ligowiec.net strona główna
redaktor dyżurny:
paulinus
piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa skryba1213 - 06.04.2020 09:18
Będzie zmiana nazewnictwa lig?
Prawdopodobnie od nowego sezonu piłkarskiego zmieni się nazewnictwo trzech głównych lig w rozgrywkach w Polsce.

Aktualnie w piłce nożnej mamy Ekstraklasę, 1 i 2 ligę i pozostałe klasy rozgrywkowe. - Od kilkunastu lat używamy nazewnictwa lig seniorskich, które jest mylące, gdyż nie odzwierciedla rzeczywistego szczebla danych rozgrywek. Aktualny, zaczerpnięty z wzorów angielskich, obowiązujący od lat podział na Ekstraklasę, 1. ligę, 2. ligę i pozostałe klasy został moim zdaniem wprowadzony, aby sztucznie zawyżyć prestiż rozgrywek i poziom sportowy uczestniczących w nim klubów - czytamy w liście do prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej.
piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa yodastars - 30.03.2020 21:46
Informacja ZZPN-u
ZZPN w dzisiejszym komunikacie ogłosił, że są obecnie prowadzone prace nad rozwiązaniami w kwestii ewentualnego dokończenia sezonu. Konkretne decyzje na chwilę obecną nie zostały jeszcze podjęte, lecz z treści informacji wynika, iż pierwotnie przewidziana forma rozgrywek zostanie zmodyfikowana.

Poniżej treść informacji:


Informujemy, że w związku z sytuacją związaną z zawieszeniem rozgrywek rundy wiosennej sezonu 2019/20 Wydział Gier i Ewidencji opracowuje alternatywne warianty dokończenia rozgrywek w zależności od terminu ich wznowienia, liczebności drużyn w grupach, terminów zakończenie sezonu, itp. O szczegółach i formule ewentualnego dokończenia sezonu będziemy informować niezwłocznie po uzyskaniu zgody na wznowienie rozgrywek przez władze państwowe, samorządowe i PZPN.
piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa yodastars - 22.03.2020 18:04
Proponowany podział na grupy
Normalnie o tej porze, jak w każdą marcową niedzielę, zakończyłyby się ostanie mecze danej kolejki w III, IV lub okręgowej lidze. Jednak patrząc na obecną sytuację wynikającą z epidemii koronawirusa, próżno liczyć na szybki powrót do wspomnianego stanu normalności - na każdej płaszczyźnie życia.
Codzienne działania mające na celu ochronę życia i zdrowia są najważniejsze, lecz myślę, że każdy, kto interesuje się sportem, zastanawia się, czy i ewentualnie w jakiej formie zostaną wznowione rozgrywki. Dopóki ilość osób zarażonych nie zmaleje, nie ma absolutnie szans na powrót do ligowych zmagań.

PZPN podjął decyzję o zawieszeniu do 26 kwietnia wszystkich rozgrywek, w każdej kategorii wiekowej. Ciężko na chwilę obecną przewidzieć, czy po tym terminie, znów kibice będą mogli cieszyć się z występów drużyn, które darzą sympatią. Jest to optymistyczny wariant, bo obserwując wypowiedzi polityków albo lekarzy, można wywnioskować, iż skala epidemii będzie się powiększać.
piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa Bengoro - 20.03.2020 14:04
Rozgrywki odwołane do 26 kwietnia
Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.

O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu.
piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa Bengoro - 12.03.2020 21:32
Rozgrywki wstrzymane do końca marca
ZZPN informuję, że decyzją Zarządu PZPN z dn. 12 marca br. rozgrywki III ligi i niższych klas rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe zostały wstrzymane do dn. 29.03.2020r.
piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa kpdrawskopom - 12.03.2020 11:50
KP Drawsko odwołuje sparingi i treningi
W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju Zarząd KP Drawsko podjął decyzję o odwołaniu sobotniego sparingu z Mechanikiem II /Iskra oraz o zawieszeniu treningów na okres 2 tygodni.
piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa WB - 12.03.2020 08:00
WB szuka kierownika. Dołącz do naszego zespołu
W związku z dynamicznym rozwojem marki WB, poszukujemy osoby na stanowisko kierownika zespołu.

