Wicher walczący do końca
autor: kafar5151Po raz kolejny zespół Wichra pokazuje że ma aspirację i walczy do końca - z wyniku 1:3 potrafi się podnieść i remisuje 3:3, nie przegrywa meczu i nie zostaje pokonany na własnym obiekcie. Mecz toczy się przez pierwsze minuty w środku pola, raz po raz suną ataki w obu zespołach ale przez pierwsze 29 min mecz toczył się różnorodnie lecz w 30 min po jednej z kontr gospodarzy, faulowany jest zawodnik Wichra w polu karnym (Paweł Romanko) i sędzia wskazuje 11m, do piłki podchodzi Marcin Wiśniewski i przegrywa walkę z Piłatem, bramkarz gości wyczuł strzał i wynik nie ulega zmianie.
30 min kolejny atak Wichra piłka wrzucona w pole karne myli się stoper Sparty zderzając się z bocznym obrońcą i piłki trafia pod nogi Wiśniewskiego a ten z pierwszej piłki uderza wprost nie do obrony i mamy 1:0 dla Wichra.Po tej bramce zespół Sparty ruszył do odrabiania czego efektem jest wyrównująca bramka ze stałego fragmentu gry w 35 min lecz autorem bramki jest obrońca gospodarzy Siwiec który niefortunnie główkując posyła piłkę do własnej bramki - stan gr 1:1. Mijają kolejne minuty oba zespoły prezentują się dobrze i zawodnicy myślami są już w przerwie lecz zespół gości wyprowadza kontrę 2 na 1 i wpada bramka do szatni goście prowadzą 2:1 po ładnej akcji i dograniu prawego pomocnika do napastnika a ten tuż przy słupku umieszcza futbolówkę w siatce bramki strzeżonej przez D. Orzechowskiego.Do przerwy Wicher przegrywa 1:2.Zmiana stron i rozpoczyna się 2 połowa, która w zespole Wichra jest zawsze imponująca, lecz krótko po wznowieniu gry, Sparta wyprowadza groźną kontrę z prawej strony i piłka trafi pod nogi napastnika, który ustawiony jest na 11m i silnym strzałem w dolny prawy róg podwyższa wynik spotkania 1:3 dla Sparty i w tym momencie Wicher staje przed trudną sytuacją ale gra się do końca. Zespół gospodarzy nie poddaje się i idzie za ciosem czego efektem jest wspaniała bramka Wiśniewskiego który otrzymuje piłkę od Grupy i strzałem z woleja nie daje szans Piłatowi i wynik spotkania 2:3 dla Sparty. Po tej bramce zespół Wichra zaczyna dominować na boisku i z minuty na minutę śmielej atakuje bramkę Sparty. Mijają cenne minuty wynik nie ulega zmianie, lecz na zegarku wybija 75 min, jedna z kontr z prawej strony Wichra kończy się zagraniem ręką przez obrońcę Sparty i sędzia wskazuje na rzut wolny ok. 20m - piłkę ustawia Grupa który technicznym strzałem pokonuje bramkarza Sparty i Wicher doprowadza do remisu, kapitalna gra Wichra, lecz wynik do końca nie uległ zmianie. Brawo Wicher. Tylko walka.

relacjďż˝ dodaďż˝: malaczos23

Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płn. (2012/2013)
Wicher Brojce Sparta Węgorzyno
3 3
15-09-2012 13:00
1:0 Marcin Wiśniewski 30' (as. P.Romanko)
1:1 Siwiec (bramka samobójcza) 35'
1:2 Jarosław Kiernicki 45'
1:3 Krzysztof Śmierzchalski 51'
2:3 Marcin Wiśniewski 58' (as.Grupa)
3:3 Marcin Grupa 76'
W 20 min Piłat (Sparta W.) obronił rzut karny
Wicjer: Orzechowski, Siwiec (Markiewicz), Ragus, Tobolski, Piotr Romanko (Klimczak), Wałęga, Siemionow, Pawluch, Grupa (Sidorowicz), Wiśniewski, Paweł Romanko (Pastusiak)

Sparta: Robert Piłat- Leszek Radziejewski, Edward Tondrik, Piotr Zdziarski (85'Przemysław Noryca), Jarosław Konieczny, Dawid Bidny, Daniel Romańczyk, Patryk Żurawik (60'Kamil Kulczyński), Norbert Halamus, Krzysztof Śmierzchalski, Jarosław Kiernicki.

Żółte kartki: Wałęga, Siwiec, Orzechowski (Wicher) sędzia: Bauza Ulicz Korolczuk

Dane pomogli uzupełnić: Tobol, SzpiegKaramba, baniak, lilo95, sparta6, malaczos23 - dziękujemy