piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Ale to już było ....
autor: www.facebook.com/MKSOlimpiaSzcze... i wróciło znowu. Parafraza piosenki Maryli Rodowicz najlepiej przedstawia to jak Olimpia rozgrywa swoje pojedynki w rudzie wiosennej. Po piorunującym początku i prowadzeniu, przychodzi zastój zakończony stratą punktu lub punktów. Identycznie było w sobotę w Katowicach, gdzie po golach Patrycji Michalczyk oraz Marianny Litwiniec szczecinianki prowadziły już dwiema bramkami, żeby ostatecznie ulec gospodyniom 2:3.
Od pierwszych minut sobotniego pojedynku inicjatywa była po stronie Olimpii. Mnożyły się dośrodkowania, a wysoki i skuteczny pressing zatrzymywał rywalki z Katowic na ich połowie. Wynikiem dobrej gry był rzut karny po faulu na Litwiniec zamieniony na bramkę przez Patrycję Michalczyk oraz gol po rzucie rożnym zdobyty przez Mariannę Litwiniec po dośrodkowaniu Michalczyk. Gospodynie długo nie mogły skutecznie przebić obrony szczecinianek i dopiero na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy kontaktową bramkę zdobyła Kinga Kozak.

Druga odsłona to już zdecydowana przewaga katowiczanek. Olimpia ograniczyła się to twardej gry w defensywie i wyprowadzania szybkich kontrataków. Najlepszą sytuację dla gości miała Justyna Siwek, której strzał z dużym trudem wybroniła bramkarka GKS-u. Niestety piłkarkom ze Szczecina po raz kolejny w tym sezonie nie udało się utrzymać wypracowanej przewagi. W 68. minucie nieporozumienie w obronie wykorzystała Klaudia Maciążka doprowadzając do remisu, a na minutę przed końcem regulaminowego czasu, wynik spotkania na 3:2 dla katowiczanek ustaliła z rzutu karnego Marlena Hajduk. Remis był blisko, ale kolejny raz punkt(y) uciekły w samej końcówce spotkania.

GKS Katowice - Olimpia Szczecin 3:2 (1:2)

0:1 Patrycja Michalczyk 9` (rzut karny)
0:2 Marianne Litwiniec 25`
1:2 Kinga Kozak 43`
2:2 Klaudia Maciążka 68`
3:2 Marlena Hajduk 90` (rzut karny)

Olimpia:
Piątek - Michalczyk, Brzozowska, Kędzierska, Szymaszek, Siwek (66 Szcześniak), Radochońska, Shahbazyan (57 Witczak), Litwiniec (46 Oleksiak), Grosicka (86 Szerszeń), Oleszkiewicz (74 Bagińska).
źródło: MKS Olimpia

Przypominamy o funkcjonalności portalu ligowiec.net, która jest dostępna dla KAŻDEGO użytkownika. Każdy z Was może dodać newsa, relację z meczu, czy innego wydarzenia sportowego, na którym był. Jak to zrobić?

Aby dodać newsa przykładowo w kategorii piłka nożna -> okręgówka, należy przejść do działu okręgówka, następnie kliknąć w baner u góry: Dodaj newsa. Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Po kliknięciu ten link otworzy się nam specjalny formularz, w którym należy wpisać treść newsa zgodnie , a następnie potwierdzić przyciskiem dodaj newsa.

autor: maggi

Uwaga. Przyciski dodaj swojego newsa w tej kategorii są dostępne tylko w konkretnych działach. Nie ma go na stronie głównej, także jest on nie widoczny, gdy klikniemy treść jakiegoś innego newsa zamieszczonego już u nas portalu. Pozwala to nam od razu przypisać newsa do właściwego działu.

Jakie kryteria musi spełniać news aby został zamieszczony?