inne / tenis
inne / tenis -
Panfil gra dalej!
autor: Krzysztof CichomskiDo dziś Grzegorz Panfil wygrał cztery mecze z rzędu podczas szczecińskiego challengera i jak do tej pory nie stracił seta. Wieczorem passę podtrzymał i awansował do ćwierćfinału PEKAO Szczecin Open. Serb Boris Pashanski postawił trudne warunki Polakowi, jednak w końcu musiał uznać jego wyższość.

Sam mecz był bardzo wyrównany. Do stanu 3:3 obaj tenisiści wygrywali swoje podania. W siódmym gemie Panfil był bliski przełamania przeciwnika, jednak uległ w walce na przewagi. Co się odwlecze to nie uciecze i już następnym razem ta sztuka udała się Polakowi. Ponieważ było to jedyne przełamanie seta, faworyt licznie zgromadzonych kibiców zwyciężył 6:4. Polak mądrze grał podcinany bekhend oraz wspaniale serwował. Druga partia miała podobny przebieg i znów o tryumfie decydowało tylko jedno przełamanie. Groźnie było, gdy Panfil upadł, jednak okazało się, że tylko obtarł palec a przerwa miała na celu wybicie z rytmu przeciwnika. Po zwycięstwie 6:4, 6:4 kwalifikant stwierdził, że sprzyjało mu szczęście, a jak wiadomo ono sprzyja lepszym.
Jutro czekają nas ćwierćfinaly singla i półfinały debla. Jedyny Polak pozostały w turnieju, czyli własnie Grzegorz Panfil zmierzy się z Argentńczykiem Diego Sebastianem Schwartzmanem. Tenisista z Ameryki Południowej zajmuje 133. miejsce w rankingu ATP a w turnieju rozstawiony jest z piątką. Na pewno będzie on trudnym rywalem dla naszego zawodnika. Wieczorem zamiast meczu dnia zobaczymy pokazową konfrontację artyści kontra sportowcy, podczas której będzie można wspomóc podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum.