Zachodniopomorskie derby dla Spójni
W dziesiątej kolejce pierwszej ligi koszykówki doszło do derbów województwa zachodniopomorskiego. Lider tabeli Spójnia Stargard podejmowała beniaminka rozgrywek MUKS Kotwicę 50 Kołobrzeg. Była, walka, ambicja, dużo niedokładności, błędów i emocje a wmyśl naszego przysłowia zwyciężyli i tak biało-borodowi. Victoria nie przyszła im jednak łatwo, bowiem mocno postawili się biało-niebiescy. Podopieczni Krzysztofa Koziorowicza, tak jak już przyzwyczaili swoich kibiców po nerwowej końcówce, wygrali 72:66 i jako jedyni z kompletem zwycięstw dalej przewodzą na zapleczu Polskiej Ligi Koszykówki.
Mimo osłabienia brakiem Dawida Mieczkowskiego goście z Kołobrzegu nie przyjechali z zamiarem łatwego oddania punktów miejscowym. Chociaż lepiej zaczęli miejscowi a w zasadzie Damian Janiak to kibice w hali OSiR w Stargardzie w pierwszej kwarcie przecierali oczy ze zdumienia. Kotwica zdobyła czternaście oczek z rzędu i prowadziła 17:7 a głównymi architektami takiego stanu rzeczy byli byli biało-borodowi Adrian Suliński i Łukasz Bodych. Ostatecznie niemoc gospodarzy przerwał Dymała i pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 19 do 12 dla przyjezdnych.

Przed przerwą częściowo swój rytm złapali gospodarze. Dobrą zmianę dał ponownie Paweł Śpica oraz młodszy z braci Bodychów. Paweł (wykorzystał absencję Frasia) nie chciał był gorszy od grającego po przeciwnej stronie Łukasza i na odpoczynek obydwa zespoły schodziły, gdy było po 36.

W trzeciej kwarcie po punktach m. in. Pabiana, Pytysia i Janiaka przewagę zaczęli zyskiwać biało-bordowi. Na początku decydującej odsłony wynosiła ona już jedenaście oczek, goście stracili po piątym przewinieniu (w tym faul techniczny) Patryka Przyborowskiego i wydawało się, że powoli rozstrzyga się kto tego dnia wygra. Nic bardziej mylnego podopieczni Krzysztofa Koziorowicza znowu stracili koncentrację, natomiast Czarodzieje z Wydm uwierzyli, że jeszcze nic nie jest straconego. Hanke, Łukasz Bodych, Pawłowski i Włodarczyk doprowadzili do remisu.

autor: Wiktor GrudzińskiW końcówce jednak znów kunszt trenerski Koziorowicza dał znać o sobie. Ważne punkty zdobył nieskuteczny do tej pory Raczyński. Pod presją błąd popełnia Suliński, który także po piątym faulu musiał pożegnać z parkietem. W miarę skuteczny z rzutów wolnych był Dymała a ostatecznie wynik ustalił Pabian.

- Obu drużynom należą się słowa uznania za walkę, nieustępliwość, wolę zwycięstwa i atmosferę całego meczu. O zwycięstwie zadecydowały drobiazgi, a te były przy gospodarzach. Kolejny już raz stargardzianie pod wodzą trenera Krzysztofa Koziorowicza pokazali, jak ważna jest walka do samego końca, bo przecież poważnych przewag żadna z drużyn nie miała. Wskazują na to statystyki, w których poza zbiórkami i punktami zmienników były tylko nieznaczne lepsze dla Spójni. W zespole Kotwicy dobry mecz zagrał Paweł Pawłowski, zdobywca 19 punktów, nie najgorzej wypadł Artur Włodarczyk (11 punktów, 4 zbiórki, 5 asyst, 3 przechwyty - niestety wynik osłabiony pięcioma stratami) - tak skomentował to spotkanie wiceprezes Kotiwcy Jerzy Koralczyk

Spójnię (19.11) teraz w sobotę czeka prawdziwy sprawdzian. Na wyjeździe o godz. 17.30 zagrają z wiceliderem Sokołem Łańcut, który po niespodziewanej porażce na własnym parkiecie z Notecią, powetował sobie tą porażkę w Siedlcach. Zawodnicy Dariusza Kaszowskiego 87:75 ograli miejscowe SKK a prawdziwe show dał Marcin Sroka, który rzucił 30 punktów, miał 9 zbiórek oraz wymusił 8 przewinień.

Kotwica po wczorajszej porażce ma teraz bilans na zero i dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich gier nie wypadła z ósemki. W niedzielę (20 listopada) w hali Milenium spotka się o godz. 17.00 z mającą o jedno oczko więcej Jamalexem Polonią 1912 Leszno. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego w bieżącej kolejce odnieśli kontrolowane zwycięstwo nad Doral Nysą Kłodzko, przerwali passę trzech porażek z rzędu i są w tej chwili najlepsi wśród beniaminków.

Spójnia Stargard - Kotwica Kołobrzeg 72:66 (12:19, 24:17, 20:11, 16:19)

Spójnia: Pabian 17 (5 zb.), Dymała 16 (7 zb., 6 as., 8 str.), Janiak 16 (12 zb.), P. Bodych 10, Śpica 5, Pytyś 5 (8 zb.), Raczyński 3, Lewandowski 0

Kotwica: Pawłowski 19, Włodarczyk 11 (5 as., 5 str.), Suliński 11 (6 str.), Przyborowski 10, Ł. Bodych 9 (13 zb.), Hanke 6, Neumann 0, Dobriański 0

relacjďż˝ dodaďż˝: Kawaler

I liga koszykarzy (2016/2017)
Sensation Kotwica Kołobrzeg Timeout Polonia 1912 Leszno
54 65
20-11-2016 17:00
(17;20, 20;9, 8:16, 9:20) dodaj video
Kotwica : A. Suliński 11 (asyst), D. Neumann 10 (3x3, 3 przechw.), Ł. Bodych 9 (7 zbiórek), P. Pawłowski 7 (8 zb.), P. Przyborowski 7, K. Hanke 5 (4 zb.), G. Dobriański 3, A. Włodarczyk 2, A. Małetko, M. Strzelecki, K. Rduch

Polonia: J. Koelner 16 (4x3), M. Rostalski 13, N. Sirijatowicz 8, Sz. Kiwilsza 8, T. Stępień 7, S. Sanny 5, Sz. Milczyński 4, A. Brenk 2, P. Malona 2, R. Trubacz 0, M. Krówczyński 0

Konceptu starczyło tylko do przerwy… (Kawaler)
Zachodniopomorskie derby dla Spójni (Kawaler)