piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki
piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki pszczolek - 26.10.2012 10:19
Gaz-System Pogoń gra dalej
autor: maggiW środę (24.10) swoje zmagania w ramach rozgrywek Pucharu Polski rozpoczęła ekipa Gaz-System Pogoni Szczecin. Jej rywalem był lider I ligi grupy A - zespół KPR-u Legionowo. Co prawda Szczecinianie wygrali 30:28, ale gospodarze mimo straty siedmiu goli do przerwy niemal nie dogonili rywala i byli bliscy do doprowadzenia do dogrywki.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy grali skutecznie w obronie i konsekwentnie w ataku, czego efektem było ich prowadzenie 8:5 po pięciu minutach. Taki wynik podziałał na Portowców jak płachta na byka, pozostałe minuty zdecydowanie należały do nich, poprawili grę w obronie, byli skuteczni w ataku i na przerwę schodzili z prowadzeniem 18:11.

piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki Bengoro - 27.09.2012 09:40
Oldboje ze Szczecina wygrali turniej w Barcelonie
autor: G. KamińskiZ okazji dni patronki Barcelony w dniach 19-24.09 .2012 zespół w piłce ręcznej Oldboy Szczecin Polska został zaproszony na turniej w piłki ręcznej. Szczeciński team rozegrał 4 mecze uzyskując następujące wyniki;

W dniu 21.09.2012
Szczecin Polska - Cat 45 Barcelona 14 :12
Szczecin Polska - Seniorzy Cat IV LIGA Hiszpańska 14:18

W dniu 22.09 rozegrano mini turniej oldbojów w kategorii wiekowej +45 lat.
Szczecin Polska -Cat 45 Barcelona 21-17
Szczecin Polska -Abadell Catalonia 23-19.

piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet szlemiel - 25.07.2012 08:54
Koszalinianki pojadą na Ukrainę
autor: Artur Rutkowski
Znamy przeciwnika AZS Politechniki Koszalińskiej w III rundzie europejskich rozgrywek Challenge Cup. Będzie nim ukraiński klub HC Dnieprianka Chersoń.

HC Dnieprianka to klub z południa Ukrainy reprezentujący tamtejszą Superlihę. Dla zespołu z Koszalina jest to rywal dość egzotyczny. - Losowanie mogło być dla nas na pewno korzystniejsze. Czeka nas długa droga na spotkanie wyjazdowe, a pierwszy mecz niestety gramy u siebie. Przeciwnik na razie jest dla nas niewiadomą. Zrobimy jednak wszystko, aby wywalczyć awans do kolejnej rundy - powiedział Sportowym Faktom Waldemar Szafulski, trener AZS Politechnika Koszalińska.
piłka ręczna / Superliga kobiet FanZone - 24.07.2012 10:11
Baltica Handball Summer Cup 2012
autor: Krzysztof Cichomski C80Już pod koniec lipca fanów szczecińskiego szczypiorniaka czeka nie lada wydarzenie. W dniach 28-29 lipca SPR Pogoń Baltica Szczecin będzie gospodarzem międzynarodowego turnieju piłki ręcznej 'Baltica Handball Summer Cup 2012'. Do grodu gryfa przyjadą takie zespoły jak: SV Werder Bremen, KPR Jelenia Góra czy KU AZS Politechnika Koszalińska.

W okresie przygotowawczym to właśnie pierwsze tygodnie treningów są najtrudniejszą fazą, trenerzy aplikują zawodniczkom ciężkie treningi siłowe i wytrzymałościowe. Zbliżający się turniej ma być odskocznią i odpoczynkiem, podczas którego zawodniczki będą miały pierwszy kontakt meczowy z piłką po okresie wakacyjnym.

piłka ręczna / Superliga kobiet krab - 09.07.2012 10:52
Płaczek w ćwierćfinale mistrzostw świata
autor: C80Bramkarka Pogoni Baltica Szczecin, Adrianna Płaczek awansowała do ćwierćfinału Młodzieżowych Mistrzostw Świata.
W niedzielę młodzieżowa reprezentacja Polski w składzie z Adrianną Płaczek pokonała w 1/8 finału Brazylię 23:20 (13:9). Jest to spory sukces podopiecznych Andrzeja Niewrzawy. W poprzedniej rundzie Polki zajęły dopiero czwarte, ostatnie miejsce premiowane awansem do 16, natomiast Brazylijki przystąpiły do dalszej rywalizacji z pierwszej pozycji.
piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki krab - 27.06.2012 18:43
Udany występ w Słowenii
W słonecznej i pięknej Ljubljanie w Słowenii w dniach 15-17 czerwca odbyły się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej Masters Kobiet i Mężczyzn w kategorii wiekowej +45 lat.
W imprezie wzięło udział 12 zespołów z m.in. Rosji, Węgier, Dani, Słowenii, Hiszpanii, Włoch, Serbii, Austrii, Ukrainy, Czech oraz ze Szczecina. Ostatecznie nasza drużna zajęła dobre, piąte miejsce. Była to już piąta impreza tej rangi jak Mistrzostwa Europy Masters ekipy ze Szczecina.
piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki krab - 19.06.2012 15:39
Pięć złotych medali
autor: Jarosława BawelskiegoPrzez cały weekend szczecińska plaża kąpieliska 'Dąbie' opanowana była przez szczypiornistów z całej Polski. Odbywały się tam Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej na plaży - 'Hurtostal 2 Cup'.
W turnieju rywalizowało 35 drużyn w sześciu kategoriach wiekowych, ale jak podkreślali sami zainteresowani piłka ręczna na plaży to przede wszystkim dobra zabawa i propagowanie szczypiorniaka szerszej publiczności. To właśnie tu opłaca się zdobywać efektowne bramki, które liczone są za dwa punkty. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić całą zabawę, organizatorzy przygotowali dla zawodników i kibiców atrakcje: rejs stateczkiem po jez. Dąbie, degustacja potraw z grilla, pokazy sztuk walk, czy grup tanecznych. Szczecin nie tylko dobrą organizacją po tych mistrzostwach może się pochwalić, ale też wynikami sportowymi.
piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki krab - 14.06.2012 09:05
MMP w piłce ręcznej na plaży
Już od piątku do niedzieli plaże kąpieliska miejskiego 'Dąbie' w Szczecinie zawładną szczypiorniści. Odbędą się tam Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej na Plaży.
Impreza jest kontynuacją rozgrywanego już od pięciu lat Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej na Plaży. Wcześniejsze edycje zawodów spotkały się z dużym zainteresowaniem, dlatego zostało to docenione przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce, który w tym roku powierzył organizację Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej.