autor: aszefPrzed nami kolejna jesienna kolejka klasy okręgowej w tym sezonie.

piłka nożna / IV liga Bengoro - 05.09.2024 20:33
piłka nożna / III liga Bengoro - 05.09.2024 20:33
Przed nami 7 kolejka III ligi grupy II.

piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga Swit1952 - 05.09.2024 17:30
Świt ze Skrą i debiutem trenera
autor: tkowW najbliższy weekend czeka nas przerwa w rozgrywkach ekstraklasy i 1.Ligi z uwagi na mecze reprezentacji krajowych w ramach Ligi Narodów UEFA. Jednak na boisko wybiegną zawodnicy 2.Ligi, a wśród nich Świtowcy, którzy w sobotę przed własną publicznością podejmą Skrę Częstochowa.

Sobotni mecz będzie także debiutem trenera Tomasza Kafarskiego, jako pierwszego trenera Świtu, który w przeszłości prowadził Lechię Gdańsk, Cracovię czy Flotę Świnoujście. Goście mimo że zaczęli sezon z dorobkiem siedmiu ujemnych punktów, to po ostatnim
zwycięstwie z GKSem Jastrzębie zapowiadają że jadą do Szczecina walczyć o zwycięstwo. Najmocniejszym punktem Skry jest doświadczony napastnik Piotr Nocoń, który zdobywał bramki już tak: na boiskach 2.Ligi.
piłka nożna / III liga TUPACK - 05.09.2024 14:04
Późnym wieczorem, przy świetle
autor: BengoroZawodników pierwszego zespołu Floty czeka teraz wyjazd do Słupska. Spotkanie z tamtejszym Gryfem rozpocznie się w sobotę o nietypowej godzinie 19:46.

Wynika ona z faktu inicjacji sztucznego oświetlenia na słupskim stadionie, a żeby podnieść uroczysty charakter tego wydarzenia ustalono porę na 19:46, na cześć założenia pierwszego klubu piłkarskiego w Słupsku, co nastąpiło w roku 1946, choć sam Gryf zawiązany został 10 lat później w wyniku połączenia kilku okolicznych zespołów, w tym właśnie powstałej w 1946 r. Gwardii.
piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety paulinus - 05.09.2024 09:13
Gol, który pozbawił kobiecą Pogoń marzeń o finale
autor: tkowPiłkarki Pogoni dały z siebie wszystko, jednak cudowny gol Jonusaite pozbawił mistrzynie Polski marzeń o wielkim finale turnieju eliminacyjnego do Ligi Mistrzyń UEFA. Po bardzo wyrównanym spotkaniu, granatowo-bordowe przegrały z Servette FCCF 0:1.

Trener Piotr Łęczyński desygnował tę samą jedenastkę, która wybiegła na boisko w ostatnim ligowym meczu Pogoni z Rekordem Bielsko-Biała. Niemal równo o godzinie 20:00 hymn Ligi Mistrzyń wybrzmiał na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Przed pierwszą świetną okazją stanęła Weronika Szymaszek, która otrzymała długie podanie od bramkarki Anny Palińskiej, jednak jej strzał wpadł prosto w rękawice bramkarki Servette. W kolejnych minutach szczecinianki złapały dobry moment - na bramkę uderzała Alexis Legowski, jednak jej strzał nie zagroził bramce mistrzyń Szwajcarii. Oba zespoły do samego końca pierwszej części gry starały się stworzyć akcję dającą prowadzenie, jednak sędzia po pięciu minutach doliczonego czasu gry odgwizdała koniec pierwszej połowy.