inne / LONDYN 2012
inne / LONDYN 2012 paulinus - 11.09.2012 18:31
Wracają paraolimpijczycy
autor: http://www.start.szczecin.plSzczecińskim sportowcom zgotowano gorące powitanie na lotnisku w Goleniowie. Zawodnicy ze Szczecina zdobyli w Londynie 3 medale.
Jeden z nich, brązowy, wywalczyła Paulina Woźniak (na zdj.). Pływaczka zajęła trzecie miejsce w finale wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym. Do Szczecina przylecieli dziś również Renata Chilewska (oszczep,kula,dysk), Jolanta Szulc (karabinek pneumatyczny i kulowy) oraz trener Grzegorz Musztafaga. Jutro do Szczecina dotrą kolejne dwa medale z najcenniejszego kruszcu. Przywiezie je Rafał Wilk - mistrz londyńskiej paraolimpiady w handbike'u.
inne / inne sporty
inne / inne sporty Bengoro - 07.09.2012 19:18
Drugi złoty medal Wilka
autor: rafalwilk.com Drugi złoty medal podczas XIV Paraolimpiady w Londynie zdobył zawodnik Startu Szczecin, Rafał Wilk. W piątek był on najszybszy na trasie o długości 64 metrów ze startu wspólnego na  handbike'ach, czyli rowerze z ręcznym napędem. Piąte miejsce zajął natomiast Arkadiusz Skrzypiński, który w 2010 roku był mistrzem świata ze startu wspólnego i ubiegłorocznym wicemistrzem. - To jest coś pięknego, to spełnienie moich marzeń. Chciałem mieć dwa złote medale, ciężko trenowałem, aby dojść do celu, ale jak widać, gdy czegoś naprawdę bardzo pragniemy, możemy to osiągnąć. Jestem ogromnie szczęśliwy, że po wypadku na torze moja kariera jako sportowca nie legła całkowicie w gruzach - powiedział dla PAP Wilk.
inne / inne sporty Bengoro - 07.09.2012 08:46
Rębisz z brązowym medalem
autor: igrzyska24.pl Zawodnik koszalińskiego Startu Tomasz Rębisz zdobył brązowy medal podczas Paraolimpiady w Londynie w pchnięciu kulą. Uzyskał on odległość 15,01 m, tym samym ustanawiając najlepszy swój wynik w tym roku. Podczas igrzysk w Atlancie w 1996 roku wywalczył trzy medale, srebrny w rzucie dyskiem i kuli, a brązowy w oszczepie. Podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w nowozelandzkim Christchurch w styczniu 2011 roku zwyciężył konkurs rzutu dyskiem.
inne / kolarstwo
inne / kolarstwo Bengoro - 07.09.2012 08:22
Trzeci medal Harkowskiej
autor: sport.wm.plŚwinoujścianka, Anna Harkowska zdobyła po raz trzeci srebrny medal na na Paraolimpiadzie w Londynie. Tym razem krążek zdobyła podczas wyścigu szosowego ze startu wspólnego. W środę była druga na podium jeździe indywidualnej na czas, a w poprzednim tygodniu na 3000 m na torze. HArkowska dystans 64 kilometrów pokonała w  1:47.58.
inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka Bengoro - 06.09.2012 09:54
Złoty medal Durskiej. Drugi srebrny Harkowskiej
autor: W. PieczyńskiPochodząca z Nowogardu Ewa Durska (na zdjęciu po lewej) z konkursie pchnięcia kulą zdobyła złoty medal. Dzięki wynikowi 13,80 poprawiła ona rekord igrzysk. Podopieczna Waldemara Nowotnego (na zdjęciu na środku) ma na swoim koncie trzy rekordy świata kuli - 14,33, rzucie dyskiem - 42,26 i młotem - 46,46. W 2000 roku w Sydney wywalczyła także złoty krążek. Świnoujścianka Anna Harkowska zajęła drugie miejsce kolarskiej jeździe indywidualnej na czas (C5) na dystansie 16 km i dzięki temu ma już drugi srebrny medal.

inne / LONDYN 2012 Bengoro - 05.09.2012 17:50
Rafał Wilk zdobył złoty medal
autor: paulinusRafał Wilk, zawodnik Startu Szczecin zdobył złoty medal na Polski podczas londyńskiej paraolimpiady w kolarskiej jeździe na 'handbike'ach na czas na dystansie 16 kilometrów. Kolarz klubu z Grodu Gryfa wyprzedził drugiego Nigela Barleya z Australii prawie o minutę, trzecie miejsce zajął Niemiec Bernd Jeffre. Arkadiusz Skrzypiński był ósmy. W piątek przed Wilkiem i Skrzypińskim szansa na medale w wyścigach. Reprezentanci Polski zdobyli już 20 medali, 6 złotych, 9 srebrnych i 5 brązowych.
inne / LONDYN 2012 szlemiel - 05.09.2012 09:30
Pojadą po medale
autor: skrzypiński.vobis.plJuż dziś Arkadiusz Skrzypiński i Rafał Wilk, obaj ze Startu Szczecin, rozpoczną swoje zmagania w Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie.

W jeździe indywidualnej na czas na rowerach ręcznych Skrzypiński wystartuje o godzinie 16.27 czasu polskiego, natomiast Wilk - pięć minut później. Ten drugi jest jednym z głównym faworytów do zdobycia medalu. Pochodzący z Rzeszowa zawodnik, trenowany w Szczecinie przez Jakuba Pieniążka, to mistrz świata w czasówce i srebny medalista w wyścigu z Rzymu.

O medalu marzy również Skrzypiński (na zdj.), mistrz świata sprzed dwóch lat i wicemistrz rok temu w wyścigu. - Jeśli zdobędę medal, to będę sportowcem spełnionym - zapowiada podopieczny trenera Tomasza Bartosika. Wyścig handbike`ów odbędzie się w piątek.
inne / inne sporty Bengoro - 04.09.2012 09:43
Trwa Paraolimpiada. Wioślarze bez medali
Reprezentantka Startu Szczecin, Martyna Snopek zajęła trzecią pozycję w finale B podczas startów w wioślarskich jedynek podczas XIV Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich. Strata do czołowych zawodniczek wyniosła jedynie minutę. Czwarte miejsce zajęła dwójka mieszana wioślarzy w składzie Jolanta PawlakMichał Gadowski. Mieszkańcy Grodu Gryfa z wyścigu na wyścig płynęli co raz wolniej, tak więc szans na finał a nie było. Jolanta Szulc, najstarsza z reprezentantek szczecińskiego klubu, podczas startów w konkurencjach strzeleckich zajęła siedemnastą i osiemnastą lokatę. Przed nią jeszcze dwa starty. W czwartek i piątek w walkę o medale powinni się włączyć Arkadiusz Skrzypiński oraz Rafał Wilk na rowerach ręcznych, w środę czasówka, a w piątek czeka ich wyścig.