Półfinał nie dla Politechniki
autor: crashNiestety AZS Politechnika Koszalin zakończyła przygodę w europejskich pucharach Challenge Cup. W rewanżowym spotkaniu koszalinianki przegrały u siebie z DHK Banik Most 27:31 i nie zagrają w najlepszej czwórce w Europie. Katem akademiczek dzisiejszego dnia była zdecydowanie Hana Martinkova, która rzuciła aż 11 bramek. W koszalińskiej drużynie najwięcej bramek zanotowały Aleksandra Kobyłecka oraz Monika Odrowska po 8. Patrząc na całokształt dzisiejszego spotkania Czeszki zasłużenie awansowały. Politechnika zagrała słabe zawody, zawodniczki popełniały zbyt dużo błędów, co bezlitośnie wykorzystywała drużyna przyjezdna. Trener Banika Dusan Poloz wyciągnął wnioski z pierwszego spotkania i nakazał swoim zawodniczkom twardo kryć najmocniejsze ogniwa w koszalińskiej drużynie.
autor: crashKoszalinianki źle zaczęły spotkanie w 2 minucie przegrywały już 0:2 po bramkach Petry Benuskovej oraz Hany Martinkovej. Gospodynie szybko się pozbierały i za sprawą Aleksandry Kobyłeckiej doprowadziły do wyrównania. Później Politechnika wyszła na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu. Po bramkach Pauliny Muchockiej oraz Aleksandry Kobyłeckiej prowadziły 4:2. Kilka prostych błędów w szeregach akademiczek dało czarnym aniołom prowadzenie trzema bramkami 4:7. Podopieczne trenera Kamielina dzielnie walczyły i w 17 minucie ponownie wyszły na prowadzenie 8:7. Nie na długo, ponieważ Czeszki szybko rzuciły pięć bramek z rzędu i to one prowadziły 8:12. Pierwsza połowa zakończyła się cztero bramkowym prowadzeniem przyjezdnych 11:14.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, co więcej z minuty na minutę rosła przewaga naszych południowych sąsiadów. W 39 minucie przewaga wynosiła już pięć bramek a trzy minuty później sześć 16:22. Było wiadome, że koszaliniakom ciężko będzie odrobić stratę z pierwszego spotkania przy tak dobrej grze gości. Czeszki mądrze rozgrywały piłkę i utrzymywały przewagę 4-5 bramek. Akademiczki w końcówce stać było jeszcze na zniwelowanie strat. Spotkanie zakończyło się porażkom biało zielonych 27:31. Tym samym Politechnika odpadła z Challenge Cup i nie zagra w półfinale. Natomiast na drużynę z Mostu w półfinale czeka już turecki Üsküdar B.S.K., który wyeliminował inną polską drużynę KKS Kielce.

do przerwy 11:14
Politechnika: Szywierska, Piechnik - Kobyłecka 8, Odrowska 8, Bilenia 4, Matuszczyk 4, Muchocka 3, Chmiel. Dąbrowska, Dworaczyk, Gajdzis, Koprowska, Lisewska, Łach, Nowicka, Rybicka

DHK Banik: Bezpalcova, Müllnerova - Martinkova 11, Bensukova 5, Janouskova 4, Weisenbilderova 4, Ryckova 3, Vitkova 2, Schererova 2, Dvorakova, Tomaskova, Vyslouzilova Martina, Vyslouzilova Kamila

Kary:: Politechnika: Bilenia, Matuszczyk, Muchocka
DHK Banik Most: Dvorakova, Martinkova sędzia: Karim Gasmi i Raouf Gasmi (Francja)

Dane pomógł uzupełnić: crash - dziękujemy