Druga wygrana, drugie czyste konto
Drugi mecz piłkarzy Błoni w sezonie 2015/16 zakończył się druga wygraną Barwiczan oraz drugim czystym kontem zachowanym przez Barwicki zespół.

W sobotnie popołudnie zespół Błoni mierzył się na wyjeździe z Olimpem Złocieniec. Piłkarze Ireneusza Polewskiego po ciężkim meczu pokonali zespół gospodarzy 1-0. Bramkę decydującą dla Błoni strzelił debiutujący w tym meczu Wojciech Gersztyn. Nie był to łatwy mecz, ale w Barwicach mogą być zadowoleni z piłkarzy bo rozegrali bardzo dobry mecz. Olimp postawił trudne warunki lecz jedna bramka zdecydowała że trzy punkty wracają do Barwic.
Cały mecz był dość wyrównany. Więcej sytuacji podbramkowych mieli miejscowi tylko że te sytuację nie były aż tak groźne. Z kolei Barwiczanie atakowali rzadziej ale skuteczniej. Po meczu trener Ireneusz Polewski powiedział iż „jest bardzo zadowolony z dzisiejszego meczu i dziękuję piłkarzom za walkę oraz serce które włożyli w ten mecz”.

Zespół Błoni mecz rozpoczyna obecnie w najsilniejszym składzie. Swój debiut zalicza Wojciech Gersztyn. Już w 5 minucie sytuację podbramkową stworzyli sobie Barwiczanie. Z rzutu wolnego dośrodkował Jarosław Kozanecki, Krzysztof Sysko próbował złożyć się do strzału i uderzył lekko w bramkarza. Olimp pierwszą groźniejszą sytuację miał już w 7 minucie. Wtedy to dobrą interwencją wykazał się Mateusz Kowalczuk który wybronił sytuację sam na sam. W 10 minucie pokazuje się Łukasz Mikołajczyk. Swoją przebojowością minął graczy Olimpu po czym oddał strzał w bramkarza. Po 30 minutach wciąż było bez bramek i obydwie drużyny prezentowały podobny poziom. W 44 minucie 100 % okazję miał Igor Walczak jednak jego okazję obronił bramkarz. Chwilę później kolejną okazję miał Mikołajczyk ale również bez gola. Do przerwy w Złocieńcu mieliśmy bezbramkowy remis.

Drugą połowę biało - zieloni rozpoczynają bez zmian. Świetnie druga część rozpoczęła się dla Barwiczan. W 52 minucie Igor Walczak dogrywa do Wojciecha Gersztyna i ten z pola karnego będąc sam na sam z bramkarzem pewnie zdobywa bramkę na 0-1. W 60 minucie w poprzeczkę trafili zawodnicy Olimpu a po chwili dobijając świetnie Mateusz Kowalczuk broni sytuację. W 75 minucie kolejnej swojej okazji nie wykorzystał Łukasz Mikołajczyk któremu z przed linii bramkowej piłkę wybił obrońca ze Złocieńca. W końcówce meczu gospodarze atakowali pod bramką Kowalczuka ale albo słaba skuteczność albo świetna postawa bramkarza Błoni nie pozwoliła dziś zdobyć miejscowym gola. Trzeba dodać że fatalnie dziś spisywała się trójka sędziowska.

W następnej kolejce Barwiczanie podejmą na własnym boisku zespół Lecha Czaplinek który w tej kolejce ograł Sokół Karlino 3-0.

Skład Błoni : Mateusz Kowalczuk - Łukasz Giżycki, Jarosław Kozanecki, Jacek Noga, Maciej Telążka - Marek Bernaciak (Dominik Łabul 70’), Łukasz Drab (Mateusz Stępień 80’), Krzysztof Sysko, Łukasz Mikołajczyk - Wojciech Gersztyn (Patryk Olczyk 88’), Igor Walczak
Nie grali : Kacper Tomaszewicz, Łukasz Zając, Łukasz Gattner, Sebastian Adamiak

relacjďż˝ dodaďż˝: jakubek14