Dom pełen emocji
autor: fbSzczeciński Dom Sportu już dawno nie przeżywał aż takich pozytywnych emocji na meczu I ligi koszykówki kobiet. Wilczyce Morskie, niesione dopingiem szczecińskich kibiców, pokonały SMS PZKosz Łomianki i awansowały na trzecie miejsce w tabeli.
Inauguracyjne spotkanie drugiej fazy rozgrywek w grupie C od początku przebiegało pod dyktando naszych koszykarek. Po celnym rzucie Anety Kotnis na niespełna półtorej minuty przed końcem pierwszej kwarty prowadziły 23:14. Jednak w ciągu blisko trzech minut szczecinianki straciły trzynaście punktów z rzędu. Od tego momentu koszykarki Krzysztofa Koziorowicza zmieniły system gry w defensywie.
- Wiedziałyśmy, że dziewczyny z SMS-u są młode, wybiegane, szybkie w grze jeden na jeden, dlatego też trener ustawił strefę i myślę że to było kluczem do zwycięstwa - przekonywała Magdalena Radwan (na zdj.).
Bo z obroną strefową licealistki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie mogły sobie poradzić, rzucając do końca drugiej odsłony tylko sześć punktów.
Trzecia ćwiartka była najbardziej wyrównana, bo żadnej z ekip nie udało się odskoczyć na więcej niż cztery oczka. Rozstrzygnięcie miało nadejść dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. A w nich decydujące akcje przeprowadziła Kotnis (6 punkty) i Klaudia Sosnowska (4 punkty). Przy stanie 57:54 na 36 sekund przed końcową syreną najskuteczniejsza na parkiecie Sosnowska (21 punktów) najpierw zdobyła dwa punkty po szybkim ataku, a następnie przechwyciła piłkę w obronie. A że była faulowana, to zwycięstwo King Wilków Morskich przypieczętowała celnym rzutem wolnym.
Tym samym nasze zawodniczki udowodniły, że są w stanie awansować do play-offów, by w nich bić się o ekstraligę. - Każdy mecz jest w naszym zasięgu, jeśli podejdziemy do niego na spokojnie i będziemy grać to, czego oczekuje od nas trener. Teraz szykujemy się do wyjazdu do Warszawy - zakończyła Radwan.
Tam Wilczyce spotkają się z miejscowym AZS-em Uniwersytetem.

King Wilki Morskie Szczecin - SMS PZKosz Łomianki 60:54 (23:17, 9:16, 11:10, 17:11)

King Wilki Morskie: Sosnowska 21, Radwan 9, Kotnis 8, Maruszczak 7, Gajdosz 5, Stasiuk 4, Kędzia 4, Oses 2, Malczewska 0, Giedrojć 0 oraz Fałat, Paliwoda.

SMS PZKosz: Stankiewicz 13, Duraj 11, Naczk 9, Bujniak 6, Poboży 5, Skrzecz 4, Miłoszewska 4, Rembiszewska 2, Wajler 0, Ossowska 0 oraz Wolańska, Wołosiuk.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/stk.szczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: szlemiel