piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Gol, który pozbawił kobiecą Pogoń marzeń o finale
autor: tkowPiłkarki Pogoni dały z siebie wszystko, jednak cudowny gol Jonusaite pozbawił mistrzynie Polski marzeń o wielkim finale turnieju eliminacyjnego do Ligi Mistrzyń UEFA. Po bardzo wyrównanym spotkaniu, granatowo-bordowe przegrały z Servette FCCF 0:1.

Trener Piotr Łęczyński desygnował tę samą jedenastkę, która wybiegła na boisko w ostatnim ligowym meczu Pogoni z Rekordem Bielsko-Biała. Niemal równo o godzinie 20:00 hymn Ligi Mistrzyń wybrzmiał na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Przed pierwszą świetną okazją stanęła Weronika Szymaszek, która otrzymała długie podanie od bramkarki Anny Palińskiej, jednak jej strzał wpadł prosto w rękawice bramkarki Servette. W kolejnych minutach szczecinianki złapały dobry moment - na bramkę uderzała Alexis Legowski, jednak jej strzał nie zagroził bramce mistrzyń Szwajcarii. Oba zespoły do samego końca pierwszej części gry starały się stworzyć akcję dającą prowadzenie, jednak sędzia po pięciu minutach doliczonego czasu gry odgwizdała koniec pierwszej połowy.

W 53. minucie kontratak wyprowadziła Zofia Giętkowska, przedryblowała jedną rywalkę i mając lepiej ustawioną Natalię Oleszkiewicz zdecydowała się na strzał w światło bramki. Na linii pewnie interweniowała golkiperka Servette. W 76. minucie Alexis Legowski ostro zaatakowała jedną z piłkarek mistrzyń Szwajcarii i obejrzała drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Pogoń kończyła spotkanie w dziesiątkę. Napór Szwajcarek ostatecznie znalazł swój finał - w 92. minucie wprowadzona na boisko Rimante Jonusaite uderzyła wprost w okienko i był to jedyny gol w tym meczu dający rywalkom Pogoni awans do finału turnieju. Szczeciniankom pozostaje mecz o 3. miejsce z F.C. Kiryat Gat - to spotkanie już w najbliższą sobotę o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera.