koszykówka / PLK skryba1213 - 28.04.2021 11:41
Rolandas Jarutis nowym trenerem Kinga
autor: www.basketnews.lt/Rolandas Jarutis, jako pierwszy trener debiutował na bardzo wysokim poziomie. W sezonie 2010/2011 był głównym trenerem BC „Azovmash” w bardzo silnej lidze ukraińskiej. Poprowadził ten zespół do Final Four ligi VTB oraz finałów Pucharu Ukrainy i ligi ukraińskiej. BC „Azovmash” pod wodzą trenera Jarutisa z powodzeniem występował także w rozgrywkach EuroCup.

- Dla mnie to świetne wyzwanie i wielki honor, że będę mógł pracować w Kingu Szczecin. Słyszałem o tej organizacji bardzo dużo dobrych rzeczy. Rozmawiałem z trenerem Mindaugasem Budzinauskasem, ale też innymi litewskimi zawodnikami, którzy w poprzednich latach grali w Szczecinie. Wszyscy wypowiadają się o zespole, mieście, prezesie i kibicach w samych ciepłych słowach. To klub, który ma bardzo duże ambicje. Panują tu świetne warunki do pracy. Dla mnie to wielka przyjemność, olbrzymi honor i duża odpowiedzialność - mówi Rolandas Jarutis o pracy w Kingu Szczecin.
koszykówka / PLK paulinus - 28.04.2021 08:52
Jesus Ramirez nie będzie trenerem Kinga
Trener Jesus Ramirez nie będzie szkoleniowcem Kinga Szczecin w sezonie 2021/2022. Hiszpański trener objął posadę pierwszego trenera Wilków Morskich w grudniu 2020 roku, gdy zespół legitymował się bilansem 7 zwycięstw i 9 porażek. Pod wodzą Jesusa Ramireza King Szczecin wygrał 9 z 12 kolejnych spotkań w rundzie zasadniczej i awansował do fazy play-off z siódmego miejsca.

koszykówka / PLK Bengoro - 11.04.2021 20:03
Lampe został koszykarzem Limoges CSP
autor: kingwilki.plMaciej Lampe został koszykarzem drużyny Limoges CSP, która występuje we francuskiej ekstraklasie.

Klub Kg Wilki Szczecin dziękuje Maciejowi za występy w barwach zespołu. Dla Kinga Szczecin oraz Energa Basket Ligi, transfer Macieja Lampego do Wilków Morskich był wielkim wydarzeniem sportowym i marketingowym.
koszykówka / PLK skryba1213 - 08.04.2021 11:01
Dogrywka w Stargardzie
Dopiero po dogrywce Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał PGE Spójnię Stargard 91:80 i wygrał serię ćwierćfinałową play-off 3-1. Tym samym mistrzowie awansowali do półfinału Energa Basket Ligi! Tam zmierzą się z WKS Śląskiem Wrocław.

Po wyrównanych dwóch minutach, Enea Zastal zanotował serię 9:0, w której wyróżniali się Geoffrey Groselle oraz Kris Richard. Po późniejszej akcji tego drugiego przewaga przyjezdnych wzrosła już do 10 punktów. Pojedyncze trafienia Omari Gudula i Nicka Fausta niewiele zmieniały. Po 10 minutach było już 25:14. W drugiej kwarcie Groselle nadal był nie do zatrzymania, a dzięki rzutom Rolandsa Freimanisa różnica wynosiła już 14 punktów. PGE Spójnia odpowiedziała małą serią 7:0 i po trójce Raymonda Cowelsa nawiązała rywalizację. Ostatecznie dzięki kolejnemu trafieniu z dystansu - tym razem w wykonaniu Kacpra Młynarskiego - po pierwszej połowie było tylko 36:44
koszykówka / PLK Bengoro - 06.04.2021 21:34
King pokonał Legię
autor: kingwilki/Spore emocje w Szczecinie, szczególnie w drugiej połowie! Ostatecznie King pokonał Legię Warszawa 88:81 i przegrywa już tylko 1-2 w ćwierćfinale play-off Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był lepszy dla gospodarzy, którzy po trafieniach Macieja Lampego mieli siedem punktów przewagi. Legia odpowiadała oczywiście trafieniami Lestera Medforda oraz Jakuba Karolaka i jeszcze się zbliżała. King grał jednak z wielką energią i nie pozwalał rywalom na zbyt wiele. Po 10 minutach i rzutach wolnych Mateusza Bartosza było 23:15. W drugiej kwarcie szczecinianie grali konsekwentnie, a dzięki akcji Jakuba Schenka uciekali na 16 punktów. Zespół trenera Wojciecha Kamińskiego starał się jeszcze reagować, w czym pomagał Walerij Lichodiej. Ciągle aktywny był Lampe, a przyjezdni nie byli w stanie znaleźć na niego sposobu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:34.
koszykówka / PLK Bengoro - 05.04.2021 23:38
Zwycięstwo gospodarzy, przedłużają serię
PGE Spójnia Stargard kontrolowała mecz nr 3 ćwierćfinału play-off Energa Basket Ligi z Enea Zastalem Zielona Góra i wygrała ostatecznie 82:77. To oznacza, że w środę zobaczymy czwarte spotkanie tej pary!

Zielonogórzanie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 5:0 po akcji 2+1 Geoffreya Groselle’a. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu, a dzięki zagraniu Omariego Gudula zdobywali przewagę. Później aktywny był również Kacper Młynarski, a Enea Zastal miał problemy z konstruowaniem ofensywy. Po 10 minutach było więc 18:11. W drugiej kwarcie dzięki rzutom wolnym Nicka Fausta PGE Spójnia prowadziła nawet dziewięcioma punktami. David Brembly i Rolands Freimanis zmniejszali straty rzutami z dystansu, ale nie pomagało to na długo. Jay Threatt oraz Raymond Cowels robili swoje, a zespół trenera Marka Łukomskiego kontrolował sytuację. Ostatecznie po trafieniu Cowelsa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:32.
piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa Bengoro - 04.04.2021 00:35
Wesołych Świąt!
Pogody ducha, zdrowia i radości oraz wszelkiego dobra z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim naszym użytkownikom, sportowcom, sponsorom i przyjaciołom życzy Redakcja Ligowiec.net.
koszykówka / PLK Bengoro - 26.03.2021 11:55
Mecz Legii z Kingiem zadecyduje
autor: kingwilki.plW sezonie zasadniczym Energa Basket Ligi do rozegrania zostało tylko jedno spotkanie: Legia Warszawa - King Szczecin. Wynik tego meczu zadecyduje aż o trzech parach ćwierćfinałowych play-off.

Pewne jest, że pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym zajął Enea Zastal BC Zielona Góra, na trzeciej lokacie jest Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp., na piątej Trefl Sopot, a na ósmej PGE Spójnia Stargard. Pozostałe miejsca w czołowej ósemce zależą od wyniku starcia Legia Warszawa - King Szczecin. Przełożone spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 28 marca.