Pogoń 04 ponownie zwycięska
autor: maggiFutsaliści Pogoni ’04 pokonali 2-0 zespół Red Devils Chojnice po bardzo wyrównanym meczu i tym samym potwierdzili swoją dominację w sezonie zasadniczym.
Szczecinianie musieli radzić sobie bez kontuzjowanych Nicolae Neagu oraz Łukasza Tubackiego, jednak nie przeszkadzało im to w doskonałym rozpoczęciu spotkania. Portowcy już w czwartej minucie, za sprawą Ricardo, który otrzymał doskonałe podanie od Łukasza Żebrowskiego wyszli na prowadzenie.
Kolejne minuty to okres bezpiecznej gry z obu stron, do groźnych sytuacji dochodzili goście, ale na posterunku stał dobrze dysponowany tego dnia Łukasz Koszmider. Ze strony gospodarzy jeszcze przed przerwą znakomitą okazję na podwyższenie wyniku zmarnował Maciej Wołoszyn.

Po zmianie stron do zdecydowanych ataków ruszyli chojniczanie, ale ataki braci Pieczyńskich oraz Tomasza Kriezela świetnie powstrzymywał Koszmider. Na dwie minuty przed końcem na wycofanie bramkarza zdecydował się Oleg Zozula. Goście jeszcze bardziej przycisnęli w końcówce i mieli idealną okazję do wyrównania, ale do pustej bramki nie trafił Vitaliy Kolesnik. Niewykorzystana sytuacja „zemściła się” chwilę później, w ostatniej minucie do bramki Red Devils trafił Michał Kubik ustalając wynik na 2-0.

Sobotnia wygrana przypieczętowała zwycięstwo Pogoni '04 w sezonie zasadniczym. Bez względu na decyzję w sprawie możliwego walkowera dla Gatty Zduńska Wola, Portowcy skończą rundę na 1. miejscu i w pierwszej rundzie play-offów zmierzą się z 8. Remedium Pyskowice.

relacjďż˝ dodaďż˝: Chelsea