piłka nożna / III liga Bengoro - 07.05.2021 09:46
W weekend rozegrane zostaną kolejne spotkania III Ligi grupy A oraz B. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy. Przeczytaj naszą POMOC.

Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
piłka nożna / III liga ArieL - 09.05.2021 22:06
Mecz niewykorzystanych okazji
autor: Ariel Szydłowski W meczu piątej kolejki rundy drugiej żółtozieloni przegrali na wyjeździe z Pomorzaninem Toruń 4:2.
Mecz zaczął się wyśmienicie dla naszej drużyny, która już 4 minucie meczu wyszła na prowadzenie. Szybką dwójkową akcję Dąbrowski, Świder zamknął Mikołaj Midzio pokonując golkipera gospodarzy.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 06.05.2021 22:41
Starogardzki KP kolejnym rywalem Świtu
autor: AszefPo 9-dniowej przerwie do rywalizacji o ligowe punkty powraca zespół Świtu Szczecin. Skolwinianie zagrają w sobotę przy Stołczyńskiej 100 z czwartym zespołem w ligowej klasyfikacji - Klubem Piłkarskim Starogard.

Rywale prowadzeni przez trenera Pawła Budziwojskiego po serii 4 zwycięstw ostatnio doznali dwóch porażek. Najpierw ulegli Bałtykowi Gdynia na Narodowym Stadionie Ruggby, a przed tygodniem nie znaleźli sposobu na lidera ze Stężycy i po dublecie Sebastiana Deji przegrali 0:2. Najlepszym strzelcem drużyny ze Starogardu jest napastnik Filip Sosnowski, który ma na swoim koncie 5 bramek. Ponadto w szeregach rywali zobaczymy zapewne graczy z bogatą ekstraklasową przeszłością takich jak Marcin Warcholak, Grzegorz Piesio czy Kamil Sylwestrzak. Mimo, że Starogard to miasto Kazimierza Dejny to sportem numer jeden jest tam koszykówka, jednak piłkarze KP starają się przełamywać ten stereotyp i całkiem nieźle im to wychodzi.
piłka nożna / III liga TUPACK - 06.05.2021 10:52
Naprawić gnieźnieńską wpadkę
Po zawodzie jaki spotkał nas przed tygodniem w Gnieźnie, czas na rehabilitację. Znakomita okazja już pojutrze. Kolejny mecz wyjazdowy rozegramy tam razem w Koszalinie z miejscową Gwardią. Rozpocznie się on w sobotę, 08 maja, o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Fałata. Wciąż jednak jeszcze bez kibiców.

Zadanie będzie (przynajmniej teoretycznie) znacznie trudniejsze niż w poprzedniej kolejce. Tym razem przyjdzie nam zmierzyć się z przeciwnikiem mającym o 27 punktów więcej od Mieszka, w dodatku naszym bezpośrednim sąsiadem w tabeli. Gwardia jest o 1 pozycję niżej od Floty i zdobyła dotąd o 3 punkty mniej. Brak zwycięstwa w tym spotkaniu może wpędzić ją w niemałe już kłopoty. A wiarę w sukces na pewno koszalinianie opierają na rundzie jesiennej.
autor: MKS Flota ŚwinoujścieNaszym kibicom należą się przeprosiny. Naprawdę ciężko o jakieś racjonalne wytłumaczenie po tym meczu. Każdy mecz w tej chwili jest z gatunku o życie, a tego nie było teraz widać w naszej grze. Gratulacje dla młodzieży z Gniezna, która pokazała, że charakterem, determinacją i sercem też można zdobywać punkty.

