Derby 'Prawobrzeża' dla Kasty
W niedzielne popołudnie około 100 kibiców przybyło na Komin Arenę aby oglądać derby w wykonaniu zawodników Kasty Majowe i Vielgovii Wielgowo. Trzeba przyznać że kibice oglądali żywy, obfitujący w wiele sytuacji podbramkowych mecz.
Już w dziewiątej minucie Kasta wychodzi na prowadzenie. Na lewym skrzydle Kamil Nowak urywa się obrońcom i z bardzo ostrego kąta umieszcza piłkę w siatce.

Kibice widzieli piłkę w bocznej siatce i tylko po reakcji zdobywcy bramki wiadomo było że padł gol. 1:0. Po bramce zaatakowała Vielgovia. W 14. minucie po dośrodkowaniu w dogodnej sytuacji zawodnik Vielgovii główkuje lecz bramkarz Kasty jest na posterunku. W 28 minucie w wydawało się niegroźnej sytuacji kontuzji ulega bramkarz gości. Potrzebna interwencja służb medycznych. 30. minuta i groźne uderzenie z woleja Prętkowskiego mija bramkę gości.
W 32. minucie po rzucie rożnym bitym przez Nowaka do piłki na 17 metrze dochodzi Tucholski. Mocny strzał i piłka dosłownie o kilka centymetrów mija prawy słupek bramkarza gości. Vielgovia próbowała doprowadzić do wyrównania i udało jej się w 36 minucie. Wrzutka w pole karne z lewej strony boiska. Piłka wyraźnie leci na aut bramkowy ale zamiast puścić futbolówkę Wiśniewski w ostatnim momencie postanawia główkować. Efekt - wystawiona na 5 metr piłka gdzie zawodnik gości dopełnia formalności. 1:1. Strzelona bramka uskrzydla gości i to oni teraz prowadzą grę, W 45 minucie jednak wydaje się niegroźny faul w środku boiska. Do piłki dochodzi Łukomski. Centra w pole karne a tam z najbliższej odległości bramkarza gości pokonuje Damian Kościelski. Do przerwy 2:1.

W drugą połowę mocno wchodzi Kasta. Po rzucie rożnym w zamieszaniu faulowany jest Robert Kutyła. Karny. Kościelski i 3:1.
Od tego momentu Vielgovia desperacko szuka gola. Kasta groźnie kontratakuje. W 53 minucie Gracjan Seliński, w 54 Łukomski próbuje pokonać bramkarza. Jednak nieskutecznie.

W 61 minucie piękna akcja Vielgovii. Podanie na lewe skrzydło, wrzutka w pole karne i w dogodnej sytuacji pudłuje napastnik gości. W 63 minucie tylko sam zawodnik gości wie jak nie strzelił gola. Na 6 metrze w sytuacji sam na sam strzela obok bramki. Szczęście bramkarza Kasty. Do końca meczu Vielgovia atakowała lecz skutek przyniosło to dopiero w 92 minucie. Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne i gol. Sytuacja kontrowersyjna, bo sędzia liniowy pokazuje spalonego lecz główny zmienia decyzję, 3:2 i koniec meczu
�r�d�o: Ostry

relacjďż˝ dodaďż˝: lidkud

A klasa Szczecin gr. 3 (2015/2016)
Kasta Szczecin-Majowe Vielgovia Szczecin
3 2
01-05-2016 15:00
bramki: 9' Kamil Nowak, 45' Damian Kościelski, 47' Damian Kościelski (rzut karny) (Kasta) / ? (Vielgovia) dodaj video
Kasta Majowe: Eryk Formanowski, Krzysztof Wiśniewski, Jarosław Kozieł, Krzysztof Łukomski, Kościelski Damian (73' Olkowski Bartosz), Michał Tucholski, Sebastian Ładowski (73' Chaber Michał), Robert Kutyła, Gracjan Seliński, Sławomir Prętkowski (57' Patryk Kwaśniewski), Kamil Nowak (70' Dariusz Przybylski)

Dane pomogli uzupełnić: fila, lidkud, lidkud - dziękujemy