piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga adi4567 - 27.07.2020 13:29
Wojciech Fadecki odchodzi do Raduni Stężyca
autor: Błękitni StargardWojciech Fadecki odchodzi do Raduni Stężyca.

Po szczęśliwym zakończeniu sezonu przed nami gorący okres związany ze zmianami i zbudowaniem kadry oraz rozpoczęciem okresu przygotowań do nowego sezonu. Obecnie zawodnicy przebywają na krótkich urlopach. Większość ma podpisane kontakty na kolejny sezon. Kliku zawodnikom kontakty się zakończyły i mogą zmienić barwy klubowe. Niestety jednym z nich jest nasz wychowanek kapitan Wojciech Fadecki, który wybrał ofertę bogatego trzecioligowego klubu Raduni Stężyca w której zagra w sezonie 2020/2021.
piłka nożna / II liga shooter - 24.07.2020 14:52
Być albo nie być Błękitnych
Jutro tj. 25 lipca zostanie rozegrana ostatnia - 34 kolejka II ligi. Błękitni po rozegraniu 33 spotkań z dorobkiem 44 punktów są pod kreską i do bezpiecznego miejsca dającego utrzymanie tracą dwa punkty. W meczu zamykającym sezon, w meczu o zachowanie II ligi w Stargardzie, biało-niebiescy zagrają we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań, którzy z dorobkiem 47 punktów też nie mają zagwarantowanego utrzymania ale tylko splot niefortunnych zdarzeń może pozbawić ich spadku. Błękitni jeżeli wygrają to niemalże na pewno zagwarantują sobie utrzymanie. Pogrążone spadkiem są już 3 zespoły: Gryf Wejherowo, Legionovia Legionowo, Elana Toruń.

Niestety Błękitni nie będą mogli liczyć na wsparcie kibiców we Wronkach gdyż mecze ze względów bezpieczeństwa odbywają się bez udziału publiczności. Bezpłatna transmisja z tego spotkania będzie dostępna na kanale Yotube Lecha Poznań pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=FW9apiAInjA
piłka nożna / II liga yodastars - 02.07.2020 11:37
Błękitni przegrali z Górnikiem
autor: kibicStargard
Błękitni Stargard doznali w 29 serii gier kolejnej domowej porażki. Tym razem musieli oni uznać wyższość vicelidera-Górnika Łęczna, przegrywając z nim 1:2. Podopieczni Adama Topolskiego jako gospodarze od 3 spotkań z rzędu nie są w stanie wywalczyć choćby punktu. Mimo złej passy meczów w Stargardzie zajmują oni z 41 'oczkami' na koncie 8 miejsce w ligowym zestawieniu.

W 22. minucie Hubert Krawczun sfalował we własnym polu karnym zawodnika gości i sędzia główny podyktował rzut karny. Następnie Paweł Wojciechowski pewnie go wykorzystał i tym samym Górnik objął prowadzenie - 0:1. Tuż przed przerwą bliski wyrównania był Krystian Sanocki, lecz jego atomowe uderzenie z okolic 30 m zostało sparowane przez bramkarza.

W II połowie zespół z Lubelszczyzny został zepchnięty przez stargardzian do głębokiej defensywy. Przyniosło to w 74. minucie efekt w postaci gola dla gospodarzy. Jeden z piłkarzy strzelił w poprzeczkę, a skuteczną poprawką popisał się Mateusz Bochnak - 1:1.
piłka nożna / II liga bialoniebiescy - 28.06.2020 23:02
Wygranan Błękitnych
autor: http://www.blekitni.stargard.plPiłkarze Błękitnych Stargard w 28. kolejce rozgrywek piłkarskiej II ligi pokonali na wyjeździe Olimpię Elbląg, 3:0. Już po kwadransie gry prowadzili różnicą dwóch trafień po celnych strzałach Michała Cywińskiego i Patryka Paczuka. Natomiast w II połowie Paczuk ustalił ostateczny rezultat.

Mecz przebiegał pod dyktando podopiecznych Adama Topolskiego, ale mógł się bardzo źle rozpocząć. W 5. minucie w ogromnym zamieszaniu podbramkowym do stargardzkiej bramki z niewielkiej odległości trafił 16-letni Jakub Branecki. Chwilę później okazało się jednak, że młody napastnik Olimpii znajdował się na pozycji spalonej. Kamień spadł więc z serc stargardzkich piłkarzy, którzy od tego momentu zabrali się do wytężonej pracy. Już chwilę później Jakub Ostrowski mógł zatem sprawić pierwszego psikusa gospodarzom. Nie trafił jednak w światło bramki, co w 13. minucie uczynił już skutecznie Michał Cywiński. Z kolei dwie minuty później Wojciech Fadecki przeprowadził szybką akcję, a Patryk Paczuk zamknął ją celnym uderzeniem głową. Po kwadransie gry w Elblągu było więc 2:0 dla Błękitnych.
piłka nożna / II liga yodastars - 21.06.2020 19:17
Kolejna porażka Błękitnych
'Angielski tydzień' zdecydowanie nie był udany dla Błękitnych Stargard. Dziś kolejny raz piłkarze Adam Topolskiego zawiedli w roli gospodarzy. Powrót kibiców na obiekt przy ul. Ceglanej nie pomógł stargardzianom, gdyż po zaciętym meczu przegrali oni z Pogonią Siedlce 2:3.

