piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa -
Pogoń ciągle zwycięska w domu!
autor: tkowPogoń Szczecin wygrała kolejny mecz u siebie. Tym razem wyższość Portowców musiała uznać Legia Warszawa w meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Duma Pomorza zwyciężyła 1:0 po golu Aleksandra Gorgona. Tym samym podopieczni Roberta Kolendowicza wygrali wszystkie mecze u siebie w tym sezonie.

Portowcy w 3. minucie mogli zaskoczyć Legię. Kamil Grosicki rajd lewą stroną zakończył dośrodkowaniem wprost na głowę Efthymisa Koulourisa. Grek uderzył w kierunku długiego słupka, ale chybił. Grosicki sam próbował pokonać Kacpra Tobiasza w 10. minucie. Piłka po jego woleju przeleciała nad bramką. Minutę później padł pierwszy celny strzał. Kacper Łukasiak w ekwilibrystyczny sposób złożył się do uderzenia, Tobiasz obronił je bez problemu. Koulouris miał kolejną okazję w 26. minucie. Tym razem dostał piłkę po ziemi z prawej strony od Linusa Wahlvista. Napastnik przestrzelił, po tym jak zgubił obrońców ruchem bez piłki. Warto dodać, że pierwszej połowie Pogoń była skuteczna w obronie. Legioniści nie potrafili oddać żadnego strzału.

Zaraz po przerwie piłkę w idealnym miejscu miał Vahan Bichakhchyan. Jego strzał sprzed linii pola karnego zmierzał do bramki, ale ostatecznie po rykoszecie piłka ją minęła. Chwilę potem Legia bliska była oddania pierwszego strzału. Marc Gual pomknął na bramkę Valentina Cojocaru po stracie Leo Koutrisa. Powrót Benedikta Zecha zastopował rajd Hiszpana. W 55. minucie w końcu musiał wykazać się Cojocaru, który obronił strzał Bartosza Kapustki. Bliski asysty zaraz po wejściu na boisko był Alexander Gorgon. Austriak dogrywał ze skrzydła do Grosickiego, który błyskawicznie złożył się do strzału.Tobiasz nie dał się zaskoczyć. Kilka minut później role się odwróciły i to Gorgon wystąpił w tej pierwszoplanowej. Gorgon otrzymał piłkę przed polem karnym, zwiódł rywali, czym wypracował sobie pozycję strzelecką i posłał precyzyjne uderzenie z 20. metra nie do obrony. W 75. minucie Portowcy ruszyli do kontry. Grosicki wyszedł na sam na sam z Tobiaszem, ale był pod presją obrońcy i trafił w bramkarza. Dobitka Koulourisa została zablokowana. Rafał Kurzawa także podjął próbę uderzenia z dystansu i z najwyższym trudem Tobiasz odbił piłkę na rzut rożny. W doliczonym czasie gry Legia dążyła do remisu. W najgroźniejszej sytuacji Zech zablokował strzał Rubena Vinagre.