Ale nie można wygrać meczu grając na pół gwizdka. Wyglądało, że chcemy wygrać jak najmniejszym kosztem, a tak się nie da. Zostaliśmy skarceni za minimalizm i kunktatorstwo. W tygodniu zwracaliśmy chłopakom uwagę, że kluczowe będzie właściwe nastawienie mentalne. Uczulaliśmy, że mecz 'sam się nie wygra'. Zapłaciliśmy wysoką cenę i tracimy bardzo ważne 2 punkty. Na pewno czeka nas męska rozmowa. Musimy szybko się otrząsnąć i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Zostało dużo kolejek i wciąż wszystko zależy od nas. Za tydzień bardzo ważny mecz z Gwardią w Koszalinie.
piłka nożna / III liga Bengoro - 02.05.2021 15:26
Nielba za mocna
autor: Ariel SzydłowskiNiestety w czwartej kolejce rundy drugiej przegrywamy z Nielbą Wągrowiec 2:6

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli goście, którzy od początku ruszyli do ataków i w 20 minucie meczu po szybkiej kontrze wyszli na prowadzenie po strzale Jakuba Kubińskiego. Chwilę później piłkarze Nielby zdobyli bramkę numer dwa a jej autorem był Marcin Trojanowski. Żółtozieloni próbowali zdobyć bramkę kontaktową, jednak próby Mikołaja Midzio i Dawida Szali minęły bramkę Łagodzińskiego. W 34 minucie meczu było już 0:3 dla Nielby po strzale Trojanowskiego. Druga połowa zaczęła się źle dla naszej drużyny. W 48 minucie meczu w polu karnym Szmyta sfaulował wprowadzony po przerwie Roszczyk i sędzia główny podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Leśniewski. Od 51 minuty goście grali w 10 po brutalnym faulu na Midzio z boiska wyleciał Lisiecki. Żółtozieloni grając w przewadze odważniej zaatakowali.
piłka nożna / III liga TUPACK - 02.05.2021 14:01
Punkt, który martwi
Pisanie, że nic się nie stało, byłoby oczywiście samoośmieszeniem. Ale też pomyślałem sobie, że skoro nie można wygrywać wszystkiego, to może lepiej tracić punkty z drużynami typu Mieszko niż bezpośrednimi sąsiadami w tabeli.

To był mecz o 3 a nie 6 punktów. W każdym razie ja chętnie zapłaciłbym remisem w Gnieźnie za zwycięstwo w Koszalinie. Nasza drużyna zagrała rażąco nieskutecznie, trochę też chyba w drugiej połowie zbagatelizowała rywala. W pierwszej dominowała wyraźnie, rywal nie stworzył poważniejszego zagrożenia - pierwszy strzał (bardzo niecelny) oddał w 12 minucie Brylewski, pierwszy korner wykonywał w 35, po którym mający mało swobody zawodnik gospodarzy źle trafił piłkę głową, potem spróbował też z daleka Pepliński ale zbyt lekko na Kusztana.
piłka nożna / III liga Bengoro - 30.04.2021 22:27
Porażka w Wielkopolsce
Zawodnicy drugiego zespołu Pogoni nie zdołali odczarować stadionu w Środzie Wielkopolskiej. Podopieczni trenera Ozgi ulegli tamtejszej Polonii 0:1, przedłużając pięcioletnią serię meczów bez zwycięstwa na boisku rywala. - Zagraliśmy dzisiaj ambitnie i charakternie. Każdy z chłopaków zostawił na boisku serducho. Na zespół Polonii to jednak nie wystarczyło - mówi szkoleniowiec Dumy Pomorza.

Granatowo-bordowi na wyjazdowe spotkanie udawali się z nadzieją na przerwanie wieloletniego fatum. Od czasu powstania grupy makroregionalnej oba zespoły na boisku w Środzie Wielkopolskiej mierzyły się bowiem ze sobą pięciokrotnie i za każdym razem w lepszych nastrojach opuszczali je gospodarze. Najbliższej wyjazdowego zwycięstwa Portowcy byli przed czterema laty, gdy w 90. minucie wynik spotkania otworzył Sebastian Kowalczyk. Tuż przed końcowym gwizdkiem gospodarze zdołali jednak doprowadzić do wyrównania i uratować cenny remis. W pozostałych meczach natomiast komplet punktów zawsze lądował na koncie Polonii.