siatkówka / plażówka
siatkówka / plażówka krab - 27.08.2014 10:55
To już koniec siatkarskiego lata
autor: malaZakończył się wakacyjny cykl turniejów siatkarskich w Pustkowie. To był już 21. sezon popularnej plażówki w gminie Rewal.
W sobotę odbył się ostatni turniej trójek w formule open z cyklu Sandra Beach. Wygrał zespół „Cukierenka” (Andrzej Cukier i Piotr Lema - Kamienna Góra, Krzysztof Wojtasiak - Szczecin), który w finale pokonał „Koło Piłki Siatkowej 12. Dywizji Zmechanizowanej Szczecin” (Ryszard Bąk - Trzebiatów, Janusz Nowak i Marek Talarek - Szczecin). Na najniższym stopniu podium stanęła „Florencja” (Florentyna Sroczyńska i Maksymilian Kaczmarek - Zielona Góra, Piotr Briks - Szczecin). Być może były to ostatnie trójki w Pustkowie. Organizatorzy zastanawiają się, aby w przyszłym roku zamienić tę formułę rozgrywek na dwójki. Trwają obecnie konsultacje z siatkarskim środowiskiem.
siatkówka / plażówka krab - 19.08.2014 22:15
Deszcz, słońce i pioruny
autor: floraW piątek, 15 sierpnia w Pustkowie został rozegrany turniej siatkówki plażowej o puchar wójta Rewala (dwójki open). To bodaj najstarsza taka impreza w Polsce - pierwsza została zorganizowana w 1992r. Piątkowa miała numer 23.
Turniej dostał niecodzienną oprawę. Na zmianę padał deszcz, świeciło słońce i błyskały pioruny. Mimo to zawodnicy z wielkim zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo i cenne nagrody. Po zaciętych pojedynkach w tym roku najlepszy okazał się „Matex Pustkowo” (Marcin Krupa, Adrian Niewiadomski - Wrocław). Drugie miejsce zajęli „Luzacy” (Damian Gęga - Świerzno i Łukasz Wawrzyński - Golczewo), a na najniższym stopniu podium stanął „Nimbus” (Ryszard Bąk - Trzebiatów i Marek Talarek - Szczecin).
siatkówka / plażówka krab - 14.08.2014 16:35
Zaczęło się wszystko 1992 roku
autor: adamPrzed nami bodaj najstarszy turniej siatkówki plażowej w Polsce. Już po raz 23. odbędzie się turniej o puchar wójta Rewala.
W piątek, 15 sierpnia na plaży w Pustkowie rywalizować będą dwójki w kategorii open, a więc mogą grać zarówno panie, panowie oraz drużyny mieszane. Początek o 10:30, a zapisy na plaży - półgodziny przed samymi zawodami 10:00 - 10:30.
siatkówka / plażówka krab - 14.08.2014 16:26
Za nami IV edycja Beach Volleyball w Lubczynie
autor: mala
Na plaży w Lubczynie odbyła się IV edycja Turnieju piłki plażowej BEACH VOLLEYBALL Lubczyna 2014 z udziałem 4 zespołów kobiecych i 11 męskich.
W kategorii kobiet przyjęto system rozgrywek „każdy z każdym”, jeden set do 21 pkt.

Za nami 350. turniej
autor: krabW sobotę, w Pustkowie rozegrano 350. turniej siatkówki plażowej na Wybrzeżu Rewalskim. A w niedzielę zaczęło się odliczanie do 400.
Sobotni turniej trójek w formule open z cyklu Sandra Beach wygrały „Dolary z Wrocławia” (Marcin Krupa, Adrian Niewiadomski, Marcin Pawłowicz). Drugie miejsce zajął „TJT” (Tomasz Romańczyk - Jelenia Góra, Jakub i Tomasz Rudniccy - Warszawa), a na najniższym stopniu podium stanęły „Tygrysy” (Damian Chrobot - Wrocław, Mateusz Gruchot - Poznań, Adam Janiszewski - Kraków).
siatkówka / plażówka krab - 08.08.2014 11:08
Kto zostanie Królem plaży?
autor: floraPrzez trzy dni (od piątku do niedzieli) Kołobrzeg stanie się stolicą polskiej siatkówki plażowej. Przyjadą i zaprezentują swoje umiejętności znani polscy siatkarze.
Będzie można przyjrzeć się znakomitej grze m.in: Marcina Nowaka, Rafał Matusiaka czy Dominika Witczaka. O tytuł króla kołobrzeskiej plaży zagrają również aktualni mistrzowie Polski w plażówce. Turniej KING OF THE BEACH rozgrywany będzie systemem grupowym po 5 par zawodników w każdej grupie. Każdy z zawodników rozegra w turnieju 8 spotkań, a najlepsi zawodnicy z poszczególnych grup stworzą dwie pary A1- B2 i B1 - A2 i zgrają o miano najwszechstronniejszych zawodników turnieju.
siatkówka / plażówka krab - 06.08.2014 20:51
Wspomnienia na plaży
Przy pięknej pogodzie w Pustkowie rozegrano w sobotę III Memoriał Marcina Kowalczyka (na zdjęciu w środku). Również w niedzielę uczestnicy turnieju mikstów mogli narzekać najwyżej na upał.
Sobotni turniej trójek w formule open z cyklu Sandra Beach wygrał „AZS” (Janusz Hajduk i Adam Świerczyna - Mysłowice, Rafał Mikołajczyk - Tarnowskie Góry). Drugi był „MK WEB” (Marcin Kazimierczak - Wrocław, Jakub i Tomasz Rudniccy - Warszawa), zaś trzecie miejsce zajęła „Rodzinka” ze Szczecina (Hubert, Michał i Krzysztof Wojtasiakowie). Sobotni turniej był jednocześnie III Memoriałem Marcina Kowalczyka. To jeden ze zwycięzców pierwszych zawodów rozegranych w pierwszą sobotę sierpnia 1994 r. w Pogorzelicy. Odszedł dwa lata temu w wieku 35 lat.
siatkówka / plażówka tomygun - 04.08.2014 21:46
Siatkówka plażowa z kiszonym ogórkiem
autor: floraW pierwszą sobotę sierpnia odbył się IV Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej o Nagrodę Sołectwa Giżyno.
Siatkarze Giżyna w czerwcu wygrali Halowy Turniej Sołectw gminy Kalisz Pomorski. Za zwycięstwo otrzymali 1200 zł., co pozwoliło w tym roku Pani sołtys Giżyna - Grażynie Piskorz, przygotować godną oprawę tegorocznych zawodów. Wszyscy zawodnicy poczęstowani zostali ciepłym posiłkiem, oraz znakomitymi giżyńskimi wypiekami. Sportowcy mieli do dyspozycji napoje, a wzmocnić się mogli w każdej chwili pajdą chleba z domowym smalcem i oczywiście (przecież to gmina Kalisz Pomorski) kiszonym ogórkiem.