Barnim w finałach MP juniorek
autor: W. PieczyńskiSiatkarki UKS Barnim Goleniów zajęły drugie miejsce w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski w siatkówce juniorek, który od piątku do niedzieli odbywał się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie. Gospodynie, razem ze zwycięską drużyną MUKS Sparta Warszawa, awansowały do turnieju finałowego, w którym osiem ekip rywalizować będzie o tytuł Mistrza Polski.

Mistrzynie województwa zachodniopomorskiego w ciągu miesiąca grały w dwóch turniejach, obu rozgrywanych w goleniowskiej hali. Na początku marca podopieczne Jana Staniuchy wygrały turniej ćwierćfinałowy, w ten weekend natomiast w fazie półfinałowej musiały uznać wyższość jedynie Sparty Warszawa. Goleniowianki w drodze do awansu, poza Spartą, musiały zmierzyć się z inną drużyną ze stolicy UMKS MOS Wola Warszawa, a także z UKS ZSMS FKS Poznań.
Pierwszego dnia turnieju goleniowianki po pięciosetowej walce ograły drużynę Woli Warszawa. Choć pierwszego seta wygrały zawodniczki UKS Barnim, to dwa kolejne padły łupem przyjezdnych ze stolicy. Juniorki z Goleniowa nie poddały się jednak i doprowadziły do wyrównania. Piąte starcie również zakończyło się wygraną goleniowianek i to one zdobyły pierwsze dwa punkty. W drugim tego dnia meczu, Sparta Warszawa pewnie w trzech setach pokonała FKS Poznań.

W sobotę decydowały się losy awansu do finałów Mistrzostw Polski. Najpierw w wewnątrz warszawskim spotkaniu, Sparta ograła Wolę, tracąc jednego seta i zapewniając sobie awans do finałów. UKS Barnim tym razem bez większych problemów ograł FKS Poznań 3:0 i razem ze Spartą zapewnił sobie grę w finałach.

Niedzielne mecze miały już zatem charakter głównie prestiżowy, gdyż dwie ekipy miały pewny awans, a dwie kolejne nie miały już szans na sukces. W meczu o trzecie miejsce w goleniowskim turnieju poznanianki w pięciu setach ograły Wolę Warszawa. W meczu o pierwsze miejsce, również trwającym pięć setów, UKS Barnim Goleniów musiał uznać wyższość rywalek z MUKS Sparty Warszawa, przegrywając 2:3.

Wynik nie miał jednak wpływu na awans obu drużyn do finałów Mistrzostw Polski. Tam osiem najlepszych ekip w kraju, podzielonych zostanie na dwie grupy, z których do półfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny. Zwycięzcy półfinałów zmierzą się ze sobą o tytuł Mistrzyń Polski w siatkówce juniorek 2013.

godz.12.00 UKS BARNIM Goleniów – MUKS Sparta Warszawa

W przypadku przedłużenia czasu spotkań, każdy drugi mecz rozpocznie się 40 minut po pierwszym.