Zwycięstwo na początek rundy rewanżowej!
'Runda rewanżowa jest nasza!!!' Pod takim hasłem zespół Gryf Goleniów przystąpił do pierwszego spotkania rundy rewanżowej sezonu zasadniczego II ligi. Dokładnie 24 godziny przed meczem z Asseco II Gdynia zespół Gryfa został wzmocniony Maciejem Adamkiewiczem. Można by rzec 'Witamy w domu!'. Maciej po trzech latach ligowej tułaczki i nieudanym pobycie w pierwszoligowym AGH Kraków spowodowanym kontuzją, powrócił do Goleniowa. Popularny „Guzol” pokazał w swoim debiucie, że po kontuzji nie ma śladu i powraca do wysokiej formy. Adamkiewicz szybko zaaklimatyzował się w zespole i już w swoim debiucie uzyskał double-double notując 22 punkty i zbierając 10 piłek.
Wreszcie dobre zawody rozegrał również Piotr Knowa, który zdobył 17 punktów, a w trakcie całego spotkania popisał się kilkoma efektownymi indywidualnymi akcjami. Tak walczącego Piotra chcemy oglądać częściej. Ale zacznijmy od początku…
Pierwsza kwarta to początkowo przysłowiowa wymiana ciosów. Na punkty Gryfa, natychmiast odpowiadało Asseco, jednak w szóstej minucie coś się w zespole gospodarzy zacięło co wykorzystali przyjezdni zwiększając przewagę w pewnym momencie do siedmiu punktów,a ostatecznie na koniec tej kwarty prowadząc sześcioma oczkami.
Pierwsza część drugiej odsłony spotkania znów na korzyść Asseco, które powiększyło w pewnym momencie swoje prowadzenie do dziesięciu punktów (17:27). Od tego momenty Gryf odnotował serię 12:0 i na trzy minuty przed przerwą objął prowadzenie 29:27. Po dwóch kwartach na świetlnej tablicy widniał remis po 32.
Trzecia kwarta to bardzo dobra gra goleniowian, którzy zyskali przewagę nawet dziewięciu punktów, jednak przed jej końcem goście odrobili straty i przed decydującą czwartą odsłoną spotkania był remis po 49. Początek tej części gry był bardzo dobry w wykonaniu miejscowych, którzy świetnie bronili i skutecznie grali w ataku w efekcie po 2,5 minucie gry gospodarze wypracowali dziesięciopunktową przewagę, którą utrzymali do końca i zasłużenie odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie, przerywając serię czterech porażek i na początek rundy rewanżowej powracając do 'ósemki' ligi.
W przerwie meczu tradycyjnie odbył się konkurs Helios Shot. Tym razem trafialiśmy z linii rzutów za trzy punkty. Zwycięzca zgarną wejściówki do Kina Helios oraz kalendarz Gryfa Goleniów na 2017 rok. Gratulujemy!

Gryf Goleniów - Asseco II Gdynia 71:64 (14:20/18:12/17:17/22:15)
GRYF: Adamkiewicz (22), Knowa (17), Balcerek (15), Kowalski (7), Zarzeczny (4), Soczewski (4), Żyłczyński (2).
ASSECO II: Czerlonko (17), Kamiński (13), Itrich (11), Szymański (9), Jankowski (7), Wantuch (3), Traczyk (2), Załucki (2).
ďż˝rďż˝dďż˝o: Informacja prasowa Gryf Goleniów

relacjďż˝ dodaďż˝: tasia