Pogoń 04 o krok od awansu
autor: maggiPogoń ’04 wygrała swój pierwszy mecz w rozgrywkach play-off i dzięki temu znacznie przybliżyła się do półfinału Mistrzostw Polski. Krok od awansu są również Wisła Kraków oraz Gatta Zduńska Wola.
Mimo, że Pyskowiczanie są dopiero ósmą drużyną sezonu zasadniczego nie byli oni łatwym rywalem dla Portowców. Szczecinianie prowadzili już 2-0 po bramkach DouglasaMichała Kubika, ale gospodarze później pokazali, że nie odpuszczą łatwo awansu do kolejnej rundy. Kilka minut przed końcem za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Kubik, gracze Remedium wykorzystali grę w przewadze i za sprawą Tomasza Starowicza zdobyli kontaktowego gola.
Gospodarze po zmianie stron poszli za ciosem i w 29 minucie Dariusz Rymaszewski wyrównał stan meczu. Na odpowiedź faworyta ze Szczecina nie trzeba było długo czekać, trzy minuty później bramkę na 3-2, jak się później okazało zwycięską zdobył Maciej Wołoszyn.

W innych spotkaniach ćwierćfinałowych Wisła Kraków pokonała Clearex Chorzów 8-4, a Gatta Zduńska Wola wygrała 6-0 z Rekordem Bielsko-Biała, obie drużyny od awansu dzieli już tylko jedno zwycięstwo. Stan rywalizacji natomiast, dzięki zwycięstwu 2-0 z Marwitem Toruń wyrównał zespół Red Devils Chojnice. Mecze rewanżowe już w najbliższy weekend.

relacjďż˝ dodaďż˝: Chelsea