Wygrana z III-ligowcem
autor: RobusLesnkRossaW przedostatnim sparingu drużyna Leśnika/Rossy pokonała 1:0 III-ligowego Korala Dębnica. Od pierwszych minut mecz był wyrównany, ale okazje do zdobycia mieli manowianie, którzy od samego początku realizowali przedmeczowe założenia i bardzo dobrze reprezentowali się na boisku. Bliski wpisania się na listę strzelców był Marcin Gozdal, który w pierwszych czterdziestu pięciu minutach miał ku temu dwie okazje. Najpierw w akcji sam na sam nie udało mu się zdobyć bramki, a następnie po dośrodkowaniu Krystiana Murala po prostu jego strzał okazał się niecelny. Warto dodać, że w tej części spotkania zawodnicy Korala nie zagrozili bramce Leśnika/Rossy. Trzecioligowcy próbowali grać długimi piłkami, ale zawodnicy prowadzenie przez Tomasza Chrupałłę byli bardzo dobrze ustawieni i wszystkie akcje dębniczan swój koniec miały na dobrze spisującej się obronie manowian.
W drugiej połowie Leśnik/Rossa nadal grał swoje. Już po niewiele ponad pięciu minutach od wznowienia gry bramkę dla manowian zdobył Wojciech Sieradzki, który w przerwie meczu zastąpił na murawie Krystiana Murala. W akcji, po której wpadła bramka brało udział aż czterech zawodników: Marcin Gozdal, Dominik Husejko, Dominik Poch oraz Artur Marczak. Na boku boiska wymienili między sobą kilka podań, po czym wrzucili piłkę na długi słupek, gdzie bardzo dobrze ustawił się Wojciech Sieradzki, który był bez krycia i tym samym bez problemu, uderzeniem głową skierował piłkę do siatki. Bramkarz rywali próbował jeszcze interweniować, wybił piłkę z bramki, ale ta już była daleko poza linią końcową. Oprócz tego bardzo dobre okazje do zdobycia gola mieli Paweł Wojciechowski oraz Dominik Husejko, którzy mieli okazje sam na sam z bramkarzem rywali, ale ostatecznie nie udało im się zdobyć bramki. W tej części spotkania więcej z gry mili również gospodarze meczu. Mieli oni kilka stałych fragmentów gry, po których oddawali strzały, ale nie były one aż tak groźne. Zawodnicy z Dębnicy mieli również jedną stuprocentową okazję do strzelenia bramki. Sam na sam z naszym bramkarzem znalazł się napastnik Korala, ale Tomasz Tkacz wyszedł tego obronną ręką.

Strzelcy bramek:
51’ 0:1 - W. Sieradzki