnie będzie.
To był też bardzo szybki mecz, nie byłem nawet świadomy, że przebiegliśmy ponad 122 kilometry. Rywal również mocno pracował i wybiegał ponad 120 kilometrów. Duży komplement dla zespołu - widać było, że po poprzednim tygodniu trzeba było bardzo dużo zainwestować z siebie, dużo pracować i po prostu dużo dać, by osiągnąć dzisiejszy wynik. Na pewno nie był to też nasz najlepszy mecz, ale najważniejsze jest zwycięstwo i zdobyte trzy punkty.
piłka nożna / III liga TUPACK - 12.04.2021 08:59
Pomeczowe wypowiedzi: Ważny punkt, ale czujemy niedosyt

Łukasz Borger - trener Floty
Chcieliśmy pójść za ciosem po wygranej w Kleczewie. Było wiele zwrotów akcji oraz emocji, dla postronnego kibica na pewno ciekawe widowisko. Niestety ciężko o zwycięstwo, jeśli się traci trzy gole na własnym boisku. Trzeba jasno powiedzieć, że nie byliśmy dzisiaj monolitem i nie broniliśmy się dobrze jako zespół. Mam pretensje do drużyny za brak konsekwencji w kryciu przy stałych fragmentach gry, bo tych bramek można było spokojnie uniknąć. Nie możemy się tak wyłączać z meczu, brakowało koncentracji i spokoju w newralgicznych momentach spotkania, zwłaszcza po zdobytych bramkach. Widoczny był brak Konrada Prawuckiego, który potrafi utrzymać się pod piłką, wprowadza dużo spokoju i reguluje tempo naszej gry. Dobry początek udało nam się przypieczętować golem. Niespodziewanie po strzelonej bramce zupełnie stajemy i tracimy kontrolę nad meczem; w naszą grę wkradł się chaos i nerwowość. Tylko dzięki znakomitej interwencji Daniela Kusztana udało nam się uniknąć straty trzeciej bramki. Po przerwie ruszyliśmy z animuszem do odrabiania strat, wyszliśmy na prowadzenie 3-2, z którego cieszyliśmy się zaledwie 2 minuty. Szkoda, bo chłopaki mocno się napracowali, żeby wrócić do gry. W końcówce mecz się bardzo otworzył, jedna i druga drużyna szukała zwycięskiej bramki. Uważam, że remis jest sprawiedliwy, nie krzywdzi żadnej drużyny. Oczywiście w naszej obecnej sytuacji punkt nas nie urządza.

piłka nożna / III liga Bengoro - 11.04.2021 18:36
Wypunktowani i wykartkowani
autor: Artusz Szefer AszefZawodnicy drugiego zespołu Pogoni nie zdołali zdobyć pierwszych punktów w grupie mistrzowskiej III ligi. Po środowej porażce z Radunią Stężyca tym razem granatowo-bordowi ulegli na własnym boisku KP Starogard Gdański 0:3.

- Ten mecz od pierwszej minuty nie wyglądał tak, jak sobie wyobrażaliśmy. Nie byliśmy drużyną, ale zlepkiem indywidualności. Zabrakło nam automatyzmów, powtarzalności - mówi trener Paweł Ozga.
piłka nożna / Futsal
piłka nożna / Futsal paulinus - 11.04.2021 13:20
Przedostatni mecz sezonu, z dobrą serią w tle.
autor: aszefTAF Toruń - to niedzielna góra do zdobycia przez zawodników Futsal Szczecin. Mecz rusza w hali przy ul. Twardowskiego o godz. 18.
Po kilku wiosennych kolejkach nikt w I lidze nie traktuje już Futsal Szczecin jako outsidera. Najpierw szczecinianie zremisowali z Futbalo Białystok 3:3, później postraszyli BestDrive Piła, zaś dwie ostatnie serie gier to już mecze do zapamiętania. Fantastyczny pościg i remis 8:8 w Zgierzu oraz pierwsze domowe zwycięstwo z LZS Bojano (8:2). Szczecinianie strzelają dużo, grają ładnie, walczą do końca i na pewno z TAF zaprezentują się podobnie.

piłka nożna / III liga Bengoro - 11.04.2021 12:08
Zwycięstwo Raduni w cieniu skandalu
autor: FB Radunia StężycaW 2. kolejce spotkań grupy mistrzowskiej III ligi doszło do pojedynku na szczycie, w którym liderującą Radunia Stężyca zmierzyła się z drugim Świtem Szczecin. Górą z tej potyczki wyszli gospodarze, którzy przekonująco wygrali 3:0, jednak na tym się nie skończyło, bo najgorsze miało miejsce po meczu.

