siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet paulinus - 14.12.2021 09:07
Powrót na fotel lidera
autor: https://www.chemik-police.comGrupa Azoty Chemik Police pokonał Uni Opole w meczu 12. kolejki Tauron Ligi. Policzanki zaczęły mecz bez Jovany Brakocević-Canzian, która z powodów osobistych wyjechała na kilka dni do Serbii. Brak kapitana nie wybił drużyny z rytmu. Policzanki kontrolowały spotkanie w każdym z setów. MVP uznano Martynę Czyrniańską. To pierwsze MVP tej siatkarki w seniorskiej siatkówce

siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 11.12.2021 10:45
Dani Drews siatkarką Chemika
autor: www.sltrib.comGrupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Dani Drews. Amerykanka występuje na pozycji przyjmującej.

Ma 183 centymetry wzrostu i jest leworęczna. Dotychczas grała w amerykańskiej lidze uniwersyteckiej, gdzie broniła barw Utah. W ciągu pięciu lat na uczelni Drews zdobyła ponad 2000 punktów atakiem, co wysunęło ją na pierwsze miejsce w historii Utah.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet paulinus - 04.12.2021 10:42
Developres lepszy w tie breaku
autor: aszefDevelopres Bella Dolina Rzeszów pokonał Grupa Azoty Chemika Police po pięciu setach walki. To drugi pojedynek obu ekip w bieżącym sezonie, który zakończył się takim wynikiem. Najważniejszą akcję tie breaka atakiem z krótkiej skończyła Magdalena Jurczyk. MVP uznano Aleksandrę Szczygłowską (58% przyjęcia). Libero gospodyń podbiła masę trudnych piłek, była bardzo aktywna w obronie. Pomimo porażki, policzanki utrzymały pozycję lidera Tauron Ligi.

siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 18.11.2021 21:52
Chemik z kolejnym zwycięstwem
autor: https://www.chemik-police.comNie wiedzie się drużynie Energii MKS Kalisz, ekipa z Wielkopolski przegrała czwarty mecz z rzędu. tym razem nie sprostała Chemikowi Police. Przyjezdne w czterech setach rozstrzygnęły losy rywalizacji na swoją korzyść i zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Gospodynie wygrały trzecia partię w pozostałych dwóch partiach nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Za sprawą dwóch asów Martyny Czyrniańskiej Chemik wyszedł na prowadzenie 4:2. Kontrataki Moniki Gałkowskiej i Karoliny Drużkowskiej pozwoliły gospodyniom szybko wyrównać (5:5). Nie brakowało przedłużonych wymian. Siatkarki obu drużyn starały się ryzykować w polu zagrywki, nie obyło się bez błędów w tym elemencie (9:11). Skutecznie w ataku punktowała Drużkowska a gdy dołożyła celną zagrywkę MKS wyszedł na prowadzenie 13:12 i o czas poprosił trener Nawrocki.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 02.11.2021 11:49
Pewne, trzysetowe zwycięstwo Chemika z Pałacem
autor: https://www.chemik-police.comBez żadnych problemów siatkarki Grupy Azoty Chemika Police pokonały u siebie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 w meczu szóstej kolejki TAURON Ligi.

Przyjezdne co prawda zdołały nawiązać walkę z policzankami w drugiej partii, miały nawet pięciopunktowe prowadzenie, druga połowa seta i końcówka należały już jednak do gospodyń. Podobnie było w trzeciej odsłonie, chociaż zwycięstwo Chemika w żadnym momencie nie było zagrożone.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 24.09.2021 21:20
Udany początek sezonu Mistrzyń Polski
autor: www.tauronliga.pl Bomba poszła w górę, rozległ się pierwszy gwizdek i rozpoczął się nowy sezon TAURON Ligi. Na pierwszy ogień poszło spotkanie UNI Opole z Grupą Azoty Chemikiem Police.

Beniaminek fragmentami pokazał się z bardzo dobrej strony i nawiązał walkę z mistrzem Polski. Jednak jak było do przewidzenia, komplet punktów powędrował na konto podopiecznych Jacka Nawrockiego. Od początku pojedynku trwała ciekawa walka. W pierwszej części seta skuteczniej w ataku punktowały gospodynie i po ataku Vivian Pellegrino prowadziły 11:8 a o czas poprosił trener Nawrocki. Po interwencji szkoleniowca sytuacja szybko odwróciła się i po błędzie Kingi Stronias mistrzynie Polski złapały kontakt punktowy a przerwę wykorzystał szkoleniowiec Uni (12:11). Serię przy zagrywkach Marleny Kowalewskiej przerwała dopiero atakiem Anna Bączyńska (13:12).
siatkówka / Ekstraklasa kobiet maggi - 20.09.2021 09:48
Jacek Nawrocki nowym trenerem Grupa Azoty Chemika Police
autor: Grupa Azoty Chemik Police
Pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego, ma 56 lat i duże doświadczenie trenerskie. W ostatnich sezonach prowadził seniorską reprezentację Polski. Wcześniej pracował m.in. w Skrze Bełchatów i Lechii Tomaszów Mazowiecki.

- Zaczynam nowe wyzwanie. Wyzwaniem jest podjęcie pracy w mistrzu Polski, ale i zdobycie kredytu zaufania kibiców, którzy nie są do mnie przekonani. Najważniejsze są dla mnie dobre relacje z ludźmi, z którymi będę miał kontakt na co dzień - siatkarki, sztab szkoleniowy,
pracownicy klubu. Skupiam się na tym, co mamy do zrobienia, co jest przed nami. Ostatnie tygodnie były trudne. W końcu jestem na miejscu i chcę skupić się na czymś, czego ostatnimi laty mi brakowało, czyli codziennej, klubowej pracy
- mówi Nawrocki.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet paulinus - 02.08.2021 14:10
Nowe zawodniczki, nowe kontrakty. Mędrzyk odchodzi
autor: Artur SzeferCo tam słychać w Chemiku Police? Lipiec był bardzo aktywny w wykonaniu działaczy z Polic. W zespole Mistrza Polski zostaną na pewno Martyna Łukasik, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Połeć czy Aleksandra Żurawska, które podpisały nowe kontrakty. Z zespołem pożegnała się Natalia Mędrzyk (na zdj.). Mędrzyk w Policach występowała od sezonu 2017/18. Z klubem zdobyła trzy mistrzostwa, trzy puchary i Superpuchar Polski. Siatkarka nie zamierza na tę chwilę zasilić żadnego klubu, planuje przerwę od siatkówki.