piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki
piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki krab - 06.02.2014 16:36
Ćwierćfinał mistrzostw Polski w Szczecinie
autor: Krzysztof Cichomski C80Juniorzy Kusego Szczecin od piątku do niedzieli (6-9.02) walczyć będą w Szczecinie w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski w piłce ręcznej.
Przez trzy dni w hali przy Twardowskiego rywalizować będą ze sobą cztery drużyny. Oprócz gospodarzy będą też MKS Nielba Wągrowiec, AZS AWF Warszawa i UKS Sokół Gdańsk. MKS Kusy Szczecin swój mecz w piątek rozegra o 17:00, w sobotę o 12:30, a w niedzielę o 11:30. Poniżej szczegółowy harmonogram turnieju. Juniorki Kusego także będą walczyć o półfinał mistrzostw Polski. W Lubinie ich przeciwniczkami będą miejscowe piłkarki ręczne Zagłębia, a także MTS Żory. Kusy II Szczecin jedzie natomiast do Gubina, gdzie zmierzy się z KPR Kobierzyce i GMTS Sparta-ZSLiT Gubin.
piłka ręczna / Superliga mężczyzn
piłka ręczna / Superliga mężczyzn kempes7 - 23.01.2014 17:14
Gaz-System Pogoń poznała rywala w Pucharze Polski
Szczypiorniści Gaz-System Pogoni Szczecin poznali w czwartek swojego rywala w kolejnej rundzie rozgrywek PGNiG Pucharu Polski. Losowanie par odbyło się w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Rywalem Gazowników będą KS Azoty Puławy. Przypomnijmy, że spotkanie tej rundy odbywają się na zasadzie dwumeczu. Pierwsze zawody zostaną rozegrane już 26 lutego, a gospodarzem będą szczecinianie. Do rewanżu dojdzie już tydzień później. Zwycięzca awansuje do strefy medalowej.
piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki adi1990 - 23.01.2014 15:56
W ćwierćfinale z mistrzem Polski
autor: C80Pogoń Baltica Szczecin w 1/8 Finału Pucharu Polski pewnie pokonała Jutrzenkę Płock wygrywając 36:22. Co ciekawe jedną z bramek zdobyła bramkarka Pogoni Sołomija Szywerska (na zdj. obok). Już następnego dnia poznaliśmy kolejnego rywala naszych szczypiornistek. Losowanie dla szczecinianek zbyt łaskawe nie było, okazało się bowiem, że następnym rywalem Pogoni będzie aktualny mistrz Polski MKS Selgros Lublin, który w 1/8 dość gładko pokonał KPR Jelenią Górę 42:28. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 12 lutego, a do rewanżu dojdzie tydzień później - 19 lutego.

Szczecinianki jak dotąd ani razu nie wygrały z drużyną z Lublina. Czy tak się stanie właśnie w ramach rozgrywek Pucharu Polski?
piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki szlemiel - 21.01.2014 14:06
Tylko Stasiak
autor: scashoneMałgorzata Stasiak z Pogoni Baltica Szczecin jest jedną z czterech uczestniczek mistrzostw świata, które zostały powołane przez trenera-selekcjonera kadry narodowej Kima Rasmussena na konsultację szkoleniową.

Wśród powołanych zabrakło m. in. innej reprezentantki Polski na MŚ - Moniki Stachowskiej czy też jednej z najskuteczniejszych zawodniczek Superligi Kobiet - Agaty Cebuli (obie Pogoń).

Powołania otrzymały za to: Izabela Czarna, Sylwia Matuszczyk i Justyna Borkowska (wszystkie z Energi AZS-u Koszalin), a na liście rezerwowej znalazły się Patrycja Królikowska z Pogoni oraz Sylwia Lisewska z AZS-u.
piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki adi1990 - 19.01.2014 18:08
Kusy gromi Politechnikę
autor: Piotr TelegaW dzisiejszym meczu o Mistrzostwo Polski Juniorek, Kusy Szczecin pewnie pokonały koszalińską Politechnikę. Przyjezdne już w 38 sekundzie otworzyły wynik tego spotkania. Dziewięć sekund później szczecinianki doprowadziły do remisu. Koszalinianki wyszły na prowadzenie dopiero po minucie gry. W drugiej minucie ekipa z Grodu Gryfa doprowadziła do remisu i było 2:2. Szczecinianki po trzech minutach prowadziły 4:2. Przyjezdne swoją trzecią bramkę trafiły dopiero w 4 minucie. Po 6 minutach miejscowe prowadziły 6:3. Koszalinianki długo nie mogły znaleźć recepty na strzelenie kolejnej bramki, Po 8 minutach Kusy prowadziły już 8:3 i od tej pory to gospodynie dyktowały warunki swoim rywalkom. Do przerwy Kusy wysoko prowadziły, bo aż 26:11.
piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki krab - 15.01.2014 12:15
Memoriał Krystyny i Łukasza Kalczyńskich
autor: Krzysztof Cichomski C80W dniach 10-12 stycznia w Szkole Podstawowej nr 37 im. k.ż.w. Antoniego Ledóchowskiego w Szczeciniem ul. Rydla 6 i w Centrum Kształcenia Sportowego, ul. Rydla 49 odbył się XIX Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców rocznik ’01 i ’02 o Puchar Prezydenta Szczecina Memoriał Krystyny i Łukasza Kalczyńskich, w którym wzięło udział 25 zespołów (270 uczestników) w dwóch kategoriach wiekowych.

Turniej objęty został Mecenatem Urzędu Miasta Szczecin oraz Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Na ceremonii zakończenia imprezy obecne były reprezentantki Polski, zawodniczki Pogoni Baltica Szczecin Małgorzata StasiakMoniki Stachowska wraz z trenerem Adrianem Struzikiem. Po rozegraniu 105 spotkań na dwóch halach, kolejność w turnieju była następująca:
piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki CKS - 06.01.2014 21:47
Nasi juniorzy młodsi w kadrze
autor: MKS OlimpiaDwóch zawodników z Centrum Kształcenia Sportowego zostało powołanych przez trenera Dariusza Tomaszewskiego na zgrupowanie reprezentacji Polski.

W dniach 6-15 stycznia do Giżycka przyjadą dwaj zawodnicy Klubu Sportowego CKS-SMS Szczecin: Dawid Krysiak oraz Kacper Kowalski.

Trenerem obu zawodników jest pan Robert Karbownik. Zawodnicy uczęszczają również na treningi do Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży.
piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet kempes7 - 22.12.2013 16:11
Stachowska i Stasiak o krok od brązowego medalu MŚ
autor: scashoneautor: scashoneNie założą medalu reprezentujące szczecińską Pogoń Baltica na Mistrzostwach Świata w Serbii piłkarki ręczne Monika Stachowska i Małgorzata Stasiak (obie na zdj. obok). Ten był jednak bardzo bliski. Do przerwy nasze panie prowadziły w spotkaniu z faworyzowaną Danią 15:12. Znacznie gorzej Polkom szło po przerwie. W efekcie czego zajęły najgorsze, bo niemedalowe miejsce. Nie sposób jednak nie wspomnieć o tym, że to, co już zrobiły nasze szczypiornistki zasługuje na spore słowa uznania.