Zabójcza ostatnia kwarta
autor: KudlatyW meczu 28. kolejki I ligi koszykówki, AZS Radex Szczecin przegrał z niżej notowaną Astorią Bydgoszcz 83:80, choć przed ostatnią kwartą prowadził ośmioma punktami.

Pierwsza połowa spotkania pokazała, że będzie ono bardzo wyrównane. Choć bydgoszczanie minimalnie prowadzili, dzięki dobrej grze skrzydłowego Sebastiana Laydycha, to AZS utrzymywał się na dystans zaledwie trzech punktów. - Tymi rzutami Sebastian mógł trochę zdeprymować rywali ze Szczecina. Niestety w drugiej kwarcie coś się popsuło, zaczęliśmy robić głupie straty i AZS odskoczył - podkreślił w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl trener gospodarzy, Jarosław Zawadka.
W drugiej kwarcie to właśnie szczecinianie wyraźnie zmienili styl gry i z minuty na minutę podwyższali przewagę, która sięgnęła nawet czternastu punktów. Trzecia część spotkania sporych zmian nie przyniosła i na ostatnie dziesięć minut AZS wychodził z przewagą ośmiu punktów.

Ostatnia kwarta okazała się jednak dla Akademików zabójcza. Skuteczni do tej pory koszykarze ze Szczecina zaczęli nagle pudłować i w ostatniej części zdobyli zaledwie osiem oczek. - Nasi rywale wcześniej grali na bardzo wysokiej skuteczności. Wydawało się, że jesteśmy poza meczem. Wówczas zaczęliśmy grać swoją koszykówkę i to okazało się kluczem do zwycięstwa - dodał Zawadka.

Astoria dość szybko doprowadziła do remisu, a w końcówce, dzięki dojrzałej grze często zmuszała szczecinian do fauli, a co za tym idzie, mogła spróbować swoich sił w rzutach wolnych. Kilka sekund przed końcem meczu Dorian Szyttenholm wyprowadził gospodarzy na trzypunktowe prowadzenie.

Szczecinianie mogli liczyć tylko na rzut z dystansu, jednak Krzysztof Mielczarek w trudnej sytuacji nie był w stanie trafić do kosza i ostatecznie mecz zakończył się wygraną Astroii Bydgoszcz 83:80.

Franz Astoria Bydgoszcz - AZS Radex Szczecin 83:80
(25:22, 14:26, 25:24, 19:8)

Astoria: Bierwagen 23, Szyttenholm 16, Fraś 16, Robak 11, Laydych 11, Lewandowski 4, Rąpalski 2, Barszczyk 0.

Radex: Pacocha 18, Mielczarek 13, Biela 11, Koszuta 10, Majcherek 9, Raczyński 6, Pytyś 4, Linowski 4, Balcerek 3, Miszczuk 2.
�r�d�o: Adrian Dudkiewicz / SportoweFakty.pl