Zwycięstwo Orła i duży krok w stronę awansu
autor: PszczółekW czwartek, 26 maja 2016 na stadionie w Łożnicy drużyna Orła podejmowała Aquilę Szczecin w ramach 23. kolejki A klasy gr.3. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Orła 1:0 (1:0).
Zespół z Łożnicy wyszedł na to spotkanie bardzo zdeterminowany i z koncentrowany, od początku spotkania przystępując do ataku. W 4 min. po jednej z pierwszych akcji Orzeł obejmuje prowadzenie, piłka wprowadzona po rzucie z autu trafia w pole karne do Wiśniewskiego, który uderza po ziemi, piłka odbija się od jednego z obrońców Aquili i trafia pod nogi Ziętali M., który strzałem po ziemi umieszcza piłkę w siatce, 1:0!
Goście starali się szybko odpowiedzieć, po jednej z akcji piłka trafia w słupek, a dobitkę broni Nowotny.
Orzeł również miał sytuację na podwyższenie wyniku, po płaskim zagraniu Ignasiaka piłka o centymetry minęła interweniującego Ziętale M. Kolejna okazja to rzut wolny wykonywany przez gospodarzy, dośrodkowanie, Wiśniewski w polu karnym przedłuża piłkę głową, a piłkę do siatki pakuje Szczepanowicz R., jednak sędzia nie uznaje bramki, dopatrując się pozycji spalonej. Do przerwy 1:0!

Druga połowa to zdecydowana przewaga Aquili, Orzeł dzielnie się bronił licząc na kontrataki i błąd rywali. Z każdą minutą napór przeciwników wzrastał, jednak cała drużyna Orła w defensywie spisywała się nienagannie. Po bezpośrednio wykonanym rzucie wolnym, refleksem i dobrą interwencją wykazał się Nowotny. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Po trudnym meczu z bardzo wymagającym przeciwnikiem Orzeł odnosi ważne zwycięstwo i jest krok od awansu. Duża brawa należą się Naszym przeciwnikom, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony i zaprezentowali wysoką organizację gry.
Tak jak zapowiadałem, ta kolejka miała kluczowe znaczenie dla losów awansu, mimo, że ta kwestia nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

Hanza przegrała derbowy pojedynek z OKSem 2:3 i ten rezultat pozbawia ich szans na mistrzostwo, w dalszym ciągu w rywalizacji pozostaje Światowid wygrywając pewnie 0:5 z Kastą.

W najbliższej kolejce Orła czeka pauza, ponieważ z rozgrywek wycofała się drużyna Rybak Wełtyń. A 4 maja w 25 kolejce Orzeł na własnym stadionie zagra ze Zniczem Niedźwiedź. I to jest właśnie ten dzień na który czeka całe środowisko Orła! Do mistrzostwa A klasy i awansu Orzeł potrzebuje zdobyć jeden punkt w ostatnim meczu. Wszystko teraz zależy od Orła!
�r�d�o: facebook.com/Orzel.Loznica

relacjďż˝ dodaďż˝: Orzelrulez