AZS w finale!
W drugim dzisiejszym meczu półfinałowym koszaliński AZS pokonał obecnego Mistrza Polski, czyli drużynę Asseco Prokom Gdynia 82:75 i tym samym Akademicy awansowali do finału rozgrywek o Puchar Polski w tym sezonie.

Biało - niebiescy przez większość meczu byli na prowadzeniu. Prze pierwsze minut spotkanie było niezwykle wyrównane. Co chwilę na minimalnym prowadzeniu była przeciwna drużyna. Na niespełna dwie minuty przed końcem kwarty koszalinianie odskoczyli rywalom na pięć punktów.
Na początku drugiej kwarty zawodnicy Asseco wzięli się za odrabianie strat i po pięciu minutach gry doprowadzili do remisu 26:26. A półtorej minuty później wyszli nawet na jednopunktowe prowadzenie, ale jak się później okazało ostatnie już w tym spotkaniu. AZS szybko zaliczył celne rzuty i ponownie prowadził, stopniowo powiększając przewagę. Niestety po kilku minutach goście ponownie zaliczyli dobrą serię i zbliżyli się do koszalinian na dwa punkty. Wtedy biało-niebiescy odpowiedzieli jeszcze lepszą serią trafień i po niecałych ośmiu minutach trzeciej kwarty akademicy prowadzili aż szesnastoma punktami (55:39). Wtedy ponownie za odrabianie strat wzięli się zawodnicy z Trójmiasta. Udało im się trochę zniwelować straty, ale koszalinianie kontrolowali grę i nie pozwolili zbliżyć się rywalom na mniej niż sześć punktów. W czwartej kwarcie, szczególnie w ostatnich dwóch minutach gra była bardzo nerwowa co pozwoliło zbliżyć się Asseco na trzy punkty, ale ostatnie sekundy należały do gospodarzy turnieju, którzy zachowali zimną krew i ostatecznie wygrali 82:75.

AZS tym zwycięstwem zapewnił sobie udział w finale o Puchar Polski, który odbędzie się jutro o godz. 17:30 w Koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Przeciwnikiem AZS-u będzie obecny wicemistrz Polski - Trefl Sopot, który będzie bronił tego trofeum. Ale AZS nie stoi na przegranej pozycji. Trzy lata temu akademicy zdobyli już ten puchar, więc dlaczego teraz miało by im to nie wyjść. Dodatkowo AZS gra we własnej hali, w której przegrał tylko dwa spotkania w tym sezonie. Na początku obecnego sezonu pokonał już raz drużynę Trefla. Wszystko to wskazuje na bardzo duże emocje w jutrzejszym spotkaniu.

AZS Koszalin - Asseco Prokom Gdynia 82:75 (23:19, 13:11, 19:19, 27:26)

W koszalińskiej drużynie najlepszym zawodnikiem był Ł. Wiśniewski, który zdobył 17 punktów, zaliczył trzy zbiórki oraz pięć asyst.

AZS: Ł. Wiśniewski 17, C. Bennerman 12, P. Leończyk 12, B. Wołoszyn 11, S. Henry 9, A. Mielczarek 7, I. Milicic 5, R. Skibniewski 5, R. Bigus 4, R. Gibaszek 0, P. Śpica 0.

Asseco Prokom: P. Zamojski 17, M. Ponitka 15, A. Hrycaniuk 14, Ł. Koszarek 12, R. Witka 7, P. Szczotka 4, T. Śnieg 4, K. Roszyk 2, M. Mahalbasić 0.

relacjďż˝ dodaďż˝: piotrm

Puchar Polski Koszykarzy - Final Four (2013)