Wymagamy:
- Znajomości problemów polskiej piłki
- Umiejętności posługiwania się długopisem i liczenia przynajmniej do dwudziestu
- Odporności psychicznej na zdania zaczynające się od słowa 'Kierowniku...'
- Dyspozycyjności podczas meczów
piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa Bengoro - 11.03.2020 13:40
Uwaga ! Rozgrywki odwołane
Decyzją Zarządu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej wszystkie rozgrywki piłkarskie prowadzone przez ZZPN zostają odwołane do dnia 22 marca 2020 roku.

O kolejnych decyzjach i o terminach przełożonych spotkań będziemy informować na bieżąco.

Powyższe spowodowane jest decyzjami organów administracji rządowej i organów samorządowych dot. zagrożenia epidemiologicznego w Polsce.
        starsze newsy   
 

A-klasa Gr. 1 - Szczecin 2019/2020 m pkt Z R P +/-
1.  KS Fala Międzyzdroje 12 30 10 0 2 50 / 8
2.  Jantar Dziwnów 12 29 9 2 1 53 / 10
3.  Zalew Stepnica 12 29 9 2 1 27 / 12
4.  Pionier Żarnowo 12 22 7 1 4 27 / 15
zobacz pełną tabelę, wyniki i terminarz
A-klasa Gr. 2 - Szczecin 2019/2020 m pkt Z R P +/-
1.  Dąb Dębice 13 37 12 1 0 33 / 10
2.  Sarmata Dobra 13 34 11 1 1 57 / 13
3.  Ina Ińsko 13 31 10 1 2 39 / 16
4.  Radowia Radowo Małe 13 26 8 2 3 50 / 17
zobacz pełną tabelę, wyniki i terminarz
A-klasa Gr. 3 - Szczecin 2019/2020 m pkt Z R P +/-
1.  Arkonia Szczecin 12 31 10 1 1 52 / 17
2.  Ehrle Dobra Szczecińska 12 30 10 0 2 38 / 17
3.  Czarni 44 Szczecin 12 25 8 1 3 29 / 16
4.  Świat Drzewa KP Przecław 12 25 8 1 3 29 / 18
zobacz pełną tabelę, wyniki i terminarz
A-klasa Gr. 4 - Szczecin 2019/2020 m pkt Z R P +/-
1.  Ogniwo Babinek 14 36 12 0 2 46 / 20
2.  Orzeł Grzędzice 14 35 11 2 1 43 / 15
3.  Łabędź Widuchowa 14 32 10 2 2 56 / 18
4.  Grot Gardno 14 28 9 1 4 44 / 21
zobacz pełną tabelę, wyniki i terminarz
A-klasa Gr. 5 - Szczecin 2019/2020 m pkt Z R P +/-
1.  Orzeł Trzcińsko-Zdrój 12 32 10 2 0 59 / 15
2.  Myśla Dargomyśl 12 26 8 2 2 36 / 22
3.  Zieloni Zielin 12 26 8 2 2 46 / 14
4.  Pomorzanin Cychry 12 24 7 3 2 30 / 11
zobacz pełną tabelę, wyniki i terminarz
A-klasa Gr. 6 - Szczecin 2019/2020 m pkt Z R P +/-
1.  SCRS Barlinek 13 34 11 1 1 66 / 10
2.  Polski Cukier Kluczevia II St. 13 31 10 1 2 50 / 16
3.  Sęp Brzesko 13 29 9 2 2 47 / 22
4.  Polonia Giżyn 13 29 9 2 2 56 / 18
zobacz pełną tabelę, wyniki i terminarz
A-klasa Gr. 7 - Szczecin 2019/2020 m pkt Z R P +/-
1.  Orzeł Bierzwnik 12 34 11 1 0 61 / 12
2.  Ina Nadarzyn 12 30 10 0 2 53 / 16
3.  Klon Krzęcin 12 28 9 1 2 33 / 15
4.  Iskra Pomień 12 22 7 1 4 38 / 22
zobacz pełną tabelę, wyniki i terminarz
A-klasa Gr. 8 - Koszalin 2019/2020 m pkt Z R P +/-
1.  Radew Białogórzyno 13 34 11 1 1 68 / 23
2.  Wrzos Wrzosowo 13 31 10 1 2 53 / 17
3.  Resko Karcino 13 27 9 0 4 49 / 31
4.  Jantar Siemyśl 13 27 9 0 4 44 / 29
zobacz pełną tabelę, wyniki i terminarz
A-klasa Gr. 9 - Koszalin 2019/2020 m pkt Z R P +/-
1.  Gryf Polanów 12 32 10 2 0 48 / 12
2.  Arkadia Malechowo 12 28 9 1 2 41 / 15
3.  Wrzos Wrześnica 12 26 8 2 2 39 / 19
4.  KS Skibno 12 25 8 1 3 37 / 12
zobacz pełną tabelę, wyniki i terminarz
A-klasa Gr. 10 - Koszalin 2019/2020 m pkt Z R P +/-
1.  Mechanik II / Iskra 10 28 9 1 0 48 / 13
2.  KS Gwda Wielka 10 23 7 2 1 23 / 12
3.  Pionier 95 Borne Sulinowo 10 19 6 1 3 33 / 21
4.  Grom Świelino 10 18 6 0 4 19 / 18
zobacz pełną tabelę, wyniki i terminarz
A-klasa Gr. 11 - Koszalin 2019/2020 m pkt Z R P +/-
1.  KP Drawsko Pomorskie 13 39 13 0 0 73 / 4
2.  Grom Szwecja 13 29 9 2 2 34 / 11
3.  Sokół Suliszewo 13 29 9 2 2 34 / 17
4.  Santos Kłębowiec 13 27 9 0 4 35 / 10
zobacz pełną tabelę, wyniki i terminarz