W 9. minucie piłkarze z Mazowsza objęli prowadzenie. Po pięknie rozegranej akcji Kamil Walków wyłożył futbolówkę Marcinowi Kozłowskiemu, a ten mierzonym uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi gospodarzy Mariuszowi Rzepeckiemu - 0:1. Błękitni mogli odpowiedzieć kilka minut później. Krystian Sanocki popisał się indywidualną akcją, ale obrońca gości zablokował mocny strzał stargardzkiego skrzydłowego. W 18. minucie goście zdobyli drugą bramkę - 0:2. Kamil Walków odegrał płasko po ziemi piłkę Piotrowi Marcińcowi, który dopełnił formalności i z bliska umieścił piłkę w siatce
piłka nożna / II liga yodastars - 20.06.2020 12:00
Kibice wracają na Ceglaną
autor: JurgolJuż raptem po 4 dniach, Błękitni Stargard ponownie zagrają mecz na własnym stadionie. W ramach 27 kolejki II ligi podejmą oni Pogoń Siedlce. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi już jutro - w niedzielę - o godzinie 16.00, a w widowisku będą mogli uczestniczyć kibice. Jednakże wytyczne rządowe dopuszczają możliwość zajęcia miejsc w ilości maksymalnie 25% pojemności trybun stadionu.

W poprzedniej kolejce stargardzianie polegli u siebie z Bytovią Bytów 1:3. Honorowe trafienie zaliczył Mateusz Kompanicki. Ich jutrzejszy rywal doznał ostatnio domowej porażki z Górnikiem Polkowice w takim samym rozmiarze. Podopieczni Adama Topolskiego poprzez środowe niepowodzenie spadli na 7 pozycję w tabeli. Posiadają obecnie w swoim dorobku 38 punktów, z kolei Pogoń traci do nich 5 ‘oczek’ i znajdują się tuż nad strefą spadkową - na 13 miejscu w ligowym zestawieniu.

piłka nożna / II liga yodastars - 17.06.2020 19:52
Zimny prysznic dla Błękitnych w upalny dzień
autor: royal447Błękitni Stargard doznali dziś pierwszej ligowej porażki w 2020 r., ulegając Bytovii Bytów 1:3. Takie rozstrzygnięcie spowodowało, że podopieczni Adama Topolskiego wypadli ze strefy baraży o I ligę, a w dodatku wciąż nie mogą być pewni utrzymania.

Goście wyśmienicie rozpoczęli mecz. Już w 56. sekundzie spotkania Piotr Giel idealnie dośrodkował w pole karne gospodarzy, a niepilnowany Michel Ameyaw bez problemu umieścił głową piłkę w siatce - 0:1. Stargardzianie mogli po chwili wyrównać. Kapitan drużyny Wojciech Fadecki w dogodnej sytuacji uderzył po ziemi niecelnie obok słupka.

W 13. minucie bytowianie byli bliscy kolejnego trafienia z tzw. główki, lecz skuteczną interwencją na refleks popisał się bramkarz - Dominik Sasiak - odbijając piłkę przed siebie. Gdy na stadionowym zegarze wybiła 36. minuta, Marcin Konopski - w swoim debiucie w I zespole Błękitnych - faulował we własnym polu karnym Karola Czubaka. 'Jedenastkę' na gola zamienił Adrian Bielawski. Tym samym podopieczni Adama Topolskiego przegrywali już 0:2.
piłka nożna / II liga yodastars - 17.06.2020 12:13
Błękitni zagrają z Bytovią
autor: yatamankaJuż dziś - wyjątkowo w środę - Błękitni Stargard zmierzą się w roli gospodarza z Bytovią Bytów. Początek spotkania o godzinie 17.00. Będzie to mecz w ramach 26 kolejki II ligi. W rundzie jesiennej Stargardzianie musieli uznać wyższość najbliższego rywala, przegrywając z nim na wyjeździe 0:1.

W poprzedniej kolejce podopieczni Adama Topolskiego pokonali w Wejherowie tamtejszego Gryfa 3:1. Dla Błękitnych bramki strzelili: Wojciech Fadecki x 2 z karnego oraz Mateusz Bochnak. Tym samym zajmują oni obecnie z 38 punktami na koncie 6 miejsce w ligowej tabeli. Jeżeli piłkarzom z ul. Ceglanej 1 uda się do końca sezonu utrzymać tę pozycję, wówczas będą mogli wystąpić w barażach o I ligę.

Z kolei przeciwnicy z Kaszub w zeszły weekend doznali porażki 1:2 na wyjeździe z Pogonią Siedlce. W ogólnym zestawieniu znajdują się tuż za Błękitnymi. Tracą do nich tylko punkt i okupują pozycję niżej w ogólnym zestawieniu.