piłka nożna / III liga Swit1952 - 27.05.2024 00:37
Świt się nie zatrzymuje
autor: Majchrzak1979W niedzielne popołudnie Świt podejmował przed własną publicznością Zawiszę Bydgoszcz, który przed sezonem był wymieniany jako główny faworyt do wygrania rozgrywek. Podopieczni trenera Piotra Klepczarka pokonali Bydgoszczan po raz drugi w tym sezonie, wygrywając przy Stołczyńskiej 2:1.

Świt od początku spotkania przeważał i był zespołem lepszym, co mógł potwierdzić w 16 minucie po indywidualnej akcji Robert Obst. Chwilę później goście odpowiedzieli uderzeniem Kamila Włodyki, lecz w środek bramki. W 20 minucie kiedy wydawało się, że Maciej Koziara znajdzie się w sytuacji sam na sam z bramkarzem w ostatniej chwili uprzedził go obrońca Zawiszy. Dobre okazje do otworzenia wyniku mieli też Kacper Wojdak oraz Patryk Paczuk, lecz ich uderzenia z woleja były zbyt słabe bądź mocno niecelne.
piłka nożna / III liga TUPACK - 23.05.2024 13:32
O 9 punktów
autor: choro4Po pucharowych emocjach wracamy do ligi. Po 3 kolejnych wyjazdach drużyna Floty wystąpi w Świnoujściu. W sobotę, 25 maja 2024 o godzinie 17:00 zmierzy się Cartusią 1923 Kartuzy.

Tytułowe 9 punktów są oczywiście wyłącznie metaforyczne, dla zobrazowania wielkości tego meczu, matematycznie żadnego uzasadnienia nie mają. Jeśli chcemy opuścić 14. pozycję i nie oglądać się na II-ligowców, czy decyzje PZPN, to musimy wygrywać. Strata jak na 3 kolejki przed końcem jest spora, a mecz z Cartusią ma dodatkową wagę, gdyż jest to jeden z rywali, którego ewentualnie można jeszcze próbować wyprzedzić. Na dziś tracimy 4 punkty, gdyby ta przewaga zmalała teraz do jednego, można by naprawdę realnie myśleć o doścignięciu
piłka nożna / III liga Bengoro - 23.05.2024 10:04
Gra III liga
Przed nami 32 kolejka III ligi grupy II.

Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy.
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki Swit1952 - 23.05.2024 00:51
Wygranan w karnych
autor: Majchrzak1979W środę przy Stołczyńskiej odbył się ćwierćfinał regionalnego Pucharu Polski, w którym Świt podejmował Błękitnych Stargard i z którymi wygrał po emocjonującym boju w serii rzutów karnych.

Pierwsza połowa w wykonaniu Świtu była dość apatyczna i rozgrywana w zbyt wolnym tempie, natomiast Błękitni pokazali się w tej części gry z dobrej strony, tworząc kilka okazji do zdobycia bramek. Najpierw dyspozycje stojącego między słupkami Przemka Matłoki technicznym uderzeniem sprawdził Jakub Duda, a po chwili piłkę w siatce Świtu umieścił pewnym strzałem z jedenastego metra Grzegorz Aftyka i goście wyszli na prowadzenie. W odpowiedzi strzelał z dystansu Marcel Kasprzak, a Stargardzianie mogli podwyższyć z kolei w końcówce pierwszej części gry po woleju Mateusza Ogrodowskiego.
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki Bengoro - 22.05.2024 10:05
Zagrają o półfinał Pucharu Polski ZZPN
W środę 22 maja o 18:00 rozegranej zostaną spotkania 1/4 Finału Pucharu Polski ZZPN.

Na czterech stadionach, odbędą się mecze ćwierćfinałowe, które wyłonią cztery najlepsze zespoły rozgrywek o Puchar Polski ZZPN. Już teraz wiadomo, że w najlepszej czwórce znajdzie się po jednym przedstawicielu okręgówki i czwartej ligi, a także dwóch trzecioligowców.

Wszystko za sprawą układu par, które wyłoniło ostatnie losowanie. We wszystkich ćwierćfinałach spotkają się ze sobą przedstawiciele tej samej klasy rozgrywkowej.

1/4 Finału Pucharu Polski ZZPN
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki TUPACK - 21.05.2024 11:32
Powalczą o półfinał
Nadchodzi ósma w ZZPN - a druga dla III-ligowców - runda, czyli ćwierćfinały Pucharu Polski ZZPN. Flotę, jak wiadomo, czeka wyjazdowy mecz z rezerwami Pogoni Szczecin.

Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą środę, 22 maja 2024 r. o godzinie 18:00, na bocznym boisku nr 3 użytkowanego przez Pogoń stadionu im. Floriana Krygiera, przy ul. Mieczysława Karłowicza 28, w Szczecinie. Oba zespoły grają na chwilę obecną w III lidze. Wyżej w tabeli są szczecinianie, którzy zajmują aktualnie 6. pozycję, zdobywszy o 9 punktów więcej od Floty. W pierwszym swym pucharowym występie pokonali 4-0 IV-ligową Odrę Chojna.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 19.05.2024 23:31
Zwycięstwo Świtu z rewelacją wiosny
autor: Majchrzak1979Zawodnicy trenera Piotra Klepczarka nie zatrzymują się i mimo wywalczonego w minionym tygodniu mistrzostwa ligi ograli wczoraj rewelacyjnie spisujących się wiosną Błękitnych Stargard i to na ich stadionie!

Mecz zaczął się od zdecydowanej przewagi drużyny z północnego Szczecina, która raz za razem konstruowała ładne ofensywne akcje, przy których brakowało jednak precyzji podczas wykończenia. Bliski szczęścia był dwukrotnie Patryk Paczuk, ale zabrakło dosłownie centymetrów. Aktywny tego dnia był też Szymon Nowicki, który przebojowo przedzierał się prawą stroną boiska. W 12 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Ernest Hulisz i przy wydatnej pomocy bramkarza Błękitnych umieścił piłkę w siatce. Do przerwy Świt mógł i powinien prowadzić przynajmniej różnicą dwóch goli, lecz w wybornej sytuacji w końcówce Adam Ładziak trafił w bramkarza rywali.
piłka nożna / III liga TUPACK - 16.05.2024 16:11
Ostatni długi wyjazd
autor: choro4Kolejny daleki wyjazd przed naszą drużyną. Nie tak długi jak wczorajszy do Kleczewa, czy wcześniejsze do Torunia i Nowych Skalmierzyc, ale też za Poznań.

Tym razem do Swarzędza na mecz z tamtejszą Unią, który rozegrany zostanie w sobotę, 18 maja 2024 o godz. 13:00. Na szczęście będzie to już ostatni w tym sezonie wypad poza województwo zachodniopomorskie. Zostaną jeszcze dwa wyjazdy do Szczecina na mecze z rezerwami Pogoni (Puchar Polski i liga) oraz ewentualnie kolejne mecze pucharowe. Do tego dwa mecze ligowe u siebie.