skryba1213
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki maggi - 15.10.2019 11:18
Sędzia pobity na meczu B-klasy
autor: SkibekDo skandalicznego zdarzenia doszło w niedzielę 13. października podczas meczu KLUB Sportowy Pomorzanka Jarosławsko - Zorza Dobrzany II. Sędzia główny tego spotkania w 92' minucie zarządził wznowienie gry z rzutu wolnego. Niezadowolony z tej decyzji zawodnik drużyny gospodarzy - Krystian B. podbiegł do arbitra, powiedział do niego 'co ty kur*a odpie*dalasz?!' i z rozpędu uderzył go głową w twarz. Sędzia natychmiast upadł na ziemię i zaczęła mu lecieć krew. Zamroczonemu sędziemu pomagali dojść do szatni zawodnicy Zorzy Dobrzany II. W tym momencie podbiegł bramkarz Pomorzanki - Karol W., który splunął arbitrowi w twarz. Na miejsce została wezwana policja i karetka.

Taka informacja pojawiła się na FanPagu Kolegium Sędziów ZZPN. Sędziowie zamierzają dążyć do ukarania sprawców oraz dochodzić odszkodowania i zadośćuczynienia.

Według nas to przekroczenie granic, które powinny być nieprzekraczalne. Piłka nożna to piękny sport, w którym oprócz umiejętności i zaangażowania ważny jest duch fair play. Nie umiemy sobie wyobrazić, gdzie w tej sytuacji on był.
piłka ręczna / Superliga mężczyzn
piłka ręczna / Superliga mężczyzn kempes7 - 15.10.2019 11:17
Jeśli nie Zagłębie Lubin, to może Chrobry Głogów?
Nie udała się wyprawa Sandra Spa Pogoni Szczecin do Lubina. Portowcy nie zdobyli terenu i nie dopisali sobie dodatkowych 3 punktów, choć istniała na to bardzo duża szansa. Przez lwią część spotkanie szczecinianie prowadzili w meczu kilkoma bramkami. W najbliższą środę (16 października) podejmą kolejnego przedstawiciela Dolnego Śląska. Przy ul. Twardowskiego 12 b Pogoń podejmie Chrobrego Głogów, z którym ma całkiem miłe wspomnienia i coś sobie do udowodnienia.
koszykówka / I liga
koszykówka / I liga maggi - 15.10.2019 11:02
Derby Pomorza Środkowego
autor: Energa kotwicaJak wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami. Często miejsce zajmowane w tabeli nie ma żadnego znaczenia. W poprzednim sezonie pierwsze zwycięstwo odnieśliśmy właśnie nad drużyną ze Słupska na ich parkiecie. Czy historia powtórzy się tym razem, ale w hali Milenium? Jak mawia przysłowie ,,historia lubi się powtarzać”.

Patrząc na skład Czarnych można zdecydowanie powiedzieć o wzmocnieniu w porównaniu do drużyny z poprzedniego sezonu, która zajęła 3 miejsce w lidze. Miejsce Rducha, Cechniaka i Wieczorka zajęli Małgorzaciak, Dutkiewicz, znany w Kołobrzegu Janiak oraz Fraś, czyli na papierze zawodnicy na jeszcze lepsze granie. Dzięki takim wzmocnieniom Czarni stawiani są roli faworyta do awansu. Jak na razie drużynę ze Słupska można okrzyknąć ekspertami od meczów na styk, ponieważ łączna przewaga wygranych 3 spotkań wynosi zaledwie 6 punktów.
piłka nożna / Oldboje
piłka nożna / Oldboje andrzej555 - 14.10.2019 23:41
200. gol Miętka
autor: PszczółekW meczu 12.10.2019 r. Victoria Sianów - Gryf Kamień Pomorski Krzysztof Miętek reprezentując swój Klub strzelił 200 bramkę w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Oldbojów.