Pojedynek od początku był zacięty i toczył się na pograniczu faulu. W 23 minucie po rzucie rożnym Przemysław Szur ubiegł defensorów Świtu i strzałem głową otworzył wynik spotkania. Świtowcy próbowali wyrównać, a najlepszą okazje ku temu miał po kolejnym cornerze Patryk Baranowski, który jednak źle złożył się do uderzenia i piłka poszybowała nad bramką. Tymczasem miejscowi kilka minut przed przerwą wyprowadzili kontratak, w którym kluczową rolę odegrał aktywny tego dnia napastnik Dawid Retlewski, a całą akcję wykończył Paweł Wojowski podwyższając na 2:0.
piłka nożna / III liga Bengoro - 11.04.2021 11:38
Zadanie wykonane
autor: AszefPierwszy z trzynastu celów w rundzie wiosennej wykonany! Kotwica pewnie pokonała na wyjeździe Mieszka Gniezno 0:3. Bramki dla Kotwicy strzelali Łukasz Staroń, Kamil Włodyka oraz Mateusz Wysocki. Wygrana w Gnieźnie była dziewiątym zwycięstwem w tym sezonie.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy. Najpierw zespół Mieszka Gniezno miał okazję po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Następnie groźnym strzałem popisał się pomocnik gospodarzy, jednak piłka minęła słupek bramki Jakuba Trojanowskiego. W 8. minucie meczu wynik otworzył Łukasz Staroń, który idealnie w tempo nabiegł na futbolówkę zagrywaną z prawej strony przez Kamila Sternickiego. Po zdobytym golu losy spotkania się odwróciły. Kotwica utrzymywała się dłużej przy piłce i kreowała kolejne groźne akcje.
piłka nożna / III liga Bengoro - 11.04.2021 11:25
Cenna wygrana w Jarocinie. Dwie bramki Szygendy
autor: http://www.gwardia-koszalin.plBardzo cenną wygraną odnieśli w Jarocinie piłkarze Gwardii Koszalin. W pierwszym meczu w grupie B, drużyna z Koszalina ograła Jarotę 3:0.

Tym samym Gwardziści w pełni zrewanżowali się rywalom za porażkę poniesioną w połowie marca, gdy nasz zespół uległ na wyjeździe Jarocie 1:2. Jako pierwsi dogodne okazje do strzelenia gola stworzyli sobie gospodarze, lecz udanie między słupkami interweniował Dawid Skoczyk. W dziewiątej minucie przyjezdni objęli prowadzenie, agresywnym pressingiem zmusili defensywę gospodarzy do wycofania futbolówki do bramkarza, ten naciskany przez Gabriela Szygendę (na zdjęciu) popełnił fatalny błąd i pomocnik gości zespołu otworzył rezultat spotkania.
piłka nożna / III liga Bengoro - 11.04.2021 11:14
Nie było 3 punktów, były po 3 bramki dla każdego
Przede wszystkim szkoda, że ten mecz był bez publiczności, bo było w nim to, co kibic lubi najbardziej. Mnóstwo emocji, niepewność o wynik od pierwszej do ostatniej minuty i dużo bramek, a temu przecież piłka nożna zawdzięcza swoją popularność.

Niestety, nie było happy endu ani dla jednych, ani dla drugich. Oba zespoły wiedzą doskonale, że ten punkt szanować muszą, ale oba też potrzebują punktów więcej niż jeden w meczu. Ten dzisiejszy pozwolił Flocie awansować szczebel wyżej, za to Nielbę zepchnął na pozycję spadkową, ale wciąż jest wyżej od Floty.