koszykówka / PLK Bengoro - 19.11.2022 08:39
Pewne zwycięstwo PGE Spójni nad Suzuki Arką
autor: PGE SpójniaPGE Spójnia odniosła pewne zwycięstwo nad Suzuki Arką Gdynia 88:61 w piątkowym meczu Energa Basket Ligi.

Spotkanie od początku było niezwykle wyrównane. W pewnym momencie gospodarze zanotowali jednak serię 9:0 i po trafieniach Courtneya Fortsona i Shawna Jonesa było już 15:8. Dość szybko swoją szansę dostał Billy Garrett, który odrabiał straty przyjezdnych. Po późniejszych akcjach Adama Hrycaniuka gdynianie zbliżyli się nawet na dwa punkty. Rzut Tomasza Śniega ustawił wynik po 10 minutach na 26:22. Jordan Harris w drugiej kwarcie ciągnął grę Suzuki Arki. Jordan Mathews oraz Paweł Kikowski trafiali jednak trójki i utrzymywali przewagę PGE Spójni. Późniejszy podobny rzut Treya Wade’a ponownie zbliżył zespół trenera Krzysztofa Szubargi na cztery punkty. Ostatecznie Fortson i Gruszecki sprawili, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:34.
koszykówka / PLK Bengoro - 19.11.2022 08:38
King lepszy od słupszczan
Ciekawy mecz Energa Basket Ligi w Szczecinie! Ostatecznie King okazał się lepszy od Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk - 88:77.

Bardzo dobry początek w wykonaniu Davida DiLeo i jego trójka sprawiły, że było 0:8. Później King nawiązywał rywalizację, głównie dzięki Filipowi Matczakowi oraz Jamesowi Eadsowi. Ciągle świetnie radził sobie jednak Jakub Musiał, a po rzutach wolnych Pawła Leończyka po 10 minutach było 14:22. W drugiej kwarcie szczecinianie zaczęli odrabiać straty. Skuteczny był Andrzej Mazurczak, a po zagraniu Jamesa Eadsa był już remis! Trójki Bryce’a Browna dawały po chwili przewagę gospodarzom. Chyliński i DiLeo sprawiali, że Grupa Sierleccy Czarni nadal byli w grze, ale po trafieniu Macieja Żmudzkiego po pierwszej połowie było 42:39.
koszykówka / PLK Bengoro - 07.11.2022 06:45
King wygrywa derby z PGE Spójnią
autor: pogonszczecin.plEmocjonujące derby Pomorza Zachodniego w Energa Basket Lidze dla Kinga! Zespół ze Szczecina wygrał z PGE Spójnią Stargard 97:95.

Początek spotkania był wyrównany, chociaż po późniejszych trafieniach Karola Gruszeckiego i Shawna Jonesa to przyjezdni byli lepsi o pięć punktów. Sytuację szybko zmieniali Bryce Brown oraz Phil Fayne - to King był już na prowadzeniu! W końcówce tej części spotkania po trafieniach Mateusza Kostrzewskiego oraz Filipa Matczaka było 24:20. W drugiej kwarcie gospodarze byli lepsi o siedem punktów dzięki zagraniu Jamesa Eadsa, ale PGE Spójnia nie chciała pozwolić na więcej. Po akcji 2+1 Brody’ego Clarke’a to stargardzianie mieli minimalną przewagę! Jak się okazało - tylko na chwilę. Później serią 11:0 zareagował zespół trenera Arkadiusza Miłoszewskiego, a świetny był Fayne. Tę część meczu goście zakończyli jednak serią 8:0 i po trafieniu Courtneya Fortsona po pierwszej połowie przegrywali tylko 45:41.
koszykówka / PLK Bengoro - 31.10.2022 09:26
PGE Spójnia przegrała w Sopocie
autor: kingwilki.pl/CichomskiTrzecia kwarta zadecydowała o porażce PGE Spójni Stargard z Treflem Sopot 79:91 w niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Po wyrównanym początku spotkania, to goście zaczęli przejmować inicjatywę. Po zagraniach Michała Kolendy i Jarosława Zyskowskiego mieli pięć punktów przewagi. PGE Spójnia rozkręcała się z minuty na minutę - po zagraniach Karola Gruszeckiego i Isiaha Browna wychodziła na prowadzenie! Ostatecznie jednak po wsadzie Garretta Nevelsa po 10 minutach było 26:24. W drugiej kwarcie stargardzianie ponownie potrafili zdobywać przewagę - chociażby po rzutach Pawła Kikowskiego czy Jordana Mathewsa. Wesley Gordon oraz Jarosław Zyskowski sprawiali jednak, że Trefl ciągle był niezwykle blisko. Dzięki dobitce Nevelsa po pierwszej połowie było tylko 40:43.
koszykówka / PLK Bengoro - 30.10.2022 05:00
Przełamanie Anwilu, King pokonany
autor: kingwilki.pl/CichomskiAnwil przełamał się w Energa Basket Lidze! Zespół z Włocławka po bardzo ciekawym meczu pokonał Kinga Szczecin 99:91.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane i ofensywne! Dopiero po późniejszych trafieniach Josha Bostica i Luke’a Petraska gospodarze uciekali na cztery punkty. Przyjezdni ciągle byli blisko, a w dodatku mogli liczyć na trójki w wykonaniu swojego nowego zawodnika, Bryce’a Browna. Dzięki jego trzeciemu trafieniu po 10 minutach było 23:26! Obie drużyny dobrze rzucały z dystansu również na początku kolejnej kwarty. Anwil potrafił doprowadzić do wyrównania po zagraniu Lee Moore’a, ale na więcej szczecinianie nie chcieli już pozwolić. Kolejne trafienia Phila Fayne’a oraz Andrzeja Mazurczaka sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:52.
koszykówka / PLK Bengoro - 27.10.2022 08:48
Fortson wzmacnia PGE Spójnię
autor: PGE Spójnia StargardCourtney Fortson (34 lata, 180 cm) dołącza do PGE Spójni Stargard do końca sezonu 2022/23 Energa Basket Ligi.