Mając na uwadze, że wszystko to dzieje się dopiero w szóstym sezonie gry Oldbojów Vitorii w naszych rozgrywkach to niewątpliwie jest to duży wyczyn. Do tej pory w dwóch pierwszych sezonach Oldbojów Victorii w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Oldbojów (2014/2015 i 2015/2016) Krzysztof był Królem strzelców wśród zawodników II ligi PLO strzelając odpowiednio 42 i 54 bramki. W trzech kolejnych sezonach (2016/2017, 2017/2018, 2018/2019) snajper Oldbojów Victorii Sianów był 'Królem Strzelców' Pomorskiej Ligi Oldbojów strzelając odpowiednio 38, 30 i 25 bramek.
piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga bialoniebiescy - 13.10.2019 20:19
Pewne zwycięstwo Błękitnych
W 13. kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi pewnie zwyciężamy przed własną publicznością ze Skrą Częstochowa 3:0. Bramki zdobili w 31. minucie Hubert Sadowski, w 56. minucie z rzutu karnego Wojciech Fadecki oraz w 61. minucie Piotr Kurbiel. Całe spotkanie rozegrał wychowanek Błękitnych, młodzieżowiec Bartosz Sitkowski, który zastąpił na lewej obronie powołanego do reprezentacji Polski (U19) Oskara Nowaka. Było to siódme zwycięstwo Błękitnych w tym sezonie.
koszykówka / PLK royal447 - 13.10.2019 20:03
Anwil potwierdził formę
Nie było niespodzianki w Stargardzie. PGE Spójnia uległa mistrzowi Polski, Anwilowi Włocławek 95:82. Włocławianie szybko uzyskali przewagę. Tony Wroten rzucił pierwszą trójkę w meczu i goście prowadzili 9:2. Stargardzianie także trafili za trzy, ale Tony Wroten poprawił drugą trójką z rzędu. Anwil dominował w ofensywie i wygrał pierwszą kwartę aż 36:18. Na początku drugiej części meczu obie drużyny nie potrafiły zdobyć punktów. Niemoc przełamał rzutem za trzy Jakub Karolak. Celny lay-up Krzysztofa Sulimy wyprowadził gości na przewagę aż 23 oczek (44:21). Do przerwy przyjezdni prowadzili 56:37.
piłka ręczna / Superliga mężczyzn kempes7 - 13.10.2019 16:41
Pogoń przegrała z Zagłębiem, choć nie musiało tak być
autor: /meWyprawa na Dolny Śląsk zakończyła się porażką Sandra Spa Pogoni. Szczecinianie mogli jednak sięgnąć po kolejne trzy punkty w Lubinie, zwłaszcza, że po pierwszych 30 minutach boiskowe wydarzenia pokazywały, że wygrana po regulaminowym czasie jest jak najbardziej w zasięgu zawodników Rafała Białego. Tablica świetlna wskazywała bowiem rezultat 16:11. Duża w tym zasługa formacji defensywnej. Przez ponad 11 minut Portowcy nie dali sobie wbić żadnej bramki. Wszystko odmieniło się w drugiej połowie. Jeszcze raz sprawdziło się powiedzenie, że mecz nie trwa 30 minut, a 60 i koncentrację trzeba zachować do samego końca.
piłka ręczna / II Liga mężczyzn
piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 13.10.2019 15:25
Zwycięstwo KPR
autor: KPR GRYFINODo Torunia przybyliśmy w 12-osobowym mocnym składzie. Na miejscu byliśmy dopiero o 12:30 i mieliśmy raptem 20 minut na rozgrzewkę. Mecz od początku gospodarzom układał się pod ich dyktando, aż do 20 minuty prowadzili z nami jedną, dwiema bramkami. W 25 minucie nasz zespół zdołał wyrównać i na przerwę schodził z jednobramkową przewagą 13-14. W przerwie meczu, trener Arkadiusz Augustyniak, przeprowadził z zawodnikami bardzo męską rozmowę, co dało efekty w II Połowie. Wyszliśmy naładowani pozytywną energią i już do samego końca meczu spokojnie kontrolowaliśmy przebieg spotkania ostatecznie wygrywając mecz 32:23 💪🤾‍♂️🔥😍