inne / PEKAO Szczecin Open
inne / PEKAO Szczecin Open flora - 16.09.2015 21:22
W trzecim dniu faworyci górą
autor: adaskoTrzeci dzień Pekao Szczecin Open obfitował w wydarzenia z udziałem polskich tenisistów, a także tych najwyżej rozstawionych w turnieju. Jak się okazało, faworyci dziś nie zawiedli, za to nasi reprezentanci przestali czarować...
Tylko młodziutki Hubert Hurkacz zagrał na nosie 'jedynce' z Hiszpanii. Pablo Carreno Busta (na zdjęciu) nieoczekiwanie przegrał pierwszego seta 3:6. W drugim wziął się mocniej do pracy i wygrał 6:4, a kolejnym... niespodzianka wisiała na włosku. Zawodnik z Wrocławia miał swoje szanse, szczególnie w momencie, gdy mógł wyjść na prowadzenie 4:1. Nie udało się jednak. Carreno Busta po chwili odrobił straty i doprowadził do szczęśliwego dla siebie końca, czyli wyniku 6:3. Wcześniej inny Polak - Mateusz Kowalczyk również odpadł w starciu z Marco Cecchinato, choć po mniej zaciętym meczu (3:6, 4:6). Na korcie im. Bohdana Tomaszewskiego zobaczyliśmy też w akcji Nicolasa Almagro.
inne / PEKAO Szczecin Open flora - 15.09.2015 21:36
Almagro celuje w czołówkę
autor: adaskoDo Szczecina Nicolas Almagro początkowo miał przyjechać jako tenisista notowany poza pierwszą setką ATP. Okazało się jednak, że Hiszpan złapał formę, wygrał challengerowy turniej w Genui i znacznie awansował w rankingu.

Dziś, niemal w samo południe, 30-latek z Murcii pojawił się na kortach Pekao Szczecin Open już jako 84 rakieta świata (najlepiej w karierze nr 9), ale nie po to by rozegrać mecz, a potrenować. Udział w turnieju Hiszpan rozpocznie dopiero jutro. Z jakim nastawieniem? Wygląda na spokojnego i pewnego siebie. A co powiedział czytelnikom ligowca?
inne / PEKAO Szczecin Open flora - 15.09.2015 20:37
Następne ciekawe wyniki i deszcz...
autor: adaskoNie udało się rozegrać wszystkich zaplanowanych na drugi dzień szczecińskiego challengera meczów. Ulewny deszcz pokrzyżował drogi organizatorom i samym tenisistom.
Ale zanim doszło do załamania pogody, jeszcze jeden Polak sprawił nam miłą niespodziankę. Wcześniej informowaliśmy, że nieoczekiwanie Hubert Hurkacz wygrał swój mecz pierwszej rundy. W jego ślady poszedł także 21-letni Paweł Ciaś. Nasz rodak w trzech setach ograł Andreę Arnaboldiego - 6:7(2), 6:4, 6:3. Wydawało się, że kolejna niespodzianka wisi na włosku, po tym, jak pierwszy set przegrał finalista ubiegłorocznego Pekao Szczecin Open - Jan-Lennart Struff. Do pewnego momentu Niemiec męczył się z rywalem okrutnie, ale w drugiej i trzeciej odsłonie spotkania pokazał, że to on jest obecnie lepszy. Wygrał z Markiem Michalicką ze Słowacji 2:1 - 6:7(6) 6:4 6:3.
inne / PEKAO Szczecin Open flora - 15.09.2015 14:09
Rozkręcili turniej
autor: adaskoBardzo interesująca okazała się pierwsza część drugiego dnia PEKAO Szczecin Open. Doszło do spotkań z udziałem polskich zawodników, ale najciekawiej było na centralnym korcie, gdzie rakiety skrzyżowali znany nam dobrze Albert Montanes i Renzo Olivo z Argentyny.
Mecz tej dwójki był najdłuższym spotkaniem jak do tej pory i chyba najbardziej zaciętym. Doświadczenie stało po stronie Hiszpana, ale nie tylko ono decydowało o losach potyczki. Było wietrznie i trochę przeszkadzały cienie. Być może to wpłynęło na to, że obydwaj nie graliśmy najlepszego swojego tenisa - mówił tuż po spotkaniu zwycięski Olivo. Międzyczasie na treningowych kortach pojawił się Nicolas Almagro, największa gwiazda tegorocznej edycji szczecińskiego challengera. Udało nam się porozmawiać z hiszpańskim tenisistą, ale więcej o tym w kolejnej naszej relacji nieco później. A teraz warto jeszcze powrócić do meczu Montanesa z Olivo...
inne / PEKAO Szczecin Open flora - 14.09.2015 23:31
Udany początek Panfila
autor: adaskoPierwszy dzień turnieju głównego szczecińskiego challengera mijał nieco leniwie. Start gier zaplanowano bowiem dopiero na godzinę 15.00, a do rozstrzygnięcia było zaledwie pięć spotkań. Nie oznacza to jednak, że na kortach się nie działo.
