piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 27.06.2024 21:37
Luka Zahovič odchodzi z Pogoni Szczecin
autor: tkow Luka Zahovič odchodzi z Pogoni Szczecin. 28-letni zawodnik rozwiązał umowę za porozumieniem stron.

Zawodnik spędził w Szczecinie 1365 dni. Kontrakt z Pogonią podpisał jesienią 2020 roku. W tym czasie reprezentował klub również na scenie międzynarodowej.

Granatowo-bordowy licznik Luki Zahoviča zatrzymał się na 119 oficjalnych meczach. Złożyło się na to:
- 102 spotkania PKO Bank Polski Ekstraklasy (20 strzelonych goli)
- 10 meczów Ligi Konferencji Europy UEFA (2 zdobyte bramki)
- 7 spotkań Fortuna Pucharu Polski (4 strzelone gole)
autor: aszefDziewiąta lokata w tabeli III ligi i ćwierćfinał wojewódzkiego Pucharu Polski - z takim dorobkiem miniony sezon zakończyli zawodnicy drugiego zespołu Pogoni.

I chociaż ich ambicje sięgały zdecydowanie wyżej, to w ostatecznym rozrachunku na urlopy mogli udać się z poczuciem dobrze wykonanej pracy. - W drugim zespole wynik zawsze będzie jedynie efektem ubocznym. Dla mnie najistotniejszy jest postęp, jaki Ci chłopcy zrobili na przestrzeni całego sezonu. Bycie przy nich i oglądanie tego z bliska było czystą przyjemnością - mówi trener Paweł Cretti. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu kadra drugiego zespołu przeszła prawdziwą rewolucję. Z zespołu odeszli najbardziej doświadczeni zawodnicy - jak Bartosz Boniecki, Szymon Cybulski, Michał Kwiecień czy Bartosz Krzysztofek - a ich miejsce zajęli młodzi wychowankowie Akademii, którzy dotychczas nie mieli styczności z dorosłą piłką. Solidnym, seniorskim CV pochwalić mogli się jedynie Adam Frączczak, Błażej Starzycki i Mateusz Bąk.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 27.06.2024 13:15
Porażka w drugim sparingu
autor: pogonszczecin.plW drugim sparingu w wielkopolskiej Opalenicy Portowcy przegrali 0:1 z Piastem Gliwice. Zwycięską bramkę dla rywali zdobył Tomas Huk.

Do pierwszej dobrej okazji w meczu doszli rywale. W 3. minucie Jorge Felix niecelnie uderzył z powietrza po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. W 9. minucie pierwsze uderzenie oddali z kolei Portowcy. Wojciechowski próbował zaskoczyć Placha strzałem z dystansu, ale zabrakło mu precyzji. W 19. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Michael Ameyaw. Zawodnik Piasta stanął oko w oko z Krzysztofem Kamińskim. Górą z tego pojedynku wyszedł nasz bramkarz. W 34. minucie ponad naszą bramką uderzał z rzutu wolnego Michał Chrapek. Swoją przewagę w pierwszej połowie rywale zaznaczyli w 41. minucie. Wówczas do naszej siatki piłkę skierował Tomas Huk. Pogoń miała szansę wyrównać jeszcze przed przerwą, ale Ulvestad uderzył głową wprost w ręce Placha.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 20.06.2024 19:21
33 piłkarzy będzie pracować w Opalenicy
autor: trenerwkadrzeW czwartek wczesnym popołudniem Portowcy dotarli na zgrupowanie do wielkopolskiej Opalenicy. Obóz potrwa do 30 czerwca.

Na zgrupowanie ze Szczecina wyruszło 31 zawodników. W trakcie obozu do tej grupy dołączy dwóch kolejnych graczy - Vahan Bichakhchyan oraz Wojciech Lisowski. Kamil Grosicki wciąż przebywa z reprezentacją Polski na mistrzostwach Europy w Niemczech, zaś Luka Zahović otrzymał zgodę na odejście z klubu.
piłka nożna / III liga TUPACK - 20.06.2024 14:16
Michał Kwiecień zostaje we Flocie
Flota Świnoujście zakończyła rozgrywki w III lidze na 12. miejscu z dorobkiem 46 punktów. Wyspiarze zagrali także w finale Pucharu Polski ZZPN, w którym przegrali ze Świtem Szczecin 0:1. Poniżej rozmowa z Michałem Kwietniem zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Grzegorza Skwarę.

Dlaczego zdecydowałeś się zostać we Flocie?
- Zdecydowałem się przedłużyć kontrakt z Flotą, ponieważ czuję się tutaj dobrze, zarówno na boisku jak i poza nim. Flota to klub z tradycjami, ambitnymi planami i niezwykle lojalnymi kibicami, którzy wspierali nas cały sezon, niezależnie od wyników.

piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 19.06.2024 13:46
Bartosz Klebaniuk odchodzi z Pogoni Szczecin
autor: SkibaBartosz Klebaniuk odchodzi z Pogoni Szczecin. 22-letni bramkarz przenosi się do Znicza Pruszków na zasadzie transferu definitywnego.

Zawodnik spędził w Szczecinie 894 dni. Kontrakt z Pogonią podpisał w czerwcu 2021 roku. W tym czasie trzykrotnie reprezentował klub na scenie międzynarodowej.

Granatowo-bordowy licznik Bartosza Klebaniuka zatrzymał się na 15 oficjalnych meczach. Złożyło się na to:
- 10 spotkań PKO Bank Polski Ekstraklasy,
- 3 mecze Ligi Konferencji Europy UEFA,
- 2 spotkania Fortuna Pucharu Polski.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 19.06.2024 12:24
29 zawodników na starcie przygotowań
autor: D. TrzepaczWe wtorek po południu Portowcy odbyli pierwsze zajęcia na boisku po przerwie urlopowej. Na starcie przygotowań sztab szkoleniowy miał do dyspozycji 29 graczy.

Wraz z I drużyną przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli młodzi zawodnicy wywodzący się z Akademii Pogoni Szczecin: Natan Waligóra, Oliwier Siniawski, Mateusz Kaczorek, Michał Osowski, Maksymilian Jóźwiak, Maciej Wojciechowski, Martin Rachubiński oraz Mateusz Bąk. Do kadry Portowców od sezonu 2024/25 po wypożyczeniach wracają Kacper Łukasiak i Jakub Lis. Na starcie przygotowań z drużyną pracują również nowi bramkarze - Krzysztof Kamiński i Kuba Bochniarz.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 18.06.2024 15:52
Paweł Ozga w sztabie szkoleniowym I drużyny
Trener Paweł Ozga został nowym asystentem Jensa Gustafssona w sztabie szkoleniowym I drużyny Pogoni Szczecin. Szkoleniowiec już dziś rozpocznie pracę z zespołem.

42-letni Ozga kibicom Pogoni jest doskonale znany. Od 2019 roku pracował w strukturach Akademii Pogoni Szczecin, głównie pełniąc rolę trenera drugiej drużyny, którą prowadził w 111 oficjalnych spotkaniach. W tym czasie dwukrotnie wygrał z Pogonią II regionalny Puchar Polski oraz otarł się o awans do II ligi. Następnie opuścił klub, by w sezonie 2022/23 objąć II-ligowy KKS-Kalisz. Drużynę prowadził w 32. potkaniach (30 meczów ligowych i 2 spotkania Pucharu Polski), zostawiając ją na 2. miejscu w tabeli.