piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety paulinus - 20.10.2023 10:15
Pokonać Mistrza
autor: tkowJuż dziś o godzinie 15:00 piłkarki Pogoni Szczecin zmierzą się z GKS-em Katowice w zaległym meczu 4. kolejki Orlen Ekstraligi kobiet. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi dzisiejszego starcia!

Pogoń jest jedną z dwóch niepokonanych drużyn w Orlen Ekstralidze. Na dorobek granatowo-bordowych składa się pięć zwycięstw oraz dwa remisy (z AP Orlenem Gdańsk oraz Czarnymi Sosnowiec). Ostatnio forma kobiecej Dumy Pomorza zdecydowanie poszybowała w górę, zwycięstwa 4:0, 3:0 oraz 3:0 w trzech ostatnich meczach świadczą o tym, że pomysł trenera Piotra Łęczyńskiego na grę drużyny jest optymalny.
piłka nożna / Kobiety paulinus - 12.10.2023 11:25
Grają panie
www.ligowiec.netGrają panie. Zapraszamy do śledzenia poczynań piłkarek w tym sezonie. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy.
piłka nożna / Kobiety paulinus - 09.10.2023 12:03
Piłkarki wygrywają w Łęcznej!
autor: tkowPassa bez porażki utrzymana! Czwarte ligowe zwycięstwo w tym sezonie zaliczyły piłkarki Pogoni Szczecin, które pokonały aż 3:0 zespół Górnika Łęczna.

Początek meczu był dość spokojny, obie drużyny starały się zbudować przewagę. W 16. minucie świetną akcję prawym skrzydłem przeprowadziły gospodynie, piłkę otrzymała Aleksandra Posiewka, która obróciła się z piłką i uderzyła na bramkę Pogoni - ofiarnie zainterweniowała Marianna Litwiniec, która zapobiegła utracie bramki. W kolejnych minutach można było wyczuć zdecydowanie większą determinację w szeregach Pogoni - już w 27. minucie siódmego gola w tym sezonie zaliczyła Natalia Oleszkiewicz, która świetnie wykończyła akcję po podaniu Zuzanny Radochońskiej. Pod koniec pierwszej połowy Dorota Hałatek świetnie uderzyla z woleja, lecz dwukrotnie kapitalnie interweniowała Anna Palińska, dzięki której piłkarki Pogoni schodziły na przerwę z przewagą.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 28.09.2023 11:26
Grają panie
piłka nożna / Kobiety paulinus - 17.09.2023 08:50
Remis w Sosnowcu
autor: tkowZ jednym punktem wracają do Szczecina piłkarki Pogoni. Remis w starciu z Czarnymi Sosnowiec dały bramki Martyny Brodzik oraz Natalii Oleszkiewicz.

Pierwsza połowa od samego początku nie napawała optymizmem. Raz za razem bardzo groźnie atakowały podopieczne Anny Szymańskiej i w końcu w 25. minucie spotkania wyszły na prowadzenie. Celnym strzałem w okienko popisała się Karlina Miksone, która nie dała szans Annie Palińskiej. Pod koniec pierwszej połowy samobójcze trafienie Karoliny Łaniewskiej sprawiło, że granatowo-bordowe schodziły do szatni z dwiema bramkami straty.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 04.09.2023 12:22
Trzy punkty jadą do Szczecina!
autor: tkowGranatowo-bordowe wygrywają we Wrocławiu! Po dwóch bramkach Natalii Oleszkiewicz oraz trafieniu Jaylen Crim szczecinianki wracają z Dolnego Śląska z kompletem punktów.

Spotkanie mogło się kapitalnie rozpocząć dla kobiecej Dumy Pomorza. Już w pierwszej akcji meczu Natalia Oleszkiewicz chciała zaskoczyć Annę Bocian strzałem z dystansu - bramkarka Śląska z trudem sparowała futbolówkę nad poprzeczką. W 19. minucie sędzia Michalina Diakow wskazała na jedenasty metr po faulu, rzut karny pewnie wykorzystała Joanna Wróblewska. W kolejnych minutach podopieczne Piotra Łęczyńskiego próbowały zdominować rywalki, lecz nieskutecznie. Pod koniec pierwszej części gry Zuzanna Radochońska mogła dać Pogoni wyrównanie, ale jej strzał pewnie wybroniła Bocian.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 01.09.2023 11:54
Grają panie
piłka nożna / Kobiety paulinus - 27.08.2023 10:10
Podział punktów w Szczecinie
autor: tkowPodziałem punktów zakończyło się spotkanie 2. kolejki Orlen Ekstraligi kobiet pomiędzy Pogonią Szczecin a AP Orlenem Gdańsk. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobyła Emilia Zdunek z rzutu karnego.

W składzie desygnowanym przez trenera Piotra Łęczyńskiego znalazły się dwie amerykańskie debiutantki - Jaylen Crim oraz Heather Seybert. Już w 9. minucie Seybert stanęła przed szansą zdobycia pierwszego gola w meczu, jej strzał głową poszybował ponad poprzeczką. Kilka chwil później Weronika Tarnawska nie dała szans Annie Palińskiej i zdobyła gola strzałem z dystansu. W 20. minucie Emilia Zdunek była faulowana w polu karnym i po chwili sama zamieniła strzał z jedenastego metra na bramkę! Granatowo-bordowe w kolejnych minutach próbowały wyjść na prowadzenie - w 36. minucie Karolina Łaniewska groźnie uderzyła z dystansu, lecz futbolówka poszybowała obok słupka bramki strzeżonej przez Martę Michlewicz.