skryba1213
piłka ręczna / I liga mężczyzn
piłka ręczna / I liga mężczyzn arti15 - 23.02.2019 08:42
Gwardię czeka ważny mecz
autor: Artur RutkowskiNiezwykle ważny mecz przed podopiecznymi Piotra Stasiuka, którzy 23 lutego na wyjeździe zmierzą się z Meble Wójcik Elbląg. Oba zespoły po trzynastu spotkaniach mają na swoim koncie piętnaście punktów.

Drugą rundę zespół z Elbląga rozpoczął od przegranej 26:28 z Warmią Energa Olsztyn. Następnie Meble Wójcik pokonały 31:28 Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna i 33:30 Sambor Tczew.

Koszalinianie rundę rewanżową rozpoczęli od dwóch porażek we własnej hali. W pierwszym meczu Gwardia uległa 22:23 z Nielbą Wągrowiec oraz 22:23 ze Stalą Gorzów. W trzecim spotkaniu podopieczni Piotra Stasiuka w rzutach karnych pokonali 5:4 GKS Żukowo, po 60 minutach był remis 28:28.

piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 23.02.2019 08:08
Zagrają na trudnym terenie
autor: crashEnerga AZS Koszalin w sobotę 23 lutego w Jeleniej Górze zmierzy się z miejscowym KPR-em.Oba zespoły w ostatniej kolejce przegrały, który zespół sięgnie po trzy punkty, a może wyłonienia zwycięzcy potrzebne będą rzuty z 7 metrów?

Akademiczki do Jeleniej Góry pojechały po porażce we własnej hali z liderem PGNiG Superligi kobiet Metraco Zagłębie Lubin 17:19. Natomiast KPR przegrał na wyjeździe z UKS-em PCM Kościerzyna 27:28. Podopieczne Anity Unijat zrobią wszystko, aby odnieść zwycięstwo z wymagającym rywalem.

W ligowej tabeli oba zespoły dzieli przepaść. Energa AZS zajmuje obecnie trzecią lokatę z 38 punktami na koncie. Drużyna z Jeleniej Góry zajmuje dziewiątą lokatę ze zdobytymi 15 punktami.
piłka ręczna / II Liga mężczyzn
piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 19.02.2019 21:44
Wojna w Gryfinie
autor: KPR GRYFINOJuż w najbliższą sobotę o 18 zapraszamy na mecz kolejki pomiędzy KPR Gryfino, a Tytani Wejherowo. Nasi przeciwnicy na chwilę obecną są na drugiej lokacie w lidze, ale nasi zawodnicy mają im coś do udowodniania.

Zapowiadają już dziś, iż będzie to WOJNA w dosłownie jej znaczeniu. Zostawią ostatni pot i krew, aby ograć drużynę z Wejherowa większą ilością bramek jak w meczu I rundy. Nie może was zabraknąć w hali przy ulicy Iwaszkiewicza na Górnym Tarasie. Na pewno będzie to najważniejszy dla nas spotkanie, ale i mecz o honor naszych Szczypiornistów. Na ten mecz szykuje się cała Gryfińska Elita Piłkarzy Ręcznych, o tym meczu jest głośno od dłuższego czasu - To będzie mecz jakiego w Gryfinie nie było od dawna.
relacja fotki komentarze
23-02 18:00  KPR Gryfino - Tytani Wejherowo 1 0 1
piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 17.02.2019 14:20
Energa AZS powalczyła z liderem z Lubina
autor: fot. AlexEnerga AZS zamierzała w sobotę 16 lutego zbliżyć się do Metraco Zagłębie Lubin w rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet. Niestety podopieczne Anity Unijat, mimo wielkiej ambicji i walki do końca musiały uznać wyższość rywala. Zagłębie wygrało po walce 19:17.

