Wygrana ze Śląskiem
autor: pogonszczecin,pl W 25. kolejce Centralnej Lidze Juniorów Pogoń Szczecin pokonała na swoim boisku wrocławski Śląsk 2:1. Obie bramki dla szczecinian zdobył Dawid Zieliński (na zdjęciu).

Od początku spotkania w zespole prowadzonym przez Pawła Crettiego wystąpili zawodnicy z ekstraklasowego zespołu Walski, Listkowski i Wojtkowski. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli gospodarze. Rzut karny wykorzystał Dawid Zieliński. Szczecinianie objęli prowadzenie w 43 minucie i wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Zespół z Dolnego Śląska doprowadził do remisu w 47 minucie. Mariusz Idzik pokonał Adriana Hengera, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego. Po zdobyciu bramki piłkarze Śląska nadal atakowali. Zespół prowadzony przez Pawła Crettiego mądrze się bronił i wyprowadzał także kontrataki. W 60. minucie Dawid Zieliński pokonał bramkarza z Wrocławia i gospodarze prowadzili. Po 5 minutach gospodarze grali w osłabieniu do końca spotkania. Marcin Listkowski ukarany został czerwonym kartonikiem. Wynik nie uległ zmianie i Młodzi Portowcy odnieśli ważne zwycięstwo. Od miejsca gwarantującego występ w Mistrzostwach Polski dzieli ich 5 punktów. W następnej kolejce Pogoń czeka wyprawa do Poznania na mecz z Lechem.

1:0 - Dawid Zieliński 43'
1:1 - Mariusz Idzik 47'
2:1 - Dawid Zieliński 60'

Pogoń: Adrian Henger - Maksymilian Czapliński (Patryk Adamczuk), Jakub Kuzko, Michał Stańczyk, Dawid Kuliga - Michał Walski, Dawid Zieliński (Łukasz Zakrzewski), Szymon Kurczak, Sebastian Kowalczyk (Jakub Giec) - Kamil Wojtkowski, Marcin Listkowski.

relacjďż˝ dodaďż˝: skryba1213

Centralna Liga Jun. Starszych - gr. zach (2014/2015)