najbliższe mecze:
A-klasa Gr. 1 - Szczecin
18-04 Bałtyk Gostyń - KS Fala Międzyzdroje
18-04 Bizon Cerkwica - Sowianka Sowno
18-04 Znicz Wysoka Kamieńska - Zalew Stepnica
18-04 Korona Stuchowo - Jantar Dziwnów
18-04 Błękitni Trzygłów - Pionier Żarnowo
19-04 Jastrząb Łosośnica - Prawobrzeże II Świnoujście

A-klasa Gr. 2 - Szczecin
18-04 Rolpol Chlebowo - Radowia Radowo Małe
18-04 WODR Barzkowice - Ina Ińsko
18-04 Płomień Lisowo - Dąb Dębice
18-04 Orzeł Pęzino - Unia Stargard
18-04 Dąbrovia Stara Dąbrowa - Promień Mosty
19-04 Masovia Maszewo - Sarmata Dobra
19-04 Orkan Dalewo - Czarni Marianowo

A-klasa Gr. 3 - Szczecin
18-04 Czarni 44 Szczecin - Ehrle Dobra Szczecińska
18-04 Hanza Goleniów - Arkonia Szczecin
18-04 Kasta Szczecin-Majowe - Aquila Szczecin
19-04 Świat Drzewa KP Przecław - Zryw Kołbaskowo
19-04 Vielgovia Szczecin - Wołczkowo-Bezrzecze
19-04 Chemik II Police - Leśnik Kliniska

A-klasa Gr. 4 - Szczecin
18-04 Znicz Niedźwiedź - Odrzanka Radziszewo
18-04 Podlesie Sowno - Czarni Fiege Lubanowo
18-04 Grot Gardno - Ogniwo Babinek
18-04 Wicher Steklno - Zjednoczeni Kobylanka
3:0 - Unia Swochowo - Zootechnik Kołbacz
18-04 Orzeł Grzędzice - Czarni Czarnówko
19-04 Orzeł Małkocin - Łabędź Widuchowa

A-klasa Gr. 5 - Szczecin
18-04 Orzeł Trzcińsko-Zdrój - Mieszko Mieszkowice
18-04 Pomorzanin Cychry - Chrobry Lisie Pole
18-04 Sekwoja Brwice - Witniczanka Witnica
18-04 Zieloni Zielin - Zjednoczeni Kurzycko
18-04 Rurzyca Nawodna - GKS Golenice
18-04 KLUKS Krzywin - Piast Piaseczno

