skryba1213
koszykówka / PLK royal447 - 19.10.2019 12:37
Wypuszczone zwycięstwo
Dwie różne odsłony miało spotkanie pomiędzy Treflem Sopot, a PGE Spójnią Stargard. Pierwsza część meczu należała do gości, a w drugiej zdecydowanie lepsi byli żółto-czarni. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch trafień z linii rzutów wolnych Mateusza Kostrzewskiego, byłego zawodnika Trefla Sopot. Po chwili tym samym odpowiedział Cameron Ayers, a gdy Paweł Leończyk, wychowanek PGE Spójni Stargard ponowił wyczyn swoich kolegów, żółto-czarni po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Do połowy inauguracyjnej części meczu gra była wyrównana, lecz z czasem to zespół gości radził sobie coraz lepiej. Efektem tego była seria dziewięciu punktów z rzędu i prowadzenie PGE Spójni Stargard 22:14.
koszykówka / PLK royal447 - 19.10.2019 11:51
Na fali zwycięstw
King Wilki Morskie Szczecin wróciły do własnej hali. W pierwszym domowym pojedynku szczecinianie pokonali TBV Start Lublin 90:81. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Żadna ze stron nie potrafiła zbudować większej przewagi. Kibice obejrzeli jednak sporo ciekawych akcji, zakończonych punktami. Kiedy Thomas Davis wykorzystał trzy z rzędu rzuty osobiste szczecinianie prowadzili 24:18. Było to najwyższe prowadzenie gospodarzy w pierwszej kwarcie.
koszykówka / I liga
koszykówka / I liga royal447 - 17.10.2019 19:56
Fatalny początek Kotwicy
Energa Kotwica Kołobrzeg pozostaje bez zwycięstwa na zapleczu koszykarskiej ekstraklasy. W czwartej potyczce w tym sezonie kołobrzeżanie przegrali z STK Czarnymi Słupsk 80:58. Środowa potyczka świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy. Daniel Grujić był skuteczny pod koszem gości i po trzech minutach Energa Kotwica prowadziła 10:0. Po trójce Damiana Janiaka i kolejnych trzech minutach był już remis, 13:13. Damian Janiak dorzucił cztery punkty, kołobrzeżanie zaliczyli przestój w ofensywie i STK Czarni prowadzili po pierwszej kwarcie 17:15.
koszykówka / PLK maggi - 15.10.2019 11:09
King wygrywa we Wrocławiu, 24 punkty Kikowskiego
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LPaweł Kikowski rzucił 24 punkty, a jego King Szczecin pokonał WKS Śląsk Wrocław 83:73 w pierwszym niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania należał do gości, którzy po trafieniach Pawła Kikowskiego prowadzili 6:2. Później nieźle spisywał się też Ben McCauley, a przewaga Kinga wzrastała do ośmiu punktów. Wrocławianie odpowiedzieli na to serią 7:0, ale dzięki kolejnej akcji Kikowskiego to zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa po 10 minutach był lepszy - 16:15. Zaraz na początku drugiej kwarty WKS Śląsk wychodził na prowadzenie, a było to możliwe głównie dzięki Mathieu Wojciechowskiemu. Do ataku włączyli się też Torin Dorn i Devoe Joseph, a przewaga gospodarzy wzrosła do dziewięciu punktów! Goście starali się tę różnicę ciągle zmniejszać, ale ostatecznie to wrocławianie po pierwszej połowie wygrywali 36:32.
koszykówka / I liga maggi - 15.10.2019 11:02
Derby Pomorza Środkowego
autor: Energa kotwicaJak wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami. Często miejsce zajmowane w tabeli nie ma żadnego znaczenia. W poprzednim sezonie pierwsze zwycięstwo odnieśliśmy właśnie nad drużyną ze Słupska na ich parkiecie. Czy historia powtórzy się tym razem, ale w hali Milenium? Jak mawia przysłowie ,,historia lubi się powtarzać”.

Patrząc na skład Czarnych można zdecydowanie powiedzieć o wzmocnieniu w porównaniu do drużyny z poprzedniego sezonu, która zajęła 3 miejsce w lidze. Miejsce Rducha, Cechniaka i Wieczorka zajęli Małgorzaciak, Dutkiewicz, znany w Kołobrzegu Janiak oraz Fraś, czyli na papierze zawodnicy na jeszcze lepsze granie. Dzięki takim wzmocnieniom Czarni stawiani są roli faworyta do awansu. Jak na razie drużynę ze Słupska można okrzyknąć ekspertami od meczów na styk, ponieważ łączna przewaga wygranych 3 spotkań wynosi zaledwie 6 punktów.
koszykówka / PLK royal447 - 13.10.2019 20:03
Anwil potwierdził formę
Nie było niespodzianki w Stargardzie. PGE Spójnia uległa mistrzowi Polski, Anwilowi Włocławek 95:82. Włocławianie szybko uzyskali przewagę. Tony Wroten rzucił pierwszą trójkę w meczu i goście prowadzili 9:2. Stargardzianie także trafili za trzy, ale Tony Wroten poprawił drugą trójką z rzędu. Anwil dominował w ofensywie i wygrał pierwszą kwartę aż 36:18. Na początku drugiej części meczu obie drużyny nie potrafiły zdobyć punktów. Niemoc przełamał rzutem za trzy Jakub Karolak. Celny lay-up Krzysztofa Sulimy wyprowadził gości na przewagę aż 23 oczek (44:21). Do przerwy przyjezdni prowadzili 56:37.
koszykówka / I liga royal447 - 12.10.2019 01:50
Trzecie podejście
Od dwóch porażek nowy sezon I ligi rozpoczęli kołobrzeżanie. O przełamanie powalczą w Tychach. Energa Kotwica uległa do tej pory WWK Wrocław 102:82 oraz Rawlplug Sokołowi Łańcut 93:78. Kołobrzeżanie równie źle wystartowali rok temu. Wówczas pierwsze zwycięstwo odnieśli w 4. kolejce rozgrywek. W Tychach gościli ponad siedem miesięcy temu. Przegrali tam wówczas z GKS-em 94:85.
koszykówka / PLK royal447 - 11.10.2019 01:14
Mistrz odwiedzi Stargard
Koszykarze PGE Spójni Stargard w poprzedniej kolejce wygrali pierwszy mecz w tym sezonie. W najbliższą sobotę stargardzian czeka trudny sprawdzian. We Własnej hali PGE Spójnia Stargard zmierzy się z mistrzem Polski, Anwilem Włocławek. W ubiegłym sezonie stargardzianie pokonali Anwil na jego parkiecie, czym sprawili wielką sensację. Na podobną niespodziankę kibice ze Stargardu liczą w najbliższą sobotę. Transmisja na żywo w Polsacie Sport od godziny 12:30.