Amerykanin po grze w NCAA nie został wybrany w drafcie NBA, ale zagrał w najlepszej lidze świata - łącznie 10 spotkań dla Houston Rockets i Los Angeles Clippers w sezonie 2011/12. Ma za sobą występy w G League, w Wenezueli, Rosji i Turcji. Ostatnie lata spędził głównie w lidze chińskiej, gdzie był jedną z gwiazd zespołów Zhejiang Lions oraz Sichuan Blue Whales. W rozgrywkach 2017/18 zdobywał tam średnio 30,5 punktu, 11 asyst i 7,7 zbiórki w 50 rozegranych spotkaniach! W lipcu 2021 roku podpisał umowę z Bnei Herzliya w Izraelu, ale ostatecznie nie występował w tym zespole.
koszykówka / PLK Bengoro - 24.10.2022 06:45
King lepszy od Legii!
autor: kingwilki.pl/CichomskiKing Szczecin we własnej hali pokonał wicemistrzów Energa Basket Ligi, Legię Warszawa 69:65.

King nieźle rozpoczął to spotkanie, a po wsadzie Zaca Cuthbertsona miał trzy punkty przewagi. Goście dość szybko doprowadzili do remisu - po chwili nawet wychodzili na prowadzenie po rzutach wolnych Raya McCalluma. Kolejne wyrównanie były możliwe dzięki Jamesowi Eadsowi, ale dzięki akcji Devyna Marble’a po 10 minutach było 19:21. W drugiej kwarcie obie drużyny miały małe problemy ze skutecznością, ale po zagraniu Janisa Berzinsa to Legia była o cztery punkty lepsza. Gospodarze nie dawali za wygraną - ciągle niezwykle aktywny był Cuthbertson. Dzięki akcjom Amerykanina zdobywali nawet przewagę. Ostatecznie do remisu po 35 na koniec pierwszej połowy doprowadził Berzins.
koszykówka / PLK Bengoro - 24.10.2022 06:27
Rewelacyjna końcówka PGE Spójni
PGE Spójnia rozegrała rewelacyjną ostatnią kwartę we Włocławku! Ostatecznie stargardzianie niespodziewanie pokonali Anwil 81:78 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy mogli liczyć na Brody’ego Clarke’a. Dzięki jego kolejnej akcji prowadzili 5:12. W pewnym momencie gra w ataku PGE Spójni całkowicie się zatrzymała. Anwil zareagował rewelacyjną serią 14:0! W tym fragmencie mógł liczyć m. in. na Kamila Łączyńskiego i Marcina Woronieckiego. Po 10 minutach było więc 25:17. Paweł Kikowski i Shawn Jones w drugiej kwarcie starali się odrabiać straty na początku drugiej kwarty. Michał Nowakowski oraz Marcin Woroniecki szybko na to reagowali, a do tego niezwykle aktywny był też Phil Greene. Ostatecznie pierwsza połowa po kolejnej akcji Amerykanina zakończyła się wynikiem 44:37.