Udane zakończenie
Zwycięstwem zakończył się ostatni pojedynek Pogoni Szczecin w tym sezonie. Podopieczni Kosty Runjaica po raz trzeci wygrali nad faworyzowaną Legią Warszawa, która po meczu odebrała medale za Mistrzostwo Polski. Zwycięstwo i wyniki z pozostałych potyczek pozwoliły granatowo - bordowym przesunąć się na szóste miejsce w tabeli. Widać, że szkoleniowiec Pogoni ma patent na Legię, choć akurat w niedzielnym spotkaniu trener gospodarzy postawił na odmłodzony skład. Portowcy wygrali 2:1 po trafieniach Marcina Listkowskiego i Adama Frączczaka.
Odmłodzona Legia nie stwarzała zbyt wielkiego zagrożenia pod bramką Dante Stipcy, także Pogoń nie przypuściła zbyt szturmowych ataków. Dopiero w 24. minucie nieco groźniejszy strzał oddał Hubert Matynia. W 38. minucie Pogoń wyszła na prowadzenie. Zech podał do Listkowskiego a ten ograł Wieteskę i silnym strzałem pokonał Cierzniaka. W końcówce pierwszej połowy Legia mogła wyrównać, ale Mateusz Cholewiak oddał niecelny strzał i nieoczekiwanie to goście schodzili do szatni w lepszych humorach.

Po zmianie stron mecz niewiele się zmienił. Warszawiacy 'obudzili' się dopiero od 63.minuty, kiedy to na boisku pojawił się William Remy. To on starał się napędzać poczynania Legii. W 66. minucie po podaniu Remy'ego dobry strzał oddał Rosołek, na posterunku był jednak Dante Stipica. Mistrzowie Polski próbowali zmienić wynik, ale to Pogoni udało się powiększyć przewagę. Duży udział w tym miał Kacper Smoliński, który chwilę wcześniej zastąpił sfaulowanego Sebastiana Kowalczyka. Dziewiętnastolatek w indywidualnej akcji ograł obronę Legii i dograł w pole karne, gdzie Adam Frączczak efektownie i co najważniejsze efektywnie skierował futbolówkę do siatki.
W doliczonym czasie gry sędzia posiłkując się VARem, uznał bramkę dla Legii, zdobytą prawidłowo przez Damiana Warchoła.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:2 (0:1)
0:1 - Marcin Listkowski 38’
0:2 - Adam Frączczak 82’
1:2 - Damian Warchoł 90'

Żółte kartki: Slisz, Stolarski, Vuković (trener) - Drygas, Matynia.

Legia Warszawa: Radosław Cierzniak - Paweł Stolarski, Inaki Astiz, Ariel Mosór (63. William Remy), Luis Rocha - Radosław Cielemęcki (80. Mateusz Grudziński), Bartosz Slisz, Mateusz Wieteska, Maciej Rosołek, Mateusz Cholewiak - Szymon Włodarczyk (63. Damian Warchoł).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Benedikt Zech, Kostas Triantafyllopoulos, Mariusz Malec, Hubert Matynia - Sebastian Kowalczyk (75. Kacper Smoliński), Tomas Podstawski, Kamil Drygas (65. Damian Dąbrowski), Paweł Cibicki (69. Maciej Żurawski), Marcin Listkowski - Adam Frączczak
�r�d�o: wlasne/foto:pogonszczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

Ekstraklasa - grupa mistrzowska (2019/2020)
Legia Warszawa Pogoń Szczecin
1 2
19-07-2020 17:30
0:1 - Marcin Listkowski 38'
0:2 - Adam Frączczak 81'
1:2 - Damian Warchoł 90'+1
Legia Warszawa: 33. Radosław Cierzniak - 41. Paweł Stolarski, 15. Ariel Mosór (44. William Remy 63’), 34. Inaki Astiz, 16. Luis Rocha - 67. Radosław Cielemęcki (26. Mateusz Grudziński 81’), 99. Bartosz Slisz, 4. Mateusz Wieteska, 17. Mateusz Cholewiak - 39. Maciej Rosołek, 21. Szymon Włodarczyk (95. Damian Warchoł 63’)

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 23. Benedikt Zech, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 33. Mariusz Malec, 15. Hubert Matynia - 29. Marcin Listkowski, 28. Tomas Podstawski, 14. Kamil Drygas (8. Damian Dąbrowski 65’), 25. Paweł Cibicki (54. Maciej Żurawski 69’), 27. Sebastian Kowalczyk (61. Kacper Smoliński 75’) - 9. Adam Frączczak

Żółte kartki: Slisz, Stolarski, Vuković (trener) - Drygas, Matynia sędzia: Damian Kos

Dane pomogli uzupełnić: BigFanPogoni, Bengoro - dziękujemy