piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 11.03.2024 14:26
Pierwsza porażka w tym roku
autor: BengoroPogoń Szczecin przegrała pierwszy mecz w 2024 roku. Portowcy ulegli u siebie Zagłębiu Lubin 0:2 w meczu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

W 14. minucie soczystym uderzeniem popisał się Kamil Grosicki. Portowcy odebrali piłkę rywalom przed polem karnym i skrzydłowy znalazł się w pozycji strzeleckiej, ale Sokratis Dioudis odbił futbolówkę. W następnej akcji zawodnik Zagłębia musiał wybijać piłkę z linii bramkowej, po tym jak Benedikt Zech oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 21. minucie to goście objęli prowadzenie mimo przewagi Pogoni. Zech zatrzymał strzał ręką w polu karnym i sędzia wskazał na „jedenastkę”. Kacper Chodyna wykorzystał ją bez problemu. Kilka minut później Chodyna mógł stać się antybohaterem. Obrońca przewinił w szesnastce i sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Kamil Grosicki, ale bramkarz go wyczuł i pewnie obronił strzał.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 09.03.2024 23:55
Zbliżyć się do szczytu
Duma Pomorza po dwóch trudnych wyjazdach wraca do domu. Przed własną publicznością Portowcy zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Będzie to kolejna okazja na rewanż tej wiosny. Pół roku temu szczecinianie przegrali na boisku Miedziowych 1:0, po golu w końcówce meczu. Teraz regularnie punktują i cały czas walczą o miejsce na ligowym podium. Początek niedzielnego spotkania o godzinie 15, a poprowadzi je Krzysztof Jakubik.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 04.03.2024 11:52
Umowa Mariusza Malca przedłużona o rok
autor: Bengoro Meczem z Legią Warszawa Mariusz Malec wypełnił limit minut, powodujący automatyczne przedłużenie jego umowy z Pogonią Szczecin. Oznacza to, że kontrakt defensora jest obecnie ważny do końca czerwca 2025 roku.

Mariusz Malec jest piłkarzem z najdłuższym stażem w I drużynie. 28-latek trafił do Pogoni latem 2018 roku. Od tego czasu rozegrał w Dumie Pomorza 124 spotkania, w których zdobył 2 bramki. Złożyło się na to 109 meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy (1 strzelony gol), 9 spotkań Fortuna Pucharu Polski oraz 6 meczów UEFA Europa Conference League (1 zdobyta bramka). W obecnym sezonie obrońca wystąpił dotąd z Gryfem na piersi 27 razy i strzelił jednego gola.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 02.03.2024 23:49
W błędach na remis
autor: Bengoro Duma Pomorza kontynuuje passę meczów bez porażki. Przy Łazienkowskiej szczecinianie podzielili się punktami z Legią Warszawa. Wojskowi od pierwszych minut starali się narzuć swoje warunki gry. Podrażniona ostatnimi niepowodzeniami Legia przeważała na boisku. W 6. minucie w polu karnym doszło do zderzenia Danijela Lončara oraz Blaža Kramera. Dla obrońcy Pogoni był to koniec spotkania. Po kwadransie gry gospodarze znów zagrozili po stałym fragmencie.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 01.03.2024 23:50
Wykorzystać kryzys
autor: tkow Za Portowcami udany luty, który dostarczył samych pozytywnych wrażeń. O kontynuację w nowym miesiącu Pogoń powalczy w stolicy. Rywalem Dumy Pomorza będą Wojskowi. W ich przypadku nie można mówić o dobrym czasie. Legia w słabym stylu odpadła w LKE z norweskim Molde, a w lidze zgubiła punkty w starciach z Puszczą Niepołomice oraz Koroną Kielce. Rozczarowanie w Warszawie jest spore, co wobec oczekiwać kibiców powoduje dużą presję przed Kostą Runjaiciem i jego zespołem. Początek sobotniego spotkania o godzinie 20, a poprowadzi je Piotr Lasyk.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 28.02.2024 00:52
Luty marzeń
autor: Skiba Szczecińska Pogoń pięknym akcentem zwieńczyła zmagania w lutym. Portowcy po dogrywce pokonali Lecha Poznań i awansowali do najlepszej czwórki Fortuna Pucharu Polski. W Poznaniu o awans walczyły wiodące zespoły w lidze, które miały za sobą udany początek roku. Pierwszą groźną okazję stworzyli sobie goście. W 10. minucie Kamil Grosicki ładnie zszedł ze skrzydła do środka i uderzył na bramkę miejscowych. Filip Bednarek nie musiał interweniować, bo piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 27.02.2024 00:35
Za krokiem krok
autor: tkow Na koniec ubiegłego roku Portowcom pozostawało zakreślić w kółko 27 lutego 2024 roku. Dobre otwarcie rundy rewanżowej znów rozbudziło apetyty, ale zaznaczony termin niezmiennie pozostaje bardzo ważny. W 1/4 finału Pucharu Polski szczecinianie zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań. Kolejorz podobnie jak Duma Pomorza celuje w majówkę w Warszawie, ale jeszcze bardziej w wywalczenie mistrzostwa Polski. Wtorkowe spotkanie będzie znaczącym sprawdzianem dla rozpędzonych na początku roku Portowców.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 25.02.2024 09:13
Zwycięska passa trwa
autor: BengoroPogoń Szczecin kontynuuje serię zwycięstw. Portowcy pokonali 4:2 ŁKS Łódź w 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dwa gole zdobył Alexander Gorgon, a swoje 10. trafienie zaliczył Kamil Grosicki, który na koncie ma także 10 asyst w tym sezonie.

Pogoń rozpoczęła od ataku. Już w 30. sekundzie meczu powinno być 1:0, ale Efthymios Koulouris nie trafił z bliska do siatki. Kilka minut później Kamil Grosicki wstrzelił piłkę wzdłuż bramki, jednak żaden z partnerów nie zamknął akcji. W końcu nadeszła 13. minuta meczu i Portowcy objęli prowadzenie. Strzałem z dystansu Rafał Kurzawa dał prowadzenie Pogoni.