Świąteczne granie OKS na wyspie Uznam
W Wielką Sobotę OKS Euroinsbud Goleniów udał się do Świnoujścia na ostatni sparing przed rundą wiosenną. Rywalem naszych seniorów była drużyna UKS Prawobrzeże.

Rywal nie postawił naszej drużynie wysoko poprzeczki i łatwo wygraliśmy w sparingu 7-0. Na zbiórce w Goleniowie stawiło się tego dnia 17 zawodników do gry, z czego trener Kopaczewski był zadowolony. W Świnoujściu na lokalnym Euroboisku leżała mała warstwa śniegu, która szybko topniała. W drugiej połowie za gęstych chmur wybijało się słońce, co prognozowało dobra pogodę do końca gry.
Prawobrzeże Świnoujście tego dnia nie zaliczy do udanych, ledwo w jedenastoosobowym składzie pojawili się na boisku, nie mając nikogo w rezerwie. Goście od początku meczu byli częściej w posiadaniu futbolówki, stwarzali wiele groźnych okazji. W jednej z nich znalazł się sam na sam z prawej strony boiska Kwiatkowski, który długo zwlekał z oddaniem strzału i został w rezultacie uprzedzony przez jednego z obrońców. Wysoko nad bramką naszych rywali uderzał również Piechowiak, Borucki Paweł i Piątek. Gola dającego prowadzenie OKS-owi zdobywamy w 16 minucie gry za sprawą strzału głową Włodarczyka. Po pięciu minutach ponownie głową pokonujemy bramkarza Prawobrzeża - tym razem po rozegraniu rzutu rożnego najwyżej wyskakuje Paweł Borucki i podwyższa wynik meczu na 2-0. Rywal w pierwszej części mógł dwukrotnie pokonać bramkarza przyjezdnych, jednak futbolówka lądowała tuz obok bramki Ubychy. W 31 minucie gry ponownie o strzelaniu bramek w młodości przypomniał sobie Włodarczyk, który ładnym uderzeniem w długi róg bramki pokonał rywala. Po pierwszej połowie zdecydowanie przewaga po stronie gości.

W drugiej odsłonie sparingu dalej grę kreują goleniowscy zawodnicy, którzy dokonali kilku zmian w przerwie meczu, Zmiennicy nie byli wcale gorsi i tak samo jak skład z pierwszej połowy, nie pozwalają rywalowi na wiele. W 61 minucie meczu strzałem z ponad 20 metrów popisuje się Borucki Piotr, a bramkarz Prawobrzeża nawet nie ruszył do futbolówki, która zatrzepotała w siatce gospodarzy. Nie mija kolejnych parę minut, a ponownie Borucki umieszcza piłkę w bramce, tym razem z najmniejszej odległości zdobywa gola. W 76 i 79 minucie gry bramki dla OKS-u strzela jeden z młodych graczy OKS-u - Obolewicz, który grając na pozycji obrońcy dwukrotnie w krótki róg strzela gole miejscowym. Gospodarze mecz kończą w dziesiątkę, ponieważ w końcówce kontuzji nabawił się obrońca ze Świnoujścia.

Z przebiegu całej gry OKS Goleniów był stroną zdecydowanie dominującą, gospodarze nie wykorzystali swoich okazji na zdobycie przynajmniej honorowej bramki. Zawodnicy Euroinsbudu w Wielką Sobotę sprawili sobie przepiękny prezent, pokonując rywala wysoko, aż 7-0. Ponownie skuteczność mogła być lepsza, jednak wynik cieszy trenera Kopaczewskiego.

OKS: Ubycha, Kaczmarek, Piechowiak, Kurkowski, Laskowski, Bieliński, Obolewicz, Szulc, Piątek, Paweł Borucki, Wachowski, Kamiński, Rozworski, Kwiatkowski, Słotwiński, Piotr Borucki, Włodarczyk.

relacjďż˝ dodaďż˝: spencer84