AZS lepszy od Kotwicy
autor: http://www.azs.koszalin.plW pierwszym swoim meczu w II fazie rozgrywek o miejsca 7-12 w Tauron Basket Lidze Koszaliński AZS we własnej hali pokonał 84:69 Kotwicę Kołobrzeg. Było to już piąte spotkanie tych drużyn w obecnym sezonie. Do dnia dzisiejszego stan rywalizacji był wyrównany, każda z drużyn wygrała po dwa mecze. Za każdym razem wygrywali gospodarze. Tak samo było i tym razem.

Pierwsze minuty spotkania należały jednak do gości z Kołobrzegu, którzy otworzyli worek z punktami. Już po pierwszych trzech minutach kołobrzeżanie prowadzili 13:5. A po niewiele ponad po kolejnej minucie przewaga ta wynosiła już osiem punktów (13:5). Dopiero wtedy Akademicy wzięli się za odrabianie strat, ale Czarodzieje z wydm utrzymywali cały czas niewielką przewagę. Ale po prawie sześciu minutach gry i prowadzeniu gości 17:12 coś się zacięło w ich drużynie. Kołobrzeżanie zaliczyli kilka strat, a zawodnicy Zorana Sretenovicia wykorzystali to i najpierw po dwóch celnych rzutach Ł. Wiśniewskiego doszli kołobrzeżan na jeden punkt. Po chwili dwa wolne rzuty wykorzystał D. Harris co dało Akademikom jednopunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca tej kwarty, wygrywając ją 18:17.
Pierwsze trzy minuty drugiej kwarty to bardzo wyrównana gra, która toczyła się punkt za punkt. Po tym czasie ponownie na pięciopunktowe prowadzenie wyszła Kotwica. Ale ta przewaga nie trwała długo. Akademicy szybko odrobili straty, a po sześciu minutach ponownie wyszli na prowadzenie, tym razem 33:32. Od tej pory gra oczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy szybko wyrobili sobie przewagę wygrywając tę kwartę 25:22, a ogólny wynik po dwóch kwartach wynosił 43:39.

Trzecia kwarta to od samego początku przewaga koszalinian, którzy szybko zaczęli powiększać swoją przewagę nad Czarodziejami z Wydm. Po niecałych trzech minutach tej kwarty AZS prowadził już dwunastoma punktami (51:39). Kołobrzeżanie nie potrafili zmniejszyć straty na mniej niż sześć punktów. Ostatecznie trzecia kwarta zakończyła się ponownie zwycięstwem gospodarzy, tym razem 19:15.

Czwarta kwarta to cały czas przewaga Akademików, którzy nie pozwalali zbliżyć się swoim rywalom na mniej niż sześć punktów. W tej kwarcie, na parkiecie bardzo dobrze reprezentowali się P. Leończyk oraz D. Harris, którzy ze zdobytych dwudziestu dwóch punktów w tej kwarcie razem zdobyli aż dziewiętnaście. Ostatecznie ta kwarta, tak samo jak pozostałe zakończyła się zwycięstwem AZS-u 22:15. A ogólny wynik tego spotkania to 84:69 dla Koszalinian.

W dzisiejszym meczu gra obydwóch drużyn nie wyglądała najlepiej. Obydwie ekipy bardzo dużo faulowały. Ale na szczęście, koszalinianie kontrolowali grę i ostatecznie wygrali kolejne derby pomorza zachodniego. Najlepszym zawodnikiem w drużynie AZS-u był P. Leończyk, który dla swojego klubu zdobył aż punktów, natomiast w drużynie Kotwicy najlepszy był D. Browan, który zdobył aż 20 punktów.

AZS Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 84:69 (18:17, 25:22, 19:15, 22:15)

AZS: Paweł Leończyk 17, Sek Henry 14, Łukasz Wiśniewski 13, Darrell Harris 10, Rob Jones 9, Artur Mielczarek 8, Igor Milicic 7, Rafał Bigus 4, Bartłomiej Wołoszyn 2.
Kotwica: Demetrius Brown 20, Jarosław Zyskowski 14, Corey Jefferson 9, Jessie Sapp 8, Sean Mosley 7, Grzegorz Arabas 6, Ty Walker 3, Marko Djuric 2, Rafał Rajewicz 0.

relacjďż˝ dodaďż˝: piotrm

Polska Liga Koszykówki EtapII(7-12) (2012/2013)
AZS Koszalin Kotwica Kołobrzeg
20 0
15-03-2013 19:00
Kotwica została ukarana walkowerem - Powodem takiej decyzji jest brak co najmniej sześciu zawodników z polskim obywatelstwem w składzie drużyny Kotwicy Kołobrzeg" - komunikat PLK Wynik z parkietu:
84:69 (18:17, 25:22, 19:15, 22:15)
AZS Koszalin: Paweł Leończyk 17, Sek Henry 14, Łukasz Wiśniewski 13, Darrell Harris 10, Rob Jones 9, Artur Mielczarek 8, Igor Milicic 7, Rafał Bigus 4, Bartłomiej Wołoszyn 2.

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy