Play-off z Politechniką Koszalińską?
autor: scashoneZ 6. ostatnich spotkań aż 5. padło łupem MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Taki stan rzeczy musi budzić uznanie i tym bardziej dać do myślenia zarówno piłkarkom ręcznym Pogoni Baltica Szczecin jak i samemu sztabowi szkoleniowemu z Grodu Gryfa. Nadarzyła się bowiem okazja do osiągnięcia 5. lokaty na koniec sezonu zasadniczego. Warunek jest jednak jeden - wygrać z podopiecznymi Henryka Rozmiarka. Jeden punkt takiego awansu może nie dać. Trudno bowiem liczyć, że KPR Jelenia Góra nie pokona na własnym terenie outsidera tych rozgrywek z Tczewa.
O meczu w Piotrkowie i zdecydowanej wygranej szczecinianek należy jak najszybciej zapomnieć. Obecne podopieczne Adriana Struzika pokonały wówczas rywalki 27:19. Wtedy jednak MKS przeżywał ogromny kryzys. Wszystko uległo zmianie wraz z przyjściem trenera Rozmiarka. Największą niespodzianką okazało się pokonanie KGHM Metraco Zagłębia Lubin.

Wiadomo, że Piotrcovia będzie grać w fazie play-out, ale dla nich każdy punkt będzie na miarę utrzymania się w Superlidze Kobiet. Ostatnio w dobrej formie znajdują się Agata Wypych oraz Joanna Waga. Są też jeszcze Anna Szafnicka czy Beata Skura. Ta ostatnia to bramkarka i jednocześnie ciocia Agaty Cebuli. Szykuje się więc rodzinny pojedynek. Dorobek bramkowy Cebuli też jest dość imponujący - 129 trafień w 20 spotkaniach.

W ekipie Struzika nikt już nie musi pauzować. Ostatnio do pełni formy wraca już Volha Piatrova, który, gdy była w formie, straszyła rzutami z drugiej linii. Reprezentacyjną formę prezentuje także Monika Stachowska. Wszechstronna jest też druga Białorusinka - Hanna Yashchuk. Słabszy występ w Koszalinie zanotowała Katarzyna Sabała, ale na własnym parkiecie z pewnością będzie mocnym punktem.

Gra obronna i wysoka skuteczność będą kluczami do osiągnięcia celu, którego przed sezonem nikt nie zakładał. - Każdy scenariusz może jeszcze się zdarzyć. Będę bardzo szczęśliwy, jeżeli zakończymy rundę na 5. miejscu. Mądrzejsi będziemy po sobotnich spotkaniach - powiedział przed meczem prezes szczecińskiego klubu Przemysław Mańkowski. Czy będą to słowa prorocze przekonamy się w już w sobotę. Początek konfrontacji o godzinie 15.30. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

relacjďż˝ dodaďż˝: kempes7

Superliga Kobiet (2012/2013)
SPR Pogoń Szczecin MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
34 33
16-03-2013 15:30
widzów: 650
Pogoń Baltica: Płaczek, Adamska - Huczko 1, Jakubowska, Sabała 5, Stachowka 5 (1/1), Cebula 6 (5/6), Głowińska 8, Piontke 3, Agova, Pasternak 2, Yashchuk 3, Kuryanovich 1.
Kary: 12 minut: (Cebula, Agova, Kuryanovich - po 2 minuty, Stachowska - 6 minut - czerwona kartka z powodu gradacji kar w 48. minucie meczu)
Karne: 6/7

Piotrcovia: Jurkowska, Skura - Rol 3, Sobińska 3, Mielczewska 5, Waga 8 (4/4), Cieślak 2, Kopertowska, Wypych 7 (0/1), Szafnicka 5, Krzysztoszek.
Kary: 6 minut (Waga, Wypych, Szafnicka - po 2 minuty)
Karne: 4/5

Liczby w nawiasie () przy nazwiskach oznaczają wykonywane rzuty karne przez daną zawodniczkę.

sędzia: Demczuk, Rosik (obaj z Lubina)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, kempes7 - dziękujemy