inne / tenis
inne / tenis Koniu - 12.09.2014 15:11
Majchrzak zatrzymany, faworyci grają dalej
autor: adaskoW szczecińskim challengerze już niestety nie zobaczymy Polaka w singlu. Kamil Majchrzak nie zdołał zregenerować sił i pokonać Dustina Browna z Niemiec.

Samo spotkanie zaczęło się obiecująco. Co prawda w pierwszym gemie Majchrzak dał się przełamać, ale po chwili odpowiedział tym samym. Przy stanie 3:2 nieoczekiwanie niżej notowany tenisista ma nawet break pointa, ale doświadczony Brown nie dał sobie zrobić krzywdy. Przy stanie 4:4 Polak niestety nie zdołał utrzymać serwisu, a po chwili Niemiec wygrał gema i całego seta 6:4.
inne / tenis Koniu - 12.09.2014 14:06
Obrońca tytułu za burtą
autor: adaskoW piątkowe południe zmagania w PEKAO Szczecin Open rozpoczęli singliści. Pierwsi na kort wyszli Aleksandr Nedovyesov oraz Facundo Arguello. Ten pierwszy to tryumfator naszego challengera sprzed roku i zarazem jeden z faworytów do zwycięstwa, drugi natomiast to rozstawiony z siódemką groźny zawodnik.
Pierwszy set przyniósł nam przełamanie już w trzecim gemie, kiedy to Kazach wyszedł na prowadzenie 2:1. Argentyńczyk nie pozostał mu dłużny doprowadzając do remisu. Obaj tenisiści od tego momentu pilnowali swego podania co doprowadziło do tie breaka. Ta część meczu była bardzo wyrównana a minimalnie lepszy okazał się Arguello zwyciężając do 5.
inne / tenis Koniu - 11.09.2014 21:26
Zacięty bój Majchrzaka i Zielińskiego
autor: Krzysztof GrzeszkowiakCzwartkowy mecz dnia na kortach przy al. Wojska Polskiego to pojedynek deblowy z udziałem Polaków. Para Jan Zieliński/Kamil Majchrzak stanęła naprzeciwko deblistów z antypodów Michaela Venusa oraz Rameeza Junaida (na zdjęciu).
Spotkanie zaczęło się od wyrównanego seta, w którym minimalnie lepsi okazali się nasi rodacy zwyciężając 6:4. Wiele z tych gemów rozstrzygane było na przewagi. Ten wynik jest godny uwagi ze względu na zmęczenie Majchrzaka po trzygodzinnej walce w singlu oraz na rozstawienie ich rywali w turnieju głównym debla z numerem trzy.
Druga partia to również zacięte wymiany. Przy stanie 2:2 Polacy przełamali rywali a następnie wyszli na prowadzenie 4:2. Po chwili było już 4:4, gdyż tenisiści z antypodów nie pozostali dłużni rywalom. Obie pary pilnowały już do końca seta swego podania, więc kibice oglądali kolejnego już dziś tie breaka. W nim lepsi okazali się Venus/Junaid, którzy zwyciężyli do 5 i doprowadzili do super tie breaka.
Trzecia partia źle rozpoczęła się dla Majchrzaka i Zielińskiego - przegrywali oni 0:4. Nasi rodacy doszli przeciwników na 4:6, ale niestety zmęczenie dało znać o sobie i Majchrzak posłał prostą piłkę w siatkę. Po chwili było 8:4 dla tenisistów z antypodów lecz Polacy dzielnie walczyli i kolejne trzy piłki padły ich łupem. Niestety to okazało się zbyt mało i musieli uznać wyższość oponentów przegrywając do siedmiu.
inne / tenis Koniu - 11.09.2014 21:01
Starace uzupełnił stawkę
autor: Krzysztof GrzeszkowiakW wieczornych meczach PEKAO Szczecin Open nie zabrakło emocji. Ostatnim pojedynkiem drugiej rundy singla było spotkanie Potito Starace (na zdjęciu) z Janem Mertlem. Obaj zawodnicy mimo w sumie 65 lat stworzyli emocjonujące widowisko.
Pierwszy set padł łupem Czecha, w drugim obudził się Włoch i to on triumfował. Trzecia partia to gem za gem, błąd za błąd i przełamanie za przełamanie. Obaj zwodnicy byli zmęczeni i nie ustrzegli się błędów w tej części gry co zaowocowało tie breakiem. W nim najpierw Mertl miał meczbola, ale popełnił podwójny błąd serwisowy. Następnie przed szansą stanął Starace lecz uderzył prostą piłkę w siatkę. Drugi raz już się nie pomylił i skończył ten mecz po ponad dziewięciu kwadransach.
inne / tenis Koniu - 11.09.2014 18:36
Dzień tie breaków
autor: Łukasz Balski me Równocześnie z pojedynkiem Majchrzaka swój bój o ćwierćfinał zaczęli Lucas Pouille oraz doskonale znany na naszych kortach Albert Montanes (na zdjęciu). Faworytem w tym meczu był rozstawiony z czwórką Hiszpan, który jako ostatni przedstawiciel Półwyspu Iberyjskiego mógł awansować dalej.