Zmagania na centralnym obiekcie otworzyli Fernando Romboli z Brazylii i zwycięzca kwalifikacji - Artem Smirnov z Ukrainy. Jako że trudno było o wskazanie faworyta, spodziewaliśmy się zaciętego boju. Nic z tych rzeczy. Prym w meczu wiódł niżej notowany w światowym turze - Smirnov. Ukrainiec dawał sobie radę z mocnymi serwisami rywala, a sam okazał się zawodnikiem znacznie bardziej wszechstronnym. To wystarczyło, by wygrać 6:1, 6:3. Również w dwóch setach z rywalem rozprawił się dziś Grzegorz Panfil. Pochodzący z Zabrza 27-latek po spotkaniu przypomniał, że to nie pierwszy raz, kiedy odnosi na tych kortach sukces: Zawsze dobrze mi się gra w Szczecinie. Tak naprawdę tutaj rozpocząłem swoją karierę zawodową. Lubię to miejsce i miasto.
inne / PEKAO Szczecin Open flora - 13.09.2015 19:45
Faworyci - subiektywnym okiem
autor: Krzysztof GrzeszkowiakJuż jutro start długo oczekiwanego przez fanów tenisa w Szczecinie i regionie PEKAO Szczecin Open. W tym roku wśród 32 zawodników głównej drabinki zobaczymy trzech tenisistów z pierwszej setki. Ale tych, których możemy nazwać gwiazdami rywalizacji jest więcej.
Rozstawionym z pierwszym numerem jest Hiszpan - Pablo Carreno Busta, który plasuje się obecnie na 57 miejscu rankingu ATP. 24 latek ma w tym roku na swoim koncie kilka sukcesów, w tym dwie wygrane challengerów (we włoskiej Perugii i Poznaniu), a także parę ćwierćfinałów turniejów rangi 250. W kończącym się dziś wielkoszlemowym US Open doszedł do drugiej rundy, w której odpadł bo pięciosetowej batalii z innym hiszpańskim graczem - Roberto Bautistą Agutem. W pierwszej z kolei wygrał z Jerzym Janowiczem w czterech setach. W Szczecinie ma dużą szansę na zwycięstwo, a byłoby to nie lada wydarzenie.
inne / PEKAO Szczecin Open flora - 13.09.2015 16:42
Po niezłych meczach dwóch Polaków z awansem
autor: adaskoSzybko poznaliśmy komplet zwycięzców kwalifikacji do turnieju głównego PEKAO Szczecin Open. Po dzisiejszych finałach w drabince głównej znaleźli się kolejni Polacy. Przy okazji doszło też do jednej niespodzianki.
Jest nią zwycięstwo Macieja Rajskiego nad Rosjaninem - Philippem Davydenko. 24-letni Rajski mimo porażki w pierwszym secie 4:6 nie złożył broni przed faworyzowanym rywalem. W kolejnych setach to on wygrał rewanżując się dokładnie takim samym stosunkiem gemów tyle, że na własną korzyść. Wiele obiecywaliśmy sobie po meczu Mateusza Kowalczyka z Janem Kuncikiem, sprawcą największej sensacji wczorajszego dnia. I faktycznie działo się. Polak grał efektownie i efektywnie w pierwszych taktach spotkania. Wygrał premierowego seta 6:4. W następnym łatwo jednak nie było.
inne / PEKAO Szczecin Open flora - 12.09.2015 21:05
Finały z udziałem naszych już jutro
autor: adaskoPierwszy i, jak się okazuje, przedostatni dzień kwalifikacyjnych zmagań za nami. Wszystkie zaplanowane na sobotę spotkania rozegrano zgodnie z harmonogramem, a jutro czekają nas ciekawie zapowiadające się finały gier o wejście do głównej drabinki PEKAO Szczecin Open.
Dla polskich fanów tenisa ważną informacją jest, że we wszystkich wystąpią nasi tenisiści. I tak Mateusz Kowalczyk, po dzisiejszym zwycięstwie nad Hiszpanem - Marco Neubau, będzie walczył ze sprawcą chyba największej niespodzianki kwalifikacji jak do tej pory - Janem Kuncikiem. Czech pokonał wszak rozstawionego z nr 1 i plasującego się o 830 (!) miejsc wyżej w klasyfikacji ATP - Arthura de Greefa z Belgii (7:6, 1:6, 6:4). W kolejnych meczach Andriej Kapaś spotka się z Robinem Kernem z Niemiec, Karol DrzewieckiArtem Smirnovem z Ukrainy, a Maciej RajskiPhilippem Davydenko.