Trefl Sopot pierwszym finalistą
W dniu dzisiejszym w Koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej rozgrywane są mecze półfinałowe o Puchar Polski Polskiej Ligi Koszykówki. Pierwsze ze spotkań mamy już za sobą. Trefl Sopot zmierzył się z PGE Turowem Zgorzelec i pokonał go 90:76.

Przez pierwsze niecałe pięć minut spotkania mecz był wyrównany. Najpierw prowadzili Sopocianie, po chwili Zgorzelczanie i tak na przemian. Ale po niespełna pięciu minutach gry na prowadzenie wyszli Ci pierwsi, ale nie mogli sobie wypracować większej przewagi niż 5 punktowa. Dopiero ostatnia minuta pierwszej kwarty pozwoliła Treflowi odskoczyć na więcej punktów i ostatecznie kwarta zakończyła się siedmiopunktowym prowadzeniem 28:21
. Kolejne minuty tego spotkania były wyrównane, ale na prowadzeniu cały czas była drużyna z Sopotu. Co prawda Turów co jakiś czas niwelował straty, ale nie potrafił doprowadzić chociażby do remisu. Z czasem przewaga czarno-żółtych rosła, raz nawet sięgnęła 16 punktów. Czarno-zieloni nie potrafili zmniejszyć straty na mniej niż na 6-8 punktów. W końcówce spotkania drużyna prowadzona przez Karlisa Muiznieksa powiększyła swoją przewagę jeszcze bardziej i ostatecznie wygrała 90:76 (28:21, 20:18, 18:16, 24:21).
Najlepszym zawodnikiem w zwycięskiej drużynie był Adam Waczyński, który zdobył 24 punkty i 8 zbiórek.

Przed nami drugie spotkanie półfinałowe, w którym AZS Koszalin zmierzy się z Asseco Prokom Gdynia. Która drużyna wygra? Czy Akademikom będzie dane zagrać w finale z obrońcą tytułu oraz postarać się powtórzyć sukces z 2010 roku, kiedy to zdobyli Puchar Polski? To okaże się już ok. godz. 22:00.

relacjďż˝ dodaďż˝: piotrm

Puchar Polski Koszykarzy - Final Four (2013)