Lider na kolanach
autor: C80Miłą niespodzianką zakończyło się wczorajsze spotkanie na szczycie siatkarskiej I ligi. Wicelider rozgrywek Chemik Police zdecydowanie pokonał lidera Jedynkę Aleksandrów Łódzki 3:0.

W tym sezonie oba zespoły mierzyły się wcześniej dwukrotnie (w lidze i w pucharze) i w obu przypadkach lepsze były zawodniczki Jedynki. W ligowym pojedynku w Policach przyjezdne wygrały 3:1, w pucharowym meczu w Aleksandrowie Łódzkim Chemik przegrał 2:3. Tym razem faworyzowane siatkarki nie miały jednak szans i przegrały z rozpędzonym Chemikiem. Policzanki na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej tracą do liderek już tylko dwa punkty.
Początek pierwszego seta należał do gospodyń, które przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali, wykorzystały początkowe zdenerwowanie zawodniczek z Polic i prowadziły już 5:1. Wówczas o przerwę poprosił Mariusz Wiktorowicz, co bardzo szybko przyniosło efekt. Policzanki od razu odrobiły stratę, a chwilę później wyszły na prowadzenie. Przez większość seta nie udało się jednak odskoczyć rywalkom na więcej niż dwa punkty, dopiero w końcówce, za sprawą Vesny Jovanović Chemik zyskał trzypunktową przewagę, której już nie stracił. W ostatniej akcji Kinga Zielińska pewnie skończyła swój atak i Chemik wygrał 25:21.

Kolejne sety były jeszcze bardziej wyrównane. Choć w drugiej odsłonie Policzanki zyskały kilkupunktową przewagę, to dość szybko została ona zniwelowana i o losach seta decydowała końcówka. W niej więcej zimnej krwi zachowały policzanki i po pewnym ataku Izabeli Kowalińskiej przyjezdne wygrały drugiego seta 25:23.

W decydującym starciu sytuacja była podobna, jak w poprzednim secie. W połowie tej odsłony, na kilka punktów odskoczyły podopieczne Mariusza Wiktorowicza, jednak rywalki w końcówce stratę odrobiły. W odpowiednim czasie o przerwę poprosił jednak trener Chemiczek i po kolejnym udanym ataku Izabeli Kowalińskiej Chemik wygrał 25:23 i cały mecz 3:0.

Kolejny mecz Chemik rozegra we własnej hali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę.

21:25, 23:25, 23:25 dodaj video
PSPS: Rabka, Jovanović, Hudima, Kowalińska, Mróz, Raczyńska, Krzos (l) oraz Zielińska.

sędzia: I - Marcin Myszkowski (Warszawa), II - Jacek Naduk (Warka), główny - Jan Nowaczyński (Poznań)

Dane pomógł uzupełnić: baaru - dziękujemy

Realizacja założeń taktycznych kluczem do sukcesu (adasko)