siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 09.01.2023 06:00
Porażka z ŁKS-em Łodź
autor: www.chemik-police.comŁKS Commercecon Łódź kontynuuje serię zwycięstw w TAURON Lidze. W ramach 10. kolejki łodzianki udały się do Szczecina na starcie z Grupą Azoty Chemikiem Police.

Podczas spotkania obie drużyny miały swoje lepsze i gorsze momenty, ale po czterech setach ze zwycięstwa cieszyły się siatkarki z Łodzi. Dwa pierwsze sety rozstrzygnęły się dopiero po walce na przewagi, w dwóch kolejnych zwycięstwo siatkarek z Łodzi było nieco bardziej wyraźne.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 30.12.2022 20:58
Bydgoszczanki walczyły, ale Chemik wygrał w trzech setach
autor: www.chemik-police.comCzwartkowe zmagania w ramach 9. kolejki TAURON Ligi zakończyło starcie OnlyBio Pałacu Bydgoszcz z Grupą Azoty Chemikiem Police.

Mistrzynie Polski, które były zdecydowanymi faworytkami spotkania wywiązały się z tej roli, pokonując podopieczne Mirosława Zawieracza bez straty seta. Swoją przewagę pokazały zwłaszcza w pierwszej partii spotkania, w której rozbiły rywalki do 9. W dwóch pozostałych setach rywalizacja była bardziej wyrównana, a pałacanki mogą żałować niewykorzystanych szans.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 29.12.2022 05:00
Kowalewska gotowa na powrót do treningów z drużyną
autor: Chemik PoliceMarlena Kowalewska źle wylądowała po jednej z akcji pierwszego meczu finałowego poprzedniego sezonu. Po serii badań okazało się, że uraz kolana jest poważny, a siatkarka Grupy Azoty Chemika Police musiała przejść operację.

Rozgrywająca wróciła już do zdrowia i jest gotowa na treningi z zespołem. - Nigdy nie miałam poważnej kontuzji, pierwszy raz przechodziłam przez rehabilitację. Sporo się nauczyłam, przechodziłam momenty zwątpienia, większe i mniejsze kryzysy - mówiła Kowalewska. Za Marleną Kowalewską żmudna i długa rehabilitacja i walka o powrót na boisko. Rozgrywająca ostatnio przeszła badania, które wykazały, że jest gotowa walczyć o miejsce na boisku.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet paulinus - 19.12.2022 10:28
Wygrana z Radomiem
autor: www.chemik-police.comGrupa Azoty Chemik Police pokonał Moya Radomkę Lotnisko Radom w meczu ósmej kolejki Tauron Ligi. Pierwsza partia układała się po myśli trenera Mierzwińskiego, który szybko desygnował na parkiet zmienniczki. Te utrzymały dobry poziom i kontrolowały spotkanie. Problemy pojawiły się w trzecim secie. Doszło do wyrównanej końcówki. Ważny blok zanotowała Joanna Sikorska, mecz atakiem z lewego skrzydła skończyła Martyna Łukasik.

siatkówka / Ekstraklasa kobiet paulinus - 13.12.2022 09:07
Komplet punktów w Kaliszu
autor: www.chemik-police.comGrupa Azoty Chemik Police pokonał Energa MKS Kalisz w meczu siódmej kolejki Tauron Ligi.
 Pierwsze dwa sety przebiegały pod dyktando przyjezdnych. Problemy zaczęły się w końcówce trzeciego, kiedy Kalisz odrobił straty od stanu 22:24 i doprowadził do gry na przewagi. Policzanki jednak nie dały wyprowadzić się z równowagi. Finalnie kontrę na punkt zamieniła Jovana Brakocević-Canzian, Chemik wygrał bez straty seta. MVP uznano Brakocević-Canzian, zdobywczynię 16 punktów.

siatkówka / Ekstraklasa kobiet paulinus - 08.12.2022 09:23
Wygrana Chemiczek
autor: chemik-police.comGrupa Azoty Chemik Police pokonał Maritzę Płowdiw w inauguracji Ligi Mistrzyń 2022/23. Mecz w wyjściowej szóstce zacząć miała Martyna Czyrniańska. Przyjmująca miała jednak drobne problemy z barkiem, więc zastąpiła ją Maira Cipriano. Spotkanie rozgrywane było pod dyktando gospodyń. Zacięty był jedynie drugi set, który rozstrzygnął się w końcówce
 Zmianę zadaniową dała Katarzyna Połeć. Przy stanie 24:23 obroniła piłkę, a chwilę później na punkt zamieniła ją Martyna Łukasik

siatkówka / Ekstraklasa kobiet paulinus - 05.12.2022 10:34
Komplet punktów w meczu z BKS
Grupa Azoty Chemik Police pokonał BKS Bostik Bielsko-Biała w meczu szóstej kolejki Tauron Ligi. Szansę debiutu w wyjściowym składzie dostała Lenka Oveckova. Chemik dobrze zaczął mecz, wygrywając pierwszy set do 20. W drugiej partii policzanki miały problemy w przyjęciu, popełniły 4 bezpośrednie błędy. Skutecznie w bloku spisywała się Agnieszka Korneluk (7 punktów). Łącznie policzanki zdobyły 17 oczek tym elementem.

siatkówka / Ekstraklasa kobiet paulinus - 02.12.2022 14:57
Pierwsza porażka w lidze
autor: www.chemik-police.comGrupa Azoty Chemik Police przegrał wyjazdowe spotkanie z UNI Opole. Nie najlepiej mecz otworzyła Martyna Czyrniańska, którą szybko zmieniła Maira Cipriano. Brazylijka uspokoiła grę, Chemik wygrał dość przekonująco. Drugi set był najbardziej zaciętym i okazał się kluczowy dla losów spotkania. Rozstrzygnęła go końcówka grana na przewagi, którą wygrały gospodynie. Od tego momentu UNI nie zwalniało tempa. Pomimo zmian trenera Marka Mierzwińskiego, obraz gry pozostawał taki sam