piłka nożna / III liga skryba1213 - 17.10.2019 09:17
12. kolejka III ligi gr. 2
www.ligowiec.net W weekend rozegrane zostaną kolejne III Ligi grupy 2 w sezonie 2019/2020. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy. Przeczytaj naszą POMOC.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 20.10.2019 10:08
Passa Świtu przerwana
autor: ŚwitPiłkarze Świtu Szczecin ulegli w Gnieźnie 1:0 faworyzowanym gospodarzom po bramce straconej kilka sekund przed końcem pierwszej połowy. Wynik ten dał pozycje lidera gospodarzom i mocno skomplikował sytuacje Świtowców w ligowej tabeli.

Mecz mógł świetnie rozpocząć się dla przyjezdnych, kiedy to Maciej Wyganowski minął dwóch rywali i miękko dośrodkował w pole karne do będącego na 5 metrze Grzegorza Szczepanika, ale ten fatalnie przestrzelił. W 15 minucie kolejna akcja lewą stroną boiska, kiedy to w pole karne gospodarzy wpadł aktywny Paweł Krawiec, lecz jego strzał o centymetry minął okienko bramki Sławomira Janickiego.
piłka nożna / III liga paulinus - 18.10.2019 09:56
Chemicy jadą do Starogardu Gdańskiego
autor: Ariel SzydłowskiJuż w sobotę Chemicy w ramach XIII kolejki III ligi zagrają na wyjeździe z drużyną KP Starogard Gdański.
Nasz najbliższy rywal ze Starogardu Gdańskiego już od trzech sezonów występuje na boiskach III ligi. W tym sezonie gospodarze sobotniego meczu po dwunastu kolejkach z 17 punktami zajmują 8 miejsce w ligowej tabeli. Najlepszymi strzelcami KP są Konrad Rudnicki i Filip Sosnowski, którzy na swoim koncie mają po trzy trafienia. W ostatniej kolejce podopieczni nowego trenera KP Błażeja Mierzejewskiego, który na tym stanowisku po meczu z Bałtykiem Koszalin zastąpił Sebastiana Letniowskiego, wygrali na wyjeździe z Unią Janikowo 3:0.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 17.10.2019 14:33
Świt jedzie do jaskini lwa
Drużyna Świtu Szczecin uda się w najbliższy weekend do Gniezna, gdzie w sobotę o godzinie 15.00 zmierzy się ze współliderującym Mieszkiem.

Gospodarze są faworytem tej potyczki i jednym z głównych kandydatów do awansu klasę wyżej. Pojedynek jest określany jako hit zbliżającej się serii gier III ligi. Zespół trenera Mariusza Bekasa może poszczycić się imponującym bilansem przed własną publicznością, gdzie gnieźnianie zwyciężyli we wszystkich pięciu dotychczas rozegranych spotkaniach. Ponadto ekipa z pierwszej stolicy Polski jest w wyraźnym „gazie”, ponieważ wygrała 5 ostatnich spotkań ligowych, w których zdobyła 15 bramek i tylko 2 straciła.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 13.10.2019 00:53
III liga: Świt pokonuje Gwardię
Świt Szczecin w meczu XII kolejki spotkań III ligi pokonał przed własną publicznością zespół Gwardii Koszalin 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył niezawodny Adam Nagórski.
Od pierwszego gwizdka sędziego, który z uwagi na awarie autokaru przyjezdnych rozbrzmiał 15 minut pózniej, Świt nacierał i stwarzał zagrożenie pod bramką Gwardzistów. Jednak na wysokości zadania stawał albo bramkarz gości, albo obrońcy z poświeceniem blokowali strzały zawodników w błękitno-białych pasiakach. W 34 minucie Paweł Krawiec próbował zaskoczyć Dawida Skoczyka z rzutu wolnego, lecz ten pewnie interweniował. W 40 minucie Patryk Bil przestrzelił nieznacznie nad poprzeczką po wgraniu piłki w pole karne przez wspomnianego Pawła Krawca. Tuż przed przerwą kapitalny strzał z dystansu oddał Adam Nagórski, po którym piłka odbiła się jednak od poprzeczki następnie od linii bramkowej i trafiła do Przemysława Brzeziańskiego, którego ekwilibrystyczne dobitki obronił bramkarz Gwardii.

piłka nożna / III liga Swit1952 - 11.10.2019 08:50
Derby z Gwardią Koszalin
autor: ArielW najbliższą sobotę o godzinie 15.00 drużyna Świtu Szczecin rozegra kolejny mecz ligowy, w którym zmierzy się przy Stołczyńskiej z Gwardią Koszalin. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Zespół trenera Łukasza Drożdżala latem przeszedł sporo zawirowań i jego kadra opiera się na kilku doświadczonych zawodnikach uzupełnionych młodymi zawodnikami z regionu. Mimo początkowych zawirowań Koszalinianie w dwóch ostatnich meczach odnieśli 2 zwycięstwa, pokonując Górnika w Koninie (2:3) oraz zwyciężając w derbach Koszalina z Bałtykiem 2:0. Wcześniej w dość pechowych okolicznościach przegrali 0:2 z Mieszkiem, ale także pewnie ograli 3:0 Bałtyk w Gdyni. Gwardia plasuje się obecnie na 12 pozycji z 11 punktami na koncie, a jej najlepszym strzelcem jest napastnik Sebastian Ginter z trzema bramkami na koncie.
piłka nożna / III liga skryba1213 - 10.10.2019 19:53