A-klasa Gr. 6 - Szczecin
18-04 Sęp Brzesko - Polski Cukier Kluczevia II St.
18-04 Koral Mostkowo - Iskra Warszyn
18-04 Wicher Przelewice - Błyskawica Kluki
18-04 Bryza Reńsko - Jedność Przewłoki
18-04 SCRS Barlinek - Zorza Tychowo
18-04 Mechanik Warnice - Polonia Giżyn
18-04 Piast Kolin - Iskra Lutówko

A-klasa Gr. 7 - Szczecin
18-04 Orzeł Bierzwnik - Klon Krzęcin
18-04 Świt Barnimie - Sokół Sokoliniec
18-04 Sokół Granowo - Remor Recz
18-04 Zjednoczeni Wapnica - Iskra Pomień
19-04 Orzeł Żeńsko - Błękitni Sarnik
25-04 Remor Recz - Zjednoczeni Wapnica

A-klasa Gr. 8 - Koszalin
18-04 Fala ABFrost Gąski - Gryf Dobrowo
18-04 Grot Bonin - Jantar Siemyśl
18-04 Sokół Lulewice - Resko Karcino
18-04 Radew Białogórzyno - Płomień Pobłocie Wielkie
18-04 Derby Karścino - Syrena-Grot Rymań
18-04 Wrzos Wrzosowo - Wicher Mierzym
19-04 Hajka Zegrze Pomorskie - Grot Gorawino

A-klasa Gr. 9 - Koszalin
18-04 Arkadia Malechowo - Gryf Polanów
18-04 Olympic Warszkowo - KS Skibno
18-04 Darpol Barzowice - Pogoń Noskowo
19-04 Wrzos Wrześnica - Passat Bukowo Morskie
19-04 KS Sieciemin - Płomień Jeżyczki
19-04 Błękitni Tychowo - Derby Gwiazdowo

A-klasa Gr. 10 - Koszalin
18-04 Wicher Rąbino - Sokół Spore
18-04 Grom Świelino - Błękitni Gonne Małe
18-04 Pionier 95 Borne Sulinowo - Huragan Bierzwnica
18-04 Drzewiarz Krosino - KS Gwda Wielka
19-04 Pogoń Wierzchowo - SP Wilcze Laski

A-klasa Gr. 11 - Koszalin
18-04 Wspólni Różewo - Gryf Budowo
18-04 Mirstal Mirosławiec - Grom Szwecja
18-04 Santos Kłębowiec - Grom Giżyno
18-04 Znicz Dzikowo - Błękitni Pomierzyn
18-04 Legion Strączno - Bytyń Nakielno
18-04 Kopanik Lubno - Kolejarz Wierzchowo
18-04 Sokół Suliszewo - KP Drawsko Pomorskie

rozegrane mecze:
A-klasa Gr. 1 - Szczecin
: - Błękitni Trzygłów - Korona Stuchowo
: - KS Fala Międzyzdroje - Znicz Wysoka Kamieńska
: - Pomorzanin Przybiernów - Bizon Cerkwica
: - Zalew Stepnica - Jastrząb Łosośnica
: - Pionier Żarnowo - Prawobrzeże II Świnoujście
: - Sowianka Sowno - Bałtyk Gostyń

A-klasa Gr. 2 - Szczecin
: - Orkan Dalewo - Sarmata Dobra
: - Radowia Radowo Małe - Płomień Lisowo
: - Ina Ińsko - Dąbrovia Stara Dąbrowa
: - Czarni Marianowo - Orzeł Pęzino
: - Dąb Dębice - Masovia Maszewo
: - Promień Mosty - Rolpol Chlebowo
: - Unia Stargard - WODR Barzkowice

A-klasa Gr. 3 - Szczecin
: - Arkonia Szczecin - Vielgovia Szczecin
: - Leśnik Kliniska - Świat Drzewa KP Przecław
: - Ehrle Dobra Szczecińska - Kasta Szczecin-Majowe
: - Aquila Szczecin - Chemik II Police
: - Zryw Kołbaskowo - Hanza Goleniów
: - Czarni 44 Szczecin - OKS Center MD Goleniów