W początkowej fazie spotkania oba zespoły miały problem ze skutecznością. Po 5 minutach na tablicy widniał remis 1:1. Dużą rolę, w tym meczu odgrywały bramkarki Izabela Prudzienica i Monika Maliczkiewicz, które popisywały się swoimi umiejętnościami. Po kwadransie rywalizacji lider PGNiG Superligi prowadził w Koszalinie 4:3. Akademiczki niedługo później, dzięki trafieniom Volovnyk i Smbatian objęły prowadzenie 6:4. W końcówce pierwszej połowy skuteczniejsze były przyjezdne, które do przerwy prowadziły 9:8.

piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 16.02.2019 20:11
Ciężka porażka w Brodnicy
Ciężka porażka w Brodnicy, gospodarze zdecydowanie lepsi.

Na mecz do Brodnicy pojechaliśmy bez aż 5 podstawowych graczy, konflikt terminu meczu, małe kontuzje oraz przyczyny osobiste jak i służbowe - to powody nieobecnych graczy: Tomasz Matoszko, Bartosz Telenga, Lucjan Galus, Mateusz Kminikowski i Przemysław Tołyż. Braki tych zawodników były widoczne od samego początku meczu, gospodarze postawili nam bardzo wysoko poprzeczkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:10, i gdyby dwa niewykorzystane rzuty karne przez Maciek Jezierski - mielibyśmy remis. Druga połowa to już popis gospodarzy, a od 45 minuty na boisku zawitali wszyscy zawodnicy KPRów… Szanse na grę dostał Artur Matwis i wykorzystał to w 100% - dobra gra w obronie jak i premierowo rzucona bramka dodała mu skrzydeł.
piłka ręczna / Superliga mężczyzn
piłka ręczna / Superliga mężczyzn skryba1213 - 15.02.2019 12:21
Frelek odchodzi z Sandra SPA Pogoni
autor: http://handball.szczecin.plPiotr Frelek drużynę Sandra SPA Pogoni objął przed 2017/2018 i był z nią związany przez blisko 1,5 roku.

- To była moja autonomiczna decyzja - mówi były już trener Piotr Frelek - W żadnym wypadku nie miał wpływu na nią ostatni mecz z PGE VIVE. Zdecydowały względy osobiste. Po rezygnacji trenera Piotra Frelka drużynę do końca sezonu prowadzić będzie dobrze znany w Szczecinie duet szkoleniowców Rafał Biały - Sławomir Fogtman, którzy wprowadzili drużynę do PGNiG Superligi, w sezonie 2013/2014 zajęli 4 miejsce co premiowało występami w europejskich pucharach. - Wiem, że przekazuję drużynę w dobre ręce. Trenerzy znają tę drużynę od podszewki, są bardziej doświadczeni. Ja momentami reagowałem na ławce, jak zawodnik i najchętniej pomógłbym zespołowi wtedy z perspektywy boiska - zakończył były już szkoleniowiec.
piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 14.02.2019 10:27
Zamierzają postawić się liderowi
autor: fot. Alex Przed Energą AZS Koszalin kolejny trudny mecz. Do koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej przyjeżdża lider PGNiG Superligi kobiet - Metraco Zagłębie Lubin. Podopieczne Anity Unijat zamierzają udowodnić, że zasługują na miejsce na podium.

W ostatniej kolejce Zagłębie Lubin rozbiło UKS PCM Kościerzyna 39:15. Natomiast Energa AZS po emocjonującym spotkaniu wygrała z KPR Gminy Kobierzyce 18:17.

piłka ręczna / Superliga mężczyzn royal447 - 13.02.2019 23:51
Mistrz deklasuje Pogoń
Nawet przez moment Sandra Spa Pogoń Szczecin nie zagroziła aktualnym mistrzom Polski. PGE Vive Kielce rozgromiło w Szczecinie gospodarzy 40:23 (23:8). Kielczanie od początku pokazali, że nie będą mieli żadnej litości dla miejscowych. Już po trzech minutach gry goście prowadzili w Szczecinie 4:0. Obrońcy Pogoni nie mieli pomysłu jak zatrzymać Ángela Fernándeza Péreza. W kwadrans Hiszpan zdobył 4 gole, a kielczanie prowadzili już 13:4. Honoru szczecinian próbował bronić Mateusz Zaremba, zdobywca 3 goli. Vive rzucało bramki hurtowo. Lider już do przerwy deklasował rywali - 23:8.