Pierwszy set był wyrównany, jednak o jedno przełamanie lepszy był w nim Francuz. Montanes popełniał wiele błędów często ładując proste piłki w aut lub siatkę.
Druga partia to popis Hiszpana, który zwycięża 6:1 i nie pozostawiając złudzeń Pouille co do tego kto jest lepszy. Trzecia odsłona to już istna karuzela. Przełamanie za przełamanie, gonienie przeciwnika i stan 6:6. W tie breaku Starace musiał już uznać wyższość rywala ulegając do 5 a cały pojedynek 4:6, 6:1, 6:7(5).
inne / tenis Koniu - 11.09.2014 17:53
Mamy Polaka w ćwierćfinale!
autor: adaskoW meczu zakończonym przed chwilą Kamil Majchrzak pokonał Francuza Axela Michona 6:7(5), 6:3, 7:6(2). Walka zakończona tie-breakiem trwała niemal trzy godziny!

Sam pojedynek nie był pasjonującym widowiskiem dla znawców białego sportu, jednak emocjami z niego można by obdzielić cały turniej. Zaczęło się spokojnie od wzajemnego badania i wyniku 2:2. W piątym gemie Polak zanotował przełamanie, jednak Michon odpowiedział tym samym. Od tego momentu obaj utrzymywali swój serwis, chociaż break pointów nie brakowało. Majchrzak często dawał się ponosić emocjom i wiele dyskutował, jednak nie zawsze mu to pomagało w grze. O wyniku seta musiał zadecydować tie break. W nim Polak prowadził 4:2, ale ostatecznie uległ 5:7.
inne / tenis Koniu - 11.09.2014 14:44
Turniej faworytów
autor: Krzysztof GrzeszkowiakCzwartkowe południe przysporzyło nie lada dylematów fanom tenisa w Szczecinie. Równolegle na obiektach przy al. Wojska Polskiego występowali dwaj najwyżej rozstawieni gracze. Na korcie centralnym Jan-Lenard Struff z Niemiec mierzył się z Czechem Adamem Pavlaskiem, natomiast na korcie numer 1 rodak Struffa Dustin Brown (na zdjęciu) grał przeciwko Mathiasowi Bourgue.

Pojedynek turniejowej jedynki z Pavlaskiem był bardzo wyrównany. Obaj tenisiści mieli problemy z serwisem przez co większość gemów pierwszego seta kończyło się na przewagi. Przy stanie 2:2 faworyt dał się przełamać by po chwili również stanąć przed szansą na breaka. Ostatecznie do końca seta tenisiści utrzymywali swoje podanie i niespodziewanie to Czech wygrał 6:4.
inne / PEKAO Szczecin Open
inne / PEKAO Szczecin Open flora - 11.09.2014 10:49
Dziś pojedynki najwyżej rozstawionych
autor: Krzysztof GrzeszkowiakJeśli ktoś jeszcze nie zdecydował na jaki mecz, albo na którą godzinę wybrać się dziś na korty przy Al. Wojska Polskiego 127, z przyjemnością ułatwimy to zadanie. Choć wybór do najłatwiejszych nie należy.
Wśród dzisiejszych konkurentów mamy wszakże zarówno Polaków, jak i największe gwiazdy tegorocznego turnieju. I tak już od godziny 12.00 na korcie centralnym powinniśmy podziwiać wyczyny rozstawionego z nr 1 - Jana-Lennarda Struffa, a na korcie nr 2 turniejową 'dwójkę' - Dustina Browna. Na przeciw obydwu Niemcom staną znacznie niżej notowani i wiele młodsi rywale, którzy mogą ewentualnie liczyć na zmęczenie rywali, bo ci jeszcze wczoraj wieczorem grali debla. Może więc będzie szansa na niespodziankę? Polscy fani tenisa zacierają jednak ręce na mecz następny, który odbyć ma się na centralnym obiekcie, czyli pojedynek naszej wschodzącej, miejmy nadzieję, gwiazdy - Kamila Majchrzaka z Francuzem - Axelem Michonem.