A-klasa Gr. 4 - Szczecin
: - Zjednoczeni Kobylanka - Czarni Fiege Lubanowo
: - Ogniwo Babinek - Unia Swochowo
: - Czarni Czarnówko - Orzeł Małkocin
: - Znicz Niedźwiedź - Grot Gardno
: - Odrzanka Radziszewo - Wicher Steklno
3:0 - Łabędź Widuchowa - Zootechnik Kołbacz
: - Podlesie Sowno - Orzeł Grzędzice

A-klasa Gr. 5 - Szczecin
: - Zjednoczeni Kurzycko - Pomorzanin Cychry
: - Witniczanka Witnica - KLUKS Krzywin
: - GKS Golenice - Sekwoja Brwice
: - Mieszko Mieszkowice - Zieloni Zielin
: - Myśla Dargomyśl - Orzeł Trzcińsko-Zdrój
: - Chrobry Lisie Pole - Rurzyca Nawodna

A-klasa Gr. 6 - Szczecin
: - Mechanik Warnice - Bryza Reńsko
: - Błyskawica Kluki - Polski Cukier Kluczevia II St.
: - Iskra Lutówko - Polonia Giżyn
: - Iskra Warszyn - SCRS Barlinek
: - Wicher Przelewice - Koral Mostkowo
: - Jedność Przewłoki - Sęp Brzesko
: - Zorza Tychowo - Piast Kolin

A-klasa Gr. 7 - Szczecin
: - Sokół Sokoliniec - Korona Raduń
: - Klon Krzęcin - Zjednoczeni Wapnica
: - Ina Nadarzyn - Orzeł Żeńsko
: - Błękitni Sarnik - Orzeł Bierzwnik
: - Iskra Pomień - Sokół Granowo
: - Świt Barnimie - Pomorzanin Zamęcin

A-klasa Gr. 8 - Koszalin
: - Resko Karcino - Syrena-Grot Rymań
: - Grot Gorawino - Grot Bonin
: - Wicher Mierzym - Radew Białogórzyno
: - Płomień Pobłocie Wielkie - Hajka Zegrze Pomorskie
: - Sokół Lulewice - Fala ABFrost Gąski
: - Jantar Siemyśl - Derby Karścino
: - Gryf Dobrowo - Wrzos Wrzosowo

A-klasa Gr. 9 - Koszalin
: - Pogoń Noskowo - Olympic Warszkowo
: - Derby Gwiazdowo - KS Sieciemin
: - KS Skibno - Wrzos Wrześnica
: - Płomień Jeżyczki - Arkadia Malechowo
: - Passat Bukowo Morskie - Błękitni Tychowo
: - Wieża II Postomino - Darpol Barzowice

A-klasa Gr. 10 - Koszalin
: - KS Gwda Wielka - Pogoń Wierzchowo
: - Sokół Spore - Drzewiarz Krosino
: - Huragan Bierzwnica - Grom Świelino
: - Mechanik II / Iskra - Pionier 95 Borne Sulinowo
: - Błękitni Gonne Małe - Wicher Rąbino

A-klasa Gr. 11 - Koszalin
: - Bytyń Nakielno - Santos Kłębowiec
: - Gryf Budowo - Znicz Dzikowo
: - Grom Giżyno - Wspólni Różewo
: - Kopanik Lubno - Legion Strączno
: - Grom Szwecja - Sokół Suliszewo
: - Kolejarz Wierzchowo - KP Drawsko Pomorskie
: - Błękitni Pomierzyn - Mirstal Mirosławiec

 
top komentarze
newsy:
25 » Będzie zmiana nazewnict »
15 » Jak dokończyć sezon? -  »
10 » Informacja ZZPN-u
1 » Proponowany podział na  »
1 » Krawiec: To najmniej kr »
1 » Dalsze zawieszenie rozg »
mecze:
aktualnie na portalu
zalogowanych: 1
75cygan89
gości: 428
statystyki portalu
• drużyn: 2837
• imprez: 122213
• newsów: 73221
• użytkowników: 74408
• komentarzy: 1094572
• zdjęć: 793280
• relacji: 38522
Najwiďż˝kszy Skateshop w Szczecinie.


widzisz błąd na stronie - zgłoś go nam
© 2006-2020 - by ligowiec team
Polityka Cookies