Remis w meczu dwóch Pogoni
autor: Pogon74Remisem 2:2 (2:0) zakończył się mecz o mistrzostwo III ligi Bałtyckiej pomiędzy Pogonią Barlinek i rezerwami szczecińskiej Pogoni. Bramki dla gospodarzy zdobyli Bartosz Kubiak 32 min. i Michał Świercz 45 min., dla gości celnie strzelali Alan Błajewski 70 min. i Kamil Zieliński 83 min. Remis raczej sprawiedliwy, choć obie drużyny mogły przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę, Zespół z Barlinka przystępował do to tego pojedynku bardzo osłabiony. Z powodu kontuzji na ławce rezerwowych usiedli Rafał Świtaj i Tomasz Bejuk, natomiast Kacper Stukonis musiał pauzować za cztery żółte kartki. Na domiar złego w 25min. meczu z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Łukasz Gieniec, a od 60min. po ostrym wejściu piłkarza ze Szczecina do dalszej gry nie był zdolny Bartosz Kubiak. W wyjściowej jedenastce drużyny ze Szczecina zagrało dwóch piłkarzy Peter Hricko i Tomasz Chałas, którzy mają za sobą wiele występów w ekstraklasie.
Mecz rozpoczął się od przewagi gospodarzy. W 2min. strzał z półobrotu Świercza obronił Rudnicki, a pięć minut później rajd lewą stroną boiska przeprowadził Gieniec oddając minimalnie niecelny strzał z ostrego kąta. W 14min. groźnie było pod bramką zespołu z Barlinka jednak Neumann uderzył z 14m obok słupka. W 32min. Ziajka zagrał na prawe skrzydło do Świercza, który dośrodkował w pole karne wprost na głowę nadbiegającego B. Kubika, który nie zmarnował szansy i posłał futbolówkę do bramki przeciwnika. Dwie minuty później groźnie z dystansu uderzał Ziajka, jednak bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. W 41min. po szybkiej kontrze Gutowski trafił w poprzeczkę barlineckiej bramki. W doliczonym czasie gry pierwszej odsłony meczu Odachowski dośrodkował płasko w pole bramkowe wprost do Świercza, który z 3m. skierował futbolówkę do siatki.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od ataków portowców, którzy chcieli zdobyć gola kontaktowego. Dwukrotnie na barlinecką bramkę strzelał Chałas, oraz Błajewski jednak Wolarek nie dał się zaskoczyć. W 50min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego szczecińskiego golkipera uprzedził Bil, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Po chwili bramkarz gości uprzedził szarżującego w polu karnym Świercza. Po przeciwnej stronie boiska niecelnie na bramkę gospodarzy uderzali Chałas i Gutowski. W 66min strzał Świercza z 15m. obronił Rudnicki. W 70min. Gutowski minął wychodzącego z bramki Wolarka i dośrodkował w pole karne do Błajewskiego, który głową skierował piłkę do siatki.

W 73min indywidualną akcje przeprowadził Ziajka jednak jego strzał zblokował obrońca. Dwie minuty później uderzał z 20m Odachowski jednak wprost w bramkarza. W 83min Zieliński wygrał w polu karnym walkę o górną piłkę z M. Kubiakiem i przelobował Wolarka doprowadzając do wyrównania. Po chwili bramkarz z Barlinka wygrał pojedynek sam na sam z Łażniowskim, a Kapelusz posłał futbolówkę metr nad bramką gospodarzy. W 88min z po kontrze Bejuk uderzył obok szczecińskiej bramki. W doliczonym czasie gry doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Po dośrodkowaniu pole karne piłka trafiła w rękę obrońcy rezerw Pogoni zmieniając tor lotu. Mimo protestów piłkarzy z Barlinka arbiter nie zdecydował się podyktować rzutu karnego po chwili kończąc spotkanie.

relacjďż˝ dodaďż˝: Pogon74