siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 28.02.2022 12:14
Marek Mierzwiński poprowadzi Chemika

Nawrocki dołączył do drużyny przed rozpoczęciem bieżącego sezonu. Chemik pod wodzą byłego trenera reprezentacji Polski nie zrealizował postawionych celów, czyli wygranej SuperpucharuPolski, wyjścia z grupy Ligi Mistrzyń zwycięstwa Pucharu Polski, z którego policzanki odpadły po porażce w ćwierćfinale z IŁ Capital Legionovią Legionowo. Funkcję pierwszego trenera przejmie Marek Mierzwiński. Doświadczony szkoleniowiec pracuje w sztabie polickiego klubu od wielu lat.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 23.02.2022 10:05
Bez niespodzianki we Wrocławiu
autor: https://www.chemik-police.comW ostatnim meczu 19. kolejki TAURON Ligi Grupa Azoty Chemik Police nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem na wyjeździe #VolleyWrocław.

Gospodynie były w stanie toczyć w miarę wyrównaną walkę z rywalkami jedynie w pierwszej połowie każdej partii, jednak policzanki odskakiwały im w końcówkach i pewnie wygrały całe spotkanie 3:0.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 12.02.2022 05:00
Policzanki z kompletem punktów

Podopieczne trenera Marchesiego wygrały drugą partię spotkania, pozostałe przegrały. Było to czternaste zwycięstwo policzanek w obecnych rozgrywkach, zajmują one drugie miejsce w ligowej tabeli, tracą trzy punkty do Developresu Rzeszów. Radomka z 29 punktami jest piąta.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 07.02.2022 09:10
Chemik stracił seta, ale wygrał w Bydgoszczy
autor: aszefSiatkarki Grupy Azoty Chemika Police były faworytkami niedzielnego starcia w Bydgoszczy i wywiązały się z tej roli. Zdobycie kompletu punktów nie przyszło jednak mistrzyniom Polski łatwo. Siatkarki Pałacu postawiły trudne warunki, wygrały pierwszego seta, ale w trzech kolejnych musiały uznać wyższość przeciwniczek. Szczególnie jednostronne były dwa ostanie.

Odważnie w polu zagrywki mecz rozpoczęła Paulina Bałdyga. Po jej serwisach Mariana Cassemiro i Majka Szczepańska-Pogoda zaliczyły po dwie kontry, w ataku pomyliły się policzanki i Pałac odskoczył na 5:1. Chemik zupełnie sobie nie radził w ataku, a dwa bloki zapisała na koncie drużyny Leticia Hage. Seria błędów po obu stronach siatki i kontra Igi Wasilewskiej wyrównały trochę rywalizację. Dwa ataki skończyła też Martyna Łukasik i nastąpił zwrot, bo to przyjezdne prowadziły 11:10. Nie brakowało długich wymian, te wgrywały jednak przyjezdne. Ekipa z Polic zaczęła skuteczniej atakować i po uderzeniu Łukasik prowadziła 19:16. Gdy w końcówce zafunkcjonowała zagrywka na 23:20 wydawało się, że Chemik dokończy seta. Wasilewska wywalczyła nawet piłkę setową, jednak jeden błąd przyjezdnych pociągnął za sobą serię punktów dla Pałacu, co blokiem na koniec seta okrasiła Hage.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 04.02.2022 14:38
Nowa umowa z Grupą Azoty Police
autor: aszefGrupa Azoty Police kontynuuje współpracę z Klubem Piłki Siatkowej Chemik Police S.A. Tym samym w 2022 r. policka spółka pozostaje partnerem głównym Grupy Azoty Chemik Police, jednej z najbardziej utytułowanych drużyn w historii polskiej siatkówki kobiecej.

- Współpraca z Chemikiem przynosi nam korzyści wizerunkowe nie tylko w kraju, ale także na europejskich boiskach. W ubiegłym roku policzanki zdobyły dziewiąte w historii klubu mistrzostwo Polski oraz dziewiąty Puchar Polski. Zespół znalazł się także w ósemce najlepszych europejskich drużyn. To dowód na to, że stabilność finansowa, jaką zapewnia klubowi umowa z Grupą Azoty Police, przekłada się na sukcesy sportowe - podkreślił prezes Zarządu Grupy Azoty Police Mariusz Grab.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 24.01.2022 12:51
Silny Chemik, Legionovia nie powalczyła w Policach
autor: https://www.chemik-police.comW 16. kolejce Tauron Ligi w Policach spotkały się obecnie druga i trzecia drużyna rozgrywek. Wydawało się, że zbliżony potencjał obu zespołów zapewni emocjonujące i długie widowisko. Tak się jednak nie stało. Chemik pokazał w tym meczu siłę swojego bloku i niemalże „zamurował” rywalki. Legionovia w żadnym z setów nie zagroziła przeciwniczkom.

Od błędów własnych rozpoczęły siatkarki Legionovii, dodatkowo atak skończyła Agnieszka Kąkolewska i to mistrzynie Polski prowadziły 3:0. Pierwszy punkt dla gości zdobyła Yaprak Erkek. Walka się wyrównała, obie ekipy dość pewnie radziły sobie w pierwszej akcji (9:6), nie brakowało także błędów serwisowych.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 10.01.2022 05:00
Gładkie zwycięstwo Chemika Police
autor: aszef W niedzielne popołudnie Grupa Azoty Chemik Police podejmowała Grot Budowlanych Łódź. Mistrzynie Polski nie pozostawiły młodym siatkarkom z Łodzi żadnych złudzeń, kto w tym meczu jest lepszy. Policzanki wygrały w trzech setach, w każdym z bardzo wysoką przewagą.

Od prowadzenia 2:0 mecz rozpoczęły mistrzynie Polski. Po autowy ataku Any Cleger różnica wzrosła do trzech punktów (4:1). Łodzianki walczyły o odrobienie strat, punktowała Cleger, ale po drugiej stronie nie oszczędzała się Jovana Brakocevic-Canzian (7:4). Po ataku Cleger siatkarki Budowlanych zbliżyły się na jedno oczko, sporo zagrywką pomogła także Martyna Łazowska. Szansy na wyrównanie nie wykorzystała Monika Fedusio, co się zemściło, bowiem po akcji na bloku policzanek było 10:6. O czas poprosił Jakub Głuszak, ale po nim gospodynie punktowały dalej, po ataku Brakocevic-Canzian i bloku na Cleger było już 13:6. Bojana Milenkovic nadal nie schodziła z pola zagrywki, dała tym elementem punkt na 15:6.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet paulinus - 20.12.2021 16:26
BKS lepszy w tie breaku
autor: aszefBKS BOSTIK Bielsko-Biała pokonał Grupa Azoty Chemika Police po pięciu setach walki.
Gospodynie w poprzedniej kolejce postawiły się Developresowi Bella Dolina Rzeszów. Rozochocone dobrą postawą, podobnie zagrały z Chemikiem. Trener Jacek Nawrocki nie mógł skorzystać z Marleny Kowalewskiej, która nabawiła się drobnego urazu palca. Policzanki popełniały sporo błędów. Grając w kratkę, często oddawały inicjatywę